پیشكسوت هندبال:

وسلین سپاهان را هم نابود کرد و رفت

وسلین سپاهان را هم نابود کرد و رفت

به گزارش ایت بال، پیشکسوت هندبال اظهار داشت: باید آنقدر خویش را در آسیا قوی نماییم تا وقتی در مسابقات حاضر می شویم برای همه تیم ها زنگ خطر باشیم.


مصطفی غلامی پیشکسوت هندبال در گفت و گو با ایسنا، در مورد تغییر سرمربی تیم ملی هندبال مردان و پایان حضور وویوویچ در ایران اظهار نمود: مجید رحیمی زاده بازیکن و مربی خوبی است و سال ها برای هندبال ایران زحمت کشیده است. او سال قبل در سپاهان بود و اغلب ملی پوشان با مربیگری او آشنایی کافی را دارند. تیم ملی مردان سال ها است که در اختیار مربیان خارجی بوده و نتیجه نگرفته است اما امیدواریم رحیمی زاده با عنایت به آشنایی که با هندبال کشور وتک تک بازیکنان دارد تیم خوبی را روانه مسابقات کند و نتیجه خوبی هم به ارمغان بیاورد تا رزومه خوبی برای مربیان داخل کشور باشد.
وی در مورد عملکرد وویوویچ در مدت حضورش روی نیمکت تیم ملی اظهار داشت: وسلین سپاهان را هم نابود کرد و رفت. او مربی خوبی بود، کارنامه خوبی هم داشت اما در کشور ما کارایی نداشت. ما باید برای پایه ها مربی خارجی بیاوریم. بزرگسالان ما دیگر شکل و شمایل خویش را گرفته اند. اگر بتوانیم سطح دانش پایه ها را به حد بالایی برسانیم خاطر جمع باشید مثل کشورهای قطر، بحرین، عربستان و کویت قوی می شویم. اگر پایه ها را قوی و حضور بازیکن خارجی را در لیگ برتر آزاد نماییم سطح دانش هندبال بالا می رود و هندبال خوبی خواهیم داشت. حالا هم که یک مربی مصری برای پایه ها آورده اند. من خودم مدیر فنی تیم ملی نوجوانان هستم و به آزادمنجیری سرمربی تیم گفتم باید از حضور این مربی برای پیشرفت استفاده نماییم.
غلامی در ادامه اظهار داشت: وویوویچ دو سال در ایران بود و تنها یک مدال برنز کشورهای اسلامی را بدست آورد. دو سال در ایران بود و یک کلمه فارسی نتوانست یاد بگیرد. هر کسی دو سال در هر کشوری باشد خواهی نخواهی ۵۰ درصد زبان آن کشور را یاد می گیرد. اخلاق خیلی بد دیگری هم که داشت این بود که اگر داور کوچکترین اشتباهی می کرد او دیگر تیم را رها می کرد. بارها من به او تذکر دادم که تیم را به خاطر اشتباه داور از دست ندهد. سه بازیکن خارجی هم برای جام باشگاه های آسیا برای سپاهان آورد که اصلا بدرد نمی خوردند. در کل عملکرد خوبی برای هندبال ایران نداشت.
مربی اسبق تیم ملی هندبال مردان در ادامه به گروه سخت ایران در مسابقات قهرمانی آسیا اشاره نمود و اظهار داشت: ایران در این مسابقات با ژاپن، نیوزلند و کره همگروه است. گروه سختی داریم و اگر لژیونرها بیایند و کنار جوانان باشند می توانیم نتیجه بگیریم. باید از تجربه لژیونرها و انگیزه جوانان استفاده گردد تا به نتیجه برسیم. تیم های سختی در گروه ما هستند و باید بازیکنان ما بجنگند تا بتوانند نتیجه بگیرند.
ایشان در ادامه در پاسخ به این پرسش که بیشتر مواقع بازیکنان با مربیان منتخب مشکل داشته و تیم را به حاشیه می برند، اظهار داشت: به نظر من بازیکنان حق دخالت در انتخاب مربی را ندارند. فدراسیون هندبال یک فرد را بعنوان مربی انتخاب می کند و بازیکنان باید در کنار او تمرین کنند. آنها باید از مربی اطاعت کنند و همکاری لازم را با او داشته باشند. بازیکن باید مربی را کمک نماید این که هر بازیکن بخواهد در انتخاب مربی دخالت کند دیگر تیم ملی نیست. همه بازیکنان بایستی در خدمت سرمربی که فدراسیون برگزیده باشند و اطاعت کنند و دنبال این باشند که نتیجه مطلوبی بگیرند.
پیشکسوت هندبال در مورد جهانی شدن تیم ملی اظهار داشت: زمان کافی تا مسابقات قهرمانی آسیا نداریم. خیلی دشوار می باشد که تیم ملی جهانی شود. دیر شروع کردیم و شرایط برایمان خیلی سخت خواهد بود. حالا تیم به بازی تدارکاتی نیاز دارد و تمرین می خواهد. امیدوارم که جهانی شویم و هندبال ایران پس از چند سال غیبت در جهانی دو دوره پی در پی مجوز بگیرد.
وی در پاسخ به این سؤال که امکان دارد با این شرایط تا چند دوره دیگر باز جهانی نشویم، اظهار داشت: باید با تیم های قوی بازی نماییم و به مسابقات جهانی برسیم. به خاطر کرونا اتفاقات ناگواری برای سایر تیم ها افتاد و در آسیا شرکت نکردند و ما جهانی شدیم اما اینکه فایده ندارد. باید آنقدر خویش را در آسیا قوی نماییم تا وقتی در مسابقات حاضر می شویم برای همه تیم ها زنگ خطر باشیم. هیات ها و باشگاه ها باید همکاری لازم را داسته باشند تا در آینده نزدیک بهترین تیم ها را آماده حضور در مسابقات نماییم.
منبع:

1402/09/11
10:34:34
5.0 / 5
242
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیلیارد