یك مقام مسئول معاونت علمی خبر داد؛

آغاز نام نویسی شرکت در نمایشگاه مواد آزمایشگاهی ایران ساخت

آغاز نام نویسی شرکت در نمایشگاه مواد آزمایشگاهی ایران ساخت

به گزارش ایت بال، معاون توسعه اقتصاد دانش ­بنیان معاونت علمی از آغاز نام نویسی در یازدهمین نمایشگاه تجهیزات، مواد آزمایشگاهی و تست آزمون پیشرفته ایران ساخت اطلاع داد.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، جواد مشایخ از آغاز فرایند ثبت نام در یازدهمین نمایشگاه تجهیزات، مواد آزمایشگاهی و تست آزمون پیشرفته ایران ساخت اطلاع داد و اظهار داشت: این نمایشگاه ۱۲ تا ۱۵ دیماه سالجاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.
وی اضافه کرد: اضافه شدن تجهیزات تست و آزمون پیشرفته بعنوان نمایشگاه با عنایت به اضافه شدن کلیدواژه «اقتصاد دانش بنیان» بعنوان «معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» با هدف گسترش بازار شرکتهای تولید کننده تجهیزات تست و آزمون به متقاضیان بخش صنعت صورت گرفته است.
مشایخ خاطرنشان کرد: دهمین دوره نمایشگاه که آذر سال ۱۴۰۱ برگزار شد، حدود ۴۰۰ شرکت، ۹ هزار مدل-محصول را ارائه کردند که تابحال منجر به فروش ۱۹۰ میلیارد تومانی محصولات در نمایشگاه شده است.
رئیس یازدهمین نمایشگاه تجهیزات، مواد آزمایشگاهی و تست آزمون پیشرفته ایران ساخت اظهار داشت: یازدهمین دوره نمایشگاه در چهارده بخش موضوعی نفت و پتروشیمی، الکترونیک و نرم افزار و شبیه سازها، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی و متالوژی، کشاورزی و محیط زیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی و زیست مواد، خدمات سکوبندی، خدمات کالیبراسیون و تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی مدارس برگزار خواهدشد، با این تفاوت که شرکت ها علاوه بر تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، امکان عرضه محصولات با قابلیت استفاده در تست و آزمون های بخشهای مختلف صنعتی را هم خواهند داشت.
مشایخ ضمن اشاره به شرایط حضور محصولات و شرکت ها، اضافه کرد: حضور قطعی ثبت نام کنندگان در نمایشگاه بعد از تأیید فنی محصولات آنها و محرز شدن نقش آنان در بومی سازی و دستیابی به فناوری ساخت و یا تولید محصولات امکان پذیر خواهد بود.
وی افزود: محصولات با در نظر گرفتن شرایط دانش بنیانی و دو سنجه سطح فناوری ذاتی و میزان بومی سازی، ارزیابی و سطح بندی می شوند و شرکت ها می توانند دستورالعمل ارزیابی فنی محصولات را در سایت نمایشگاه مشاهده کنند.
حمایت از تولیدکنندگان و فناوران داخلی
معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی در مورد حمایت های این نمایشگاه اضافه کرد: همانند سال قبل برای محصولات سطح اول تا سوم شرکت هایی که در نمایشگاه حضور دارند، به ترتیب ۴۰، ۲۵ و ۱۰ درصد از قیمت محصولات خریداری شده توسط مراکز علمی و پژوهشی دولتی را بر مبنای آئین نامه سطح بندی بعنوان یارانه پرداخت خواهد شد.
مشایخ افزود: در جهت پشتیبانی از ارتقاء کیفی محصولات عرضه شده در نمایشگاه، ۵ درصد حمایت بیشتر به محصولاتی که موفق به دریافت گواهی نامه های CE، انطباق با محصول، انطباق با استاندارد و طراحی صنعتی شدهاند، تعلق خواهد گرفت.
ثبت نام شرکت و ثبت محصول در نمایشگاه
رئیس نمایشگاه ایران ساخت اضافه کرد: فرایند در ارتباط با ثبت نام شرکت و ثبت محصول از اول مهرماه سالجاری در سایت نمایشگاه شروع شده و مطابق با جدول زمانبندی فرایند اجرایی نمایشگاه صورت خواهد پذیرفت.
به قول مشایخ برای هماهنگی بیشتر دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور و ایجاد فرصت کافی جهت بررسی محصولات، فرایند صدور پیش فاکتور توسط شرکت ها از اول دیم اه شروع می شود. بدیهی است فرایند انعقاد قرارداد و قطعی کرد خریدها بعد از برگزاری نمایشگاه خواهد بود
ایجاد یک بستر دائمی برای همرسانی عرضه و تقاضا
معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان اظهار داشت: به منظور رونق هرچه بیشتر بازار شرکتهای عرضه کننده تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و ایجاد یک بستر دائمی برای همرسانی عرضه و تقاضا، تسهیلات لیزینگ به خریداران بخش خصوصی عرضه خواهدشد.
وی افزود: با توجه به این که این طرح در طول سال اجرا می شود، تولیدکنندگان محصولات مرتبط که در نمایشگاه حضور پیدا کرده اند، می توانند در طول سال در سایت نمایشگاه به نشانیhttps: //iranlabexpo.ir/ مبادرت به ثبت محصولات جدید نمایند.

1402/07/06
09:34:18
5.0 / 5
323
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیلیارد