طلای پرنده سوئدی در پوداپست و قهرمانی یک پناهنده در ۸۰۰ متر

طلای پرنده سوئدی در پوداپست و قهرمانی یک پناهنده در ۸۰۰ متر

ایت بال: آرماند دوپلانتیس توانست در ادامه مسابقات دو و میدانی قهرمانی جهان به مدال طلا برسد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، رقابت های دو و میدانی قهرمانی جهان در بوداپست با برگزاری چند رویداد دیگر ادامه یافت که در ماده ۸۰۰ متر شاهد یک رقابت حساس بودیم که منجر به قهرمانی یک پناهنده سودانی شد که برای کانادا رقابت می کند. مارکو آروپ با تغییر تاکتیک توانست یک طلای درخشان قهرمانی جهان ۸۰۰ متر را برای کانادا به دست آورد.
وی در این رقابت ابتدا شروع ضعیفی داشت و همگان گرفتار تعجب شدند ولی تغییر تاکتیکی که داد موجب شد او اختلاف به وجود آمده را از بین ببرد و زودتر از همه از خط پایان عبور کند.
دوی ۸۰۰ متر
آروپ که در سودان به دنیا آمد و در دو سالگی به علت جنگ داخلی مجبور به فرار با خانواده هشت نفره اش شد، با زمان ۱: ۴۴.۲۴ صاحب مدال طلای این دوره از رقابت ها برای کانادا شد.
امانوئل وانیونی از کنیا نیز با زمان ۱: ۴۴.۵۳ ثانیه به مدال نقره رسید و بن پتیسون با زمان ۱: ۴۴.۸۳ از بریتانیا برنز گرفت.


دوی ماراتن
ویکتور کیپلنگات از اوگاندا در مسابقات جهانی دوومیدانی در ماراتن مردان قهرمان شد. مارو تفری در این بخش به مدال نقره رسید.
کیپلنگات، دارنده مدال طلای بازی های مشترک المنافع در سال ۲۰۲۲، با حدود ۴ کیلومتر مانده به انتها بی رقیب شد و در نهایت با زمان دو ساعت و ۸ دقیقه و ۵۳ ثانیه - ۱۹ ثانیه جلوتر از تفری از خط پایان گذشت.
پرش با نیزه
آرماند دوپلانتیس، رکورددار جهان از سوئد، دومین عنوان قهرمانی متوالی خود در پرش با نیزه را به دست آورد.
دوپلانتیس با ۶.۱۰ متر مدال طلا را کسب نمود. در ادامه ارنست جان اوبینو از فیلیپین با (۶.۰۰ متر) مدال نقره را به دست آورد. هم چنین مدال برنز به کرتیس مارشال استرالیایی و کریس نیلسن آمریکایی (۵.۹۵ متر) رسید.
این پرنده سوئدی قبل تر رکورد جهانی پرش با نیزه را بعد از ۲۶ سال شکست. رکورد پیشین پرش با نیزه جهان با ۶.۱۴ متر در اختیار سرگئی بوبکا از اوکراین بود که در سال ۱۹۹۴ به ثبت رسانده بود و در ادامه در اختیار دوپلانتیس قرار گرفت.
آرماند دوپلانتیس سوئدی قهرمان المپیک در پرش با نیزه است. رکورددار ۲۱ ساله جهان در توکیو نخستین مدال طلای خودرا در المپیک به دست آورد.
منبع:

1402/06/05
13:03:02
5.0 / 5
376
تگهای خبر: بازی , رقابت , قهرمانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیلیارد