معاون علمی رییس جمهور:

ظرفیت ایران در کسب سهم یک میلیارد دلاری از صنعت جهانی اسباب بازی

ظرفیت ایران در کسب سهم یک میلیارد دلاری از صنعت جهانی اسباب بازی

به گزارش ایت بال، معاون علمی رئیس جمهور ضمن اشاره به ظرفیت ایران در کسب سهم یک میلیارد دلاری از بازار جهانی صنعت اسباب بازی اظهار داشت: حالا سهم ایران از این حوزه ۳۰۰ میلیون دلار معادل سه دهم درصد بازار جهانی است.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، بامداد امروز و با هدف رفع نیازهای فناورانه و نوآورانه صاحبان صنعت و تولیدکنندگان اسباب بازی های و ارائه توانمندی های شرکتهای دانش بنیان، رویداد ملی توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب بازی، محلی برای تعامل و تبادل نیازها و توانمندی های فعالان صنعت و شرکتهای دانش بنیان وخلاق در رابطه با این حوزه بود.
هدف از برگزاری این رویداد، ایجاد ارتباط بین زیست بوم دانش بنیان و خلاق و تولید کنندگان صنعت اسباب بازی با دو رویکرد بازار سازی برای شرکتهای دانش بنیان و طراحی و تولید اسباب بازی های باکیفیت با استفاده از مواد و تجهیزات ایرانی است.
روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور ضمن اشاره به ظرفیت ایران در کسب سهم یک میلیارد دلاری از بازار جهانی صنعت اسباب بازی اظهار داشت: هم اکنون عددی فراتر از ۱۰۰ میلیارد دلار است که سهم ایران از این میزان، حدود ۳۰۰ میلیون دلار معادل سه دهم درصد بازار جهانی است که یک سوم آن معادل ۱۰۰ میلیون دلار، تولیدات شرکتهای داخلی را شامل می شود.
وی ضمن اشاره به ظرفیت ایران در کسب سهم یک درصدی معادل یک میلیارد دلار از گردش مالی بازار جهانی اسباب بازی اظهار داشت: با عنایت به سهم یک درصدی کشورمان از جمعیت دنیا و برخورداری از نیروی انسانی خوش فکر، جوان و دانش آموخته، دور از ذهن نیست که بتوانیم از بازار جهانی اسباب بازی یک درصد را به خود اختصاص دهیم.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور اظهار داشت: سهم گردش مالی در صنعت اسباب بازی با عنایت به تولید داخل می تواند یک میلیارد دلار شود یعنی رشد ۱۰ برابری داشته باشد.
دهقانی ضمن اشاره به ظرفیتهای خلق ارزش افزوده و اشتغال آفرین صنعت اسباب بازی ایران خاطرنشان کرد: این ظرفیت در کنار فرهنگ، هنر، اصالت و اندیشه در کشور وجود دارد و می تواند منجر به خلق خلاقیت ها در حوزه اسباب بازی شود.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور با اشاره به اینکه این رویداد می تواند ارتباط میان صاحبان صنعت و تولیدکنندگان اسباب بازی ایجاد نماید، اضافه کرد: این امر یکی از نقاط امیدبخش برای توسعه صنعت اسباب بازی است و از آنجاییکه در کشور توسعه فناوری رخ داده است، کودکان و نوجوانان هم به اسباب بازی های برپایه فناوری علاقه بیشتری دارند و این می تواند به توسعه حداکثری صنعت اسباب بازی منجر شود.
این رویداد با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و ستاد توسعه فناوری های فرهنگی و نرم و با همکاری مرکز ملی صنایع خلاق وزارت صمت، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای نظارت بر اسباب بازی، انجمن تولید کنندگان اسباب بازی و مجمع فعالان اسباب بازی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران درحال برگزاری است.
از مهم ترین برنامه های این رویداد میتوان به نشست های معرفی فناوری، تبادل تجربه، پنل های تخصصی و نشست های تعامل بین فعالان صنعت و شرکتهای خلاق اشاره نمود.

1402/09/13
09:07:03
5.0 / 5
228
تگهای خبر: بازی , صنعت , طراحی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیلیارد