نتایج مثبت کارآزمایی بالینی روی نانودارویی برای اختلالات عصبی

نتایج مثبت کارآزمایی بالینی روی نانودارویی برای اختلالات عصبی

به گزارش ایت بال، یک شرکت تولید کننده محصولات نانویی نتایج مثبتی از فاز دوم کارآزمایی بالینی خود به دست آورده است.به گزارش ایت بال به نقل از مهر، این شرکت توسعه دهنده نانوبلور، از این نانوساختار جهت کمک به درمان بیماران مبتلا به اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) بهره برده است. این شرکت روی درمان بیماری های مختلفی نظیر اختلالات سیستم عصبی مرکزی (CNC) و مولتیپل اسکلروز (MS) و بیماری پارکینسون کار می کند. در آزمایش های انجام شده روی داروی CNM-AU۸ مشخص شده که بیماران به خوبی می توانند این دارو را تحمل کنند.
سلین نانومدیسین پلتفرمی برای تحویل داروی ترمیم کننده عصبی دارد. آنها با رشد نانوبلورهای فلزی، دارویی برای درمان بیماری های عصبی عرضه کرده اند. این دارو مسیرهای متابولیک انرژی را در غشاهای الیگودندروسیت تحریک و پشتیبانی می کند و سبب تقویت میلین سازی مجدد آکسون ها و بازیابی عملکردهای رفتاری در مدلهای حیوانی مولتیپل اسکلروزیس می شود. آزمایش ها نشان داده است که این نانوبلورهای طلا یک داروی درمانی بازسازی کننده جدید برای ام اس هستند.
پیش از این چندین کارآزمایی بالینی، همچون دو کارآزمایی برای درمان MS، یک کارآزمایی برای درمان بیماری پارکینسون، و دو کارآزمایی برای درمان ALS، انجام شده است. نتایج گزارش شده از این کارآزمایی ها توانایی CNM-AU۸ را برای افزایش واکنش های متابولیکی کلیدی و بهبود تولید انرژی در نورون های سیستم عصبی مرکزی را نشان داده است. با این نتایج امیدوارکننده کارآزمایی بالینی و ترمیم اعصاب، سلین نانومدیسین هم اکنون به دنبال گسترش فناوری خود در سایر زمینه های درمان بیماری های انسانی است.
CNM-Au۸ یک نانوکاتالیست طلای زیست انرژیک که به صورت خوراکی تجویز می شود و برای افزایش واکنش های زیست انرژیک سلولی برای ترمیم و برگشت صدمه های عصبی طراحی شده است. این ذره تعداد زیادی الکترون در سطح خود دارد که برای واکنش در دسترس هستند. بسته به محیط، نانوذره می تواند الکترون های اضافی را از محیط اطراف خود گرفته و مواد پیرامون را اکسید کند که این کار جهت کمک به فرآیندها و واکنش های سلولی است. هر یک از نانوبلورها می توانند میلیونها الکترون را در سطح خود مبادله کنند.
هنگامی که فردی دو اونس (تقریباً ۶۰ میلی لیتر) CNM-Au۸ می نوشد بیشتر از یک کوادریلیون نانوبلور طلا را دریافت می کند، که سپس از عبور از معده، از راه جریان خون، مقداری به مغز می رسد. هر یک از آن نانوبلورهای طلا می توانند بعنوان یک بانک الکترون برای واکنش های اکسیداسیون عمل کنند.
ثابت شده است که در بیماری های تخریب کننده عصبی، تولید انرژی سلولی مختل می شود. این امر به اختلالات در واکنش های گلیکولیتیک و اختلال عملکرد میتوکندری مرتبط می باشد


منبع:

1402/09/14
09:33:51
5.0 / 5
264
تگهای خبر: بازی , بیماری , سیستم , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیلیارد