عضو هیات رئیسه مجلس:

بانک مرکزی بیشترین کم کاری را در اجرای قانون جهش تولید دارد

بانک مرکزی بیشترین کم کاری را در اجرای قانون جهش تولید دارد

به گزارش ایت بال، عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: بیشترین کم کاری در عرصه اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان از طرف بانک مرکزی و سایر بانکها بوده است.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، سید محسن دهنوی در اولین رویداد نظاره قانون جهش تولید دانش بنیان که امروز ۲۰ شهریور ماه برگزار گردید، در سخنانی با تأکید بر اهمیت ویژه برگزاری این رویداد نظارتی، اشاره کرد: این قانون به گواه فعالان زیست بوم و همین طور تأیید مقام معظم رهبری جزو بهترین قوانینی بود که در این دوره مجلس به تصویب رسیده است. همین طور معتقدیم تکمیل این اقدام خوب، اجرای درست این قانون است و رویداد نظارتی قانون جهش تولید دانش بنیان، گام مهمی در امتداد پیگیری اجرائی شدن این قانون است.
وی اشاره کرد: زمانی بود که نگاه منتقدانه ای نسبت به حوزه دانش بنیان وجود داشت اما مقام معظم رهبری محکم سر این مساله ایستادند تا علم نهادینه شد و پس از آن موضوع اقتصاد دانش بنیان عنوان شد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه اشاره کرد: روزی در این کشور مسأله سوادآموزی موضوع اول کشور بود اما امروز مسأله ما فتح قله های فناوری و تبدیل شدن اقتصاد ما به اقتصاد دانش بنیان است که فارغ از دولت ها و مجالس و جایگاه های سیاسی و اقتصادی، مدیون رهبر معظم انقلاب هستیم که پای این مساله ایستادند و امروز جایگاه علمی و فناوری ما زبانزد کشورهای دنیا است.
وی با اشاره به دورانی که در عرصه دانش بنیان فعالیت می کرد و آگاهی ای که نسبت به دغدغه های این حوزه دارد، عنوان کرد: جلسه ای با دکتر قالیباف قبل از تشکیل مجلس یازدهم داشتیم که ایشان قول دادند تا به حوزه دانش بنیان کمک کنند که در تیرماه نخستین سال کار مجلس یازدهم قانون پشتیبانی از جهش تولید دانش بنیان بارگذاری شد و به سرعت پس از تصویب به اجرا رسید.
دهنوی در ادامه اشاره کرد: امروز نه به عنوان یک نماینده بلکه به عنوان یکی از اعضای زیست بوم دانش بنیان از دکتر قالیباف برای پشتیبانی از دانش بنیان تشکر می کنم.
بانک مرکزی بیشترین کم کاری در اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان را دارد
این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه به قانون جهش تولید دانش بنیان اشاره و اظهار داشت: بخشهایی از قانون تا امروز اجرا شده و بخشهایی از آن منتظر اجرا است. بیشترین کم کاری در عرصه اجرای این قانون از طرف بانک مرکزی و سایر بانکها بوده و همکاری از طرف بانکها برای پشتیبانی از تولید دانش بنیان نشده است.
وی همین طور اضافه کرد: برخی بخش ها که باید مجوزهای کسب وکار را صادر کنند، خلل هایی دارند بدین جهت همچنان به کمک ریاست مجلس برای پشتیبانی از دانش بنیان نیاز داریم.
رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی در آخر با اعلان اینکه قدمهای بلندی برای رسیدن به قله در عرصه دانش بنیان برداشته ایم اما کافی نیست، عنوان کرد: مجلس و دولت آمادگی کمک به این زمینه را دارد اما مهم ترین اقدام باید از طرف افرادی که در عرصه دانش بنیان فعالیت نموده و فعالان زیست بوم دانش بنیان صورت گیرد.

1402/06/21
20:24:12
5.0 / 5
213
تگهای خبر: تیم , فعالیت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان ایت بال
بیلیارد