نكونام:

تلاش می کنند سر استقلال کلاه بگذارند

تلاش می کنند سر استقلال کلاه بگذارند

به گزارش ایت بال، سرمربی تیم استقلال با اشاره به دو پیروزی متوالی تیمش اظهار داشت: با بضاعت و نفراتی که داریم می جنگیم و جلو می رویم و ان شاءالله ببینیم در آینده چه اتفاقی می افتد.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، جواد نکونام سرمربی تیم استقلال پس از بازی مقابل ملوان اظهار داشت: نکونام: شروع بازی را خوب شروع کردیم. یک غفلت سبب پنالتی شد که سید حسین حسینی ما را در بازی نگه داشت و در دقیقه ۶ بازی در بازی ماندیم. پس از آن جریان بازی دستمان بود. تیم ملوان بازی مستقیمی انجام داد و با توپ روی کرنر می خواستند به ما ضربه بزنند. اگر روی ضربات بلند برنامه ریزی نداشتیم، تیممان متاسفانه مشکل داشتیم.
ببینید ویدیو/ خلاصه دیدار استقلال یک - ملوان صفر ویدیو/ کارشناسی داوری دیدار ملوان و استقلال
سرمربی استقلال اضافه کرد: رفته رفته خوب بازی کردیم و نیمه اول دو، سه موقعیت فوق العاده داشتیم. در دقیقه ۲۷ یا ۲۸ صحنه مشکوکی رقم خورد که نمی دانم پنالتی بود یا نه. اگر پنالتی هم می گرفتند اتفاقی نمی افتاد. در کل قضاوت آقای مهدوی خوب بود. نیمه دوم با شروع بازی باید مقابل تیمی که مستقیم بازی می کند حواسمان را جمع مس کردیم. در نیمه دوم بازی را کنترل کردیم و شاید در بعضی صحنه ها به خاطر خستگی بازیکنان و تغییر کم که می توانستیم ایجاد نماییم مجبور به این کار شدیم. ما امکان تغییر در بعضی از پست ها نداریم و ریسکمان کمتر است. روی ضربات ایستگاهی که کار کرده بودیم، توانستیم به گل برسیم. بعد هم چون بازی قبل ملوان را دیده بودیم، می دانستیم به سمت بازی مستقیم می روند و آنرا کنترل کردیم.
در دقایقی استقلال خواب ماند
وی با اعلان اینکه تیمش می توانست گل دوم را هم بزند اظهار داشت: می توانستیم گل دوم را بزنیم. دو موقعیت خوب داشتیم که نتوانستیم یکی را تبدیل به گل نماییم. ملوان خوب بازی کرد اما به نظرم تیم ما در دقایقی خواب ماند و آنها خوب بازی کردند. تلاش بازیکنانم فوق العاده بود و زحمت کشیدند و توانستند بهترین بازی را به نمایش بگذارند. بازیکنان خسته بودند. تشکر می کنم از همه بازیکنانم و جای هوادارنمان در بازی خالی بود.


با بضاعتی که داریم می جنگیم
نکونام اشاره کرد: اگر بازی در انزلی بود، تمام هواداران بودند. هواداران باید در استادیوم باشند و از فوتبال لذت ببرند. واقعا بدون آنها انرژی تیم کم می شود. همه تیم ها این شکلی هستند. خیلی تاثیر دارند و امیدوار هستم آزادی به شکل سابق و زیبای خود برگردد و هواداران حضور داشته باشند. مهم سه امتیاز بازی بود که به آنها تقدیم می نماییم. با بضاعت و نفراتی که داریم می جنگیم و جلو می رویم و ان شاءالله ببینیم در آینده چه اتفاقی می افتد.
هیچکس شرایط من را در استقلال نداشته است
وی در پاسخ به این پرسش که گفته شده به استقلال کمک شده اظهار داشت: اگر حمایت امسال بوده ما هم باید بدانیم. تیم ما از پارینه حداقل ۳۰ یا ۴۰ درصد طلبکار است. حمایت دیگر هم ندیدم ولی این هم نظری است و قابل احترام است. امسال این شکلی نبوده است. سالهای سال است که هوادار استقلال هستم و این شرایط را تا حالا ندیده بودم. تجربه این کار را در کل فوتبالم نداشتم و فکر می کنم هیچ مربی تا حالا این شرایط را در استقلال داشته باشد. ولی به عشق و لطف هواداران که واقعا من را همیشه شرمنده کرده اند، کار می نماییم.
هیچ بازیکنی بدون نظر من جذب نمی شود
او در پاسخ به وضعیت آریا برزگر و منتظر محمد و سامان تورانیان اظهار داشت: می توانم بخشی را واضح جواب بدهم این که بازیکنان در تیم ما هستند و به خاطر بودجه که نمی توانستیم از سقف رد شود، این کار را انجام دادیم. هیچ بازیکنی بدون نظر مستقیم من جذب نخواهد شد. من در کارم تعارف ندارم و کار درست به انجام می رسد. منتظر محمد بازیکن باکیفیتی بود ولی با بودجه ای که داشتیم مجبور بودیم جابه جایی داشته باشیم که این صورت گرفت. در مورد تورانیان و بقیه هم باید بگویم که در تیم هستند و منتظریم کارشان درست شود و وارد فهرست شوند.

