معاون معاونت علمی رئیس جمهور:

دارایی دانش بنیانها با سرعت بیشتری به بهبود اقتصاد کمک می کند

دارایی دانش بنیانها با سرعت بیشتری به بهبود اقتصاد کمک می کند

به گزارش ایت بال، معاون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: ابزارهای معاونت علمی این امکان را می دهد که دارایی های دانشی شرکتهای دانش بنیان با سرعت بیشتری بتوانند به بهبود اقتصاد کشور کمک کنند.به گزارش ایت بال به نقل از مهر، رضا اسدی فرد معاون توسعه شرکتهای دانش بنیان معاونت علمی، فناوری ریاست جمهوری به همراه ایمان اعیانی مدیرکل ارزیابی شرکتهای دانش بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از کارخانه نوآوری آمپر بازدید نمودند.
در این بازدید پرویز کرمی مدیرعامل کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر با معرفی شتابدهنده های مستقر در کارخانه و استارتاپها و چگونگی پشتیبانی از آنها تا تبدیل شدن به شرکتهای دانش بنیان و مجموعه های حاضر ذیل طرح های شهید احمدی روشن و ره نشان مشترک با بنیاد ملی نخبگان و دانشگاه ها بعنوان بازوی نوآوری هلدینگ رایزکو در مجموعه آمپر پرداخت.
کرمی همینطور به شکل دهی به فب لب تخصصی در حوزه هوشمند سازی خودور در کارخانه نوآوری آمپر اشاره و از امکان حمایت های معاونت علمی را خواهان شد همینطور از میان استارتاپهای کارخانه اسمارت اینجکشن (دستیار هوشمند تزریق) و ژیکال (ارتودنسی پلیمری شفاف) ذیل دو شتابدهنده آمپر درایو و آمپر لایف به عرضه توانمندی ها و دستاوردها و همینطور دغدغه ها و چالش های پیش روی خویش را مطرح نمودند.
در ادامه نیز، مهدی اکبرشاهی مدیر شتابدهنده آمپر درایو به معرفی پروژه ها و استارت آپ های فعال در حوزه هوشمند سازی خودرو، برقی سازی و ذخیره انرژی مدیریت حرارتی ودستیار هوشمند خودرو در این شتابدهنده پرداخت.
اسدی فرد، معاون توسعه شرکتهای دانش بنیان معاونت علمی ضمن استقبال از فعالیتهای این کارخانه اظهار داشت: به طورکلی و به شخصه فضاهایی مانند آمپر که تیم های جوان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی کنار هم یک ایده ای را آغاز و سپس آنرا به یک محصول تبدیل می کنند و آن محصول را به یک کسب وکاری تبدیل می کنند را دوست دارم و کارخانه نوآوری آمپر با گزارش ها و دستاوردهایی که دارد و تیم هایی که معرفی نمود، مجموعه موفقی است. طراحی فضای جذاب و جمع آوری این نیروها و تیم موفق، بطور قطع یک نظام ارزیابی، منتورینگ و مربی گری خوبی می خواهد. امید دارم که در سالهای آتی خروجی های بسیار خوبی را از این مجموعه در بازار خواهیم داشت.
وی اضافه کرد: طبیعتا فرق یک شرکت دانش بنیان با شرکت معمولی در تمرکز بر دانشی است که در این ها اتفاق می افتد. این به این معناست که باید یک موتور نوآوری و تحقیق و توسعه زنده و فعال در این شرکت ها وجود داشته باشد. این واحدها قالبا به آدم های باهوش، خلاق و آشنا با روش های علمی و ایده پرداز نیاز دارند تا بتوانند خروجی و دستاوردهای موفقی داشته باشند. این مورد در کارخانه نوآوری آمپر دیده می شود.
اسدی فرد در انتها ضمن تاکید بر زمینه همکاریهای متعدد با کارخانه نوآوری آمپر در حوزه معافیت های مالیاتی، بیان کرد که ابزارهای موجود در معاونت علمی این امکان را می دهد که دارایی های دانشی موجود در شرکتهای دانش بنیان با سرعت بیشتری بتوانند به بهبود اقتصاد کشور، بزرگ شدن ظرف اقتصاد کشور و افزایش بهره وری کمک نماید و از مدیران مجموعه آمپر خواست تا ضمن تمرکز بر نیازهای موجود در کشور، با توان هر چه بیشتر در این راه قدم بردارند.
کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر در فضایی به وسعت ۱۰هزار متر و در دو سوله مجزا هر سوله دو هزار مترمربع و در سه حوزه حمل و نقل، سلامت و سالمندی، ای تی و اینترنت اشیا و هوش مصنوعی و بیمه با داشتن دفاتر و فضای کار اشتراکی و فب لب تخصصی بعنوان بازوی نوآوری هلدینگ رایزکو درحال فعالیت هست.


منبع:

1402/06/30
13:31:20
5.0 / 5
393
تگهای خبر: اینترنت , تیم , خودرو , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیلیارد