از سوی صندوق حمایت از تحقیقات دفاعی صورت می گیرد؛

پشتیبانی از فناوری ها و نوآوری های دفاعی و نظامی کشور

پشتیبانی از فناوری ها و نوآوری های دفاعی و نظامی کشور

به گزارش ایت بال، کسر از خدمت سربازی، پشتیبانی از پسادکتری، کمک به تجاری سازی محصولات، حمایت تا سقف ۳۰۰میلیون از استارت اپها بخشی از حمایت های صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه فناوری های دفاعی به حساب می آید.به گزارش ایت بال به نقل از مهر، مجموعه دفاعی کشور توسعه زیست بوم نوآوری را دنبال می کند و صندوق پشتیبانی از تحقیقات، نوآوری و توسعه فناوری های دفاعی بعنوان یکی از زیر مجموعه های نظام نوآوری بومی بعنوان یک نهاد تسهیل گر، میانجی و شتاب دهنده درحال فعالیت است.
وزارت دفاع بخش عمده ای از مأموریت خویش را پشتیبانی از دستیابی به تکنولوژی های جدید چه در حوزه های دفاعی، نظامی تا حوزه های امنیت کشور مثل امنیت غذایی و … قرار داده است.
این صندوق خدمات و حمایت های مختلفی را از آغاز زنجیره ارزش ایده تا دستیابی به محصول و مراحل انتهایی عرضه می کند. این حمایت ها عبارت است از پشتیبانی از پژوهشگران، پشتیبانی از رساله ها و دوره های پسادکتری، عرضه فرصت های مطالعاتی به اساتید و طرح های پژوهانه.
کسر از خدمت سربازی یا جایگزین خدمت برای پژوهشگران و دانشجویان، پشتیبانی از استارت اپ ها و ایده ها، اعطای فاند و کمک های بلاعوض و کمک به ایجاد هسته و تیم و همینطور عرضه تسهیلات کم بهره از دیگر تسهیلات اعطایی صندوق صندوق پشتیبانی از تحقیقات، نوآوری و توسعه فناوری های دفاعی به حساب می آید. کمک به تجاری سازی محصولات در حوزه نظامی، دفاعی و در حوزه ملی هم در دستور کار این صندوق قرار دارد. این صندوق حمایتی این هدف را دنبال می کند که فاصله بین بازار تا بخشی که می تواند دانش را تولید نماید، به حداقل برساند و با تشکیل یک ارتباط هدفمند و مدیریت منابع مالی بیشترین اثرگذاری را در زمینه علم و فناوری کشور داشته باشند. مسؤلان صندوق پشتیبانی از تحقیقات صنایع دفاعی اعلام نموده اند هرچه ریسک طرح های فناورانه پژوهشی عرضه شده از جانب محققان بالاتر باشد، نرخ ارزش افزوده که در حوزه تسهیلات داده می شود، کمتر است. به قول آنها بخشی از ریسک طرح های پژوهشی باید پذیرفته شود، تا دانش بنیان ها جسارت ورود به طرح های خلاقانه تر را داشته باشند. این صندوق در حوزه سرمایه گذاری تا ۴۹ درصد مبلغ پروژه را تأمین می کند و در سود و زیان هم شریک است و پشتیبانی از استارتاپ ها تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان صورت می گیرد.


منبع:

1402/05/20
02:45:28
5.0 / 5
193
تگهای خبر: بازی , تیم , خدمات , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان ایت بال
بیلیارد