نکونام درباره ی رشد کیفی بازیکنان استقلال اضافه کرد: بازیکنانی که در استقلال بازی می کنند باکیفیت هستند و اساسا بهترین کیفیت را دارند. اساسا بازیکن بزرگ برای باشگاه بزرگ است. بازیکنان شاید در مقطعی اشتباهاتی داشته اند اما آنها بهترین اند و کیفیت واقعی را نشان می دهند. من کاری نکردم و این عملکرد حاصل توانایی خودشان است.
ما فقط برد و سه امتیاز می خواهیم
سرمربی استقلال در مورد خط دفاعی اظهار داشت: باید بدانید من چند سال مربی هستم و خیلی وقت ها می خواهند سر استقلال کلاه بگذارند. تیم های دیگر ۱۵ بازی را یک هیچ می برند کسی چیزی نمی گوید. در مورد استقلال که می شود این شکلی نیست. پارینه استقلال در کورس قهرمانی بود و در یک بازی بی محابا جلو رفت و سه گل زد. باید خوب بازی نماییم و ببریم. ما فقط برد و سه امتیاز را می خواهیم. با شرایطی که امسال داریم باید ببریم. باید زحمت خودرا بکشیم تا در نیم فصل تیم را تقویت نماییم و عملکرد بهتری داشته باشیم.
اگر مثل کی روش بازی کنم، بهترین روز زندگی ام است
نکونام در مورد موقعیت های کم بازی اظهار داشت: من چندین بار گفتم و این صحبت رقبا است. اگر من روزی بتوانم مثل کی روش باشم آن روز بهترین روز زندگی ام است. در مورد کسی حرف می زنیم که در تاریخ فوتبال ایران موثر بوده است. هواداران باید باهوش باشند. ما بازی می نماییم که ببریم. ما با اختلاف یک گل بازی هایی را باختیم اما حریف خوب دفاع کرده است. ما باید اهتمام نماییم بهترین بازی را انجام دهیم. نیاز به بازیکن و ابزار داریم که هنرشان را در نزدیک ۱۸ قدم نشان دهند. به نظرم بازیکنان ما خوب بازی کردند. نیمه اول شروعش خوب نبود اما بهترین عملکرد را زمانی داریم که ببریم.

او درباب این که با این دو برد چقدر هواداران را به قهرمانی امیدوار می کند؟ اضافه کرد: امسالِ استقلال را با هیچ سالی نمی شود مقایسه کرد. واقعا مشکلاتی که در فوتبال ندیده بودم را در استقلال می بینم. ولی واقعا تمرکز روی بازی است. بازیکنان ۶ ماه حقوق نگرفته بودند. بازی به بازی جلو می رویم. مدیریت باشگاه از من حمایت کردند و گفتند پنجم یا چهاردهم شویم، از من حمایت می کند. موجب خوشی است. اما قانون فوتبال را بلدم. باید هر روز بجنگم و مبارزه کنم تا بتوانم به موفقیت برسم. خودم و تیمم این کار را می نماییم اما این که چه اتفاقی می افتد معلوم نیست. به سمت بازی های ملی امید و بزرگسالان هم می رویم. اینطور که شنیده ام ۱۰ تا ۱۱ بازیکن مقرر است برای این دو تیم بروند که موجب خوشی است.
1402/05/27
03:10:19
5.0 / 5
202
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان ایت بال
بیلیارد