با حضور معاون علمی رییس جمهور؛

راه اندازی خانه خلاق برای ارائه خدمات به مددجویان کمیته امداد

راه اندازی خانه خلاق برای ارائه خدمات به مددجویان کمیته امداد

ایت بال: خانه خلاق و نوآوری رز سفید با محوریت ارتقای آموزشی مخاطبان نوجوان و جوان و ارائه خدمات به جامعه مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) افتتاح شد.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، خانه خلاق و نوآوری رز سفید با حضور روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری، سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی و تعدادی از مجموعه های خلاق و نوآور فعال در عرصه آموزش، تربیت و یادگیری راه اندازی شد و به بهره برداری رسید.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در مراسم افتتاح و بهره برداری این خانه خلاق و نوآوری اظهار داشت: به مدد و همت کمیته امداد حضرت امام (ره) این خانه خلاق و نوآوری افتتاح شده تا زمینه ساز ارائه خدمات نوآورانه در عرصه آموزش و تربیت باشد.
دهقانی بیان کرد: ۱۲ مجموعه خلاق و نوآور در این خانه خلاق و نوآوری مستقر هستند و زمینه برای استقرار دیگر واحدهای فناور نیز فراهم گشته است.
رئیس بنیاد ملی نخبگان، با اشاره به خدمات کارآمد و کیفی برای ارتقای سطح آموزش و تعمیق کیفیت آموزش عنوان کرد: کمیته امداد امام به عنوان یکی از نهادهای انقلابی و توانمندساز، در راستای ایجاد تحول و پیشرفت، خدماتی را به جامعه مخاطب خود ارائه می کند؛ ایجاد این خانه خلاق و نوآوری به پر شدن یکی از خلأهای جدی در عرصه خدمات اجتماعی به عموم جامعه و بطور ویژه مددجویان عضو کمیته امداد امام خمینی(ره) کمک خواهدنمود.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری عنوان کرد: رشد عدالت آموزشی موضوع مهمی است که کمیته امداد امام خمینی(ره) می تواند به کمک راه کارهای فناورانه، نوآورانه و با هزینه بسیار اندک خصوصاً به ساکنان مناطق محروم کمک نماید. تجربه نشان داده است فرزندان مستعد این سرزمین که از امکانات اولیه محروم بوده اند، در این فضاها رشد یافته و مورد حمایت قرار گرفته اند و رشد یافته اند، قدرشناس تر هستند، ماندگاری بالاتری در کژور دارند و خودرا بیش از دیگران موظف به خدمت رسانی می دانند.
دهقانی با اشاره به ضرورت استفاده از نوآوری ها و تکنولوژی های جدید خصوصاً نوآوری های اجتماعی برای ارتقای سطح زندگی جامعه عنوان کرد: باتوجه به اینکه نیاز جامعه هرروز ارتقا پیدا می کند، پاسخ گفتن به نیازهای بیش از پیش متناسب با شرایط، سرمایه گذاری و جدیت بیش تری را طلب می کند؛ از همین رو، استفاده از روش های فناورانه نوآورانه در کنار روش های مرسوم، ضمن کاهش هزینه ها به چند برابر شدن توانمندی کمیته امداد در خدمت رسانی هرچه بهتر و بیش تر کمک می نماید.
وی اضافه کرد: صنایع خلاق، فناوری های دیجیتال و هوشمند، هوش مصنوعی، اطلاعات و ارتباطات از بسترهایی هستند که به یاری فعالان این عرصه می آیند و زمینه را برای ارتقای خدمت رسانی به جامعه هدف فراهم می کنند.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری، با اشاره به محور فعالیت شرکتها و واحدهای خلاق و نوآور مستقر در خانه خلاق و نوآوری رز سفید عنوان کرد: خوشبختانه شرکت های خلاق و فناور مستقر در خانه خلاق و نوآوری رز سفید، خدمات سطح بالا و بسیار خوبی را برای آموزش دانش آموزان، توانمندسازی استعدادها، دانش آموزان کنکوری و سایر مخاژبان به عموم جامعه و خانواده های تحت پوشش کمیته امداد ارائه می دهند که می تواند زمینه ساز تحقق عدالت آموزشی باشد.
گفتنی است در ادامه این مراسم، واحدهای خلاق و نوآور مستفر در خانه خلاق و نوآوری رز سفید خدمات، توانمندی ها و دستاوردهایشان را به معاون علمی و رییس کمیته امداد معرفی کردند و از ظرفیت هایشان گفتند. برنامه هوشمند شناسایی، رهگیری و کمک به جاماندگان از تحصیل و کمک به ارتقای تحصیلی فرزندان تحت پوشش کمیته امداد، ثبت سرمایه های معنوی سازمان ها و ارگان ها، ارائه آموزش های مهارت افزایی برای اشتغال مددجویان، طرح مشاوره و ارائه مسیر صحیح آموزش به دانش آموزان، دانش آموزان کنکوری، کلینیک زنجیره ای روانشناسی قسمتی از واحدهای خلاق مستقر در این خانه خلاق و نوآوری بودند که دستاوردهایشان را معرفی کردند.


منبع:

1402/08/17
08:17:04
5.0 / 5
272
تگهای خبر: آموزش , جت , خدمات , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیلیارد