بازدید هیات تحقیقاتی اندونزی از لابراتوار نقشه برداری مغز

بازدید هیات تحقیقاتی اندونزی از لابراتوار نقشه برداری مغز

به گزارش ایت بال، هیاتی از اعضای ارشد آژانس ملی تحقیقات و نوآوری اندونزی از لابراتوار ملی نقشه برداری مغز بازدید نمودند.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، در این بازدید که با حضور سید محمد مهدوی، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی انجام شد، پروفسور ادی کری ریچمن پوترا، معاون آژانس ملی تحقیقات و نوآوری اندونزی به همراه مدیران امور بین الملل و دفاتر همکاری ها و برنامه ریزی این آژانس از قسمت های مختلف لابراتوار ملی نقشه برداری مغز دیدن کردند و ضمن آشنایی با تجهیزات و امکانات آن در جریان فعالیتهای این مرکز قرار گرفتند.
آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی جهت پاسخگویی به نیازهای پژوهشی و فناوری کشور در زمینه ایجاد زیرساخت لازم برای تصویربرداری و تحریک مغز جهت تحقیقات شناختی و عرضه خدمات دانش بنیان و روزآمد در حوزه علوم و فناوری های شناختی ایجاد و فعال شد.
رئیس این هیأت آژانس ملی تحقیقات و نوآوری اندونزی در جریان گفت و گو با مدیران لابراتوار ملی نقشه برداری مغز، آمادگی این آژانس برای همکاریهای مشترک تحقیقاتی با کشورمان را اعلام نمود.
آژانس ملی تحقیقات و نوآوری اندونزی که در سال ۲۰۱۹ تشکیل شده از جایگاهی ویژه در سطح کابینه در دولت این کشور برخوردار می باشد.
آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از بخش های مختلفی نظیر ام آرآی، تحریک مغناطیسی مغز، تحریک الکتریکی مغز، طیف نگاری مادون قرمز عملکردی، الکتروانسفالوگرافی، پردازش آنالیز تصاویر تشکیل شده و مجهز به امکانات پیشرفته پردازش داده، تصاویر و سیگنال و همینطور لابراتوار حقیقت مجازی و ارزیابی شناختی است.
ارتقای موقعیت ایران در سطح منطقه ای، ملی و بین المللی و تقویت توان رقابتی پژوهشگران و فناوران در حوزه علوم و فناوری های شناختی از راه آموزش مستمر و فراهم آوری زمینه های فعالیت در زمینه تصویربرداری مغز، تحریک و پردازش اطلاعات مغز در سطح پیشرفته و روزآمد به منظور پشتیبانی از فعالیتهای پژوهشی، توسعه فناوری و آموزشی کلیه مراکز علمی کشور از اهداف کلان این مرکز علمی و تخصصی به شمار می آید.


1402/05/11
08:34:00
5.0 / 5
219
تگهای خبر: آموزش , خدمات , رقابت , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان ایت بال
بیلیارد