تنیس در هانگژو نباشد، به ستاد عالی بازی ها باخته است!

تنیس در هانگژو نباشد، به ستاد عالی بازی ها باخته است!

به گزارش ایت بال، رئیس فدراسیون تنیس اظهار داشت: فکر می کردم از گروه سه آسیا صعود نماییم و امیدوار هستم ستاد عالی بازی ها در مورد حضور تنیس در هانگژو تصمیم جدیدی بگیرد.داود عزیزی در گفت و گو با ایسنا درباره ی ی صعود تیم ملی تنیس ایران از گروه سه مسابقات دیویس کاپ منطقه آسیا و اقیانوسیه بیان کرد: فکر می کردم صعود نماییم چون روند آماده سازی تیم، حرفه ای بود. بازیکنان از چهار، پنج ماه قبل با حضور در مسابقات فیوچرز آماده شدند. روند آماده سازی تیم خوب بود و بازیکنان ایران واقعا سرحال بودند؛ به شکلی که رئیس فدراسیون عربستان اعلام کرد، بازیکنان تیم ایران بسیار قوی هستند.

او اضافه کرد: البته تیم های دیگر هم خوب آماده شده بودند. مانند عربستان که اردوی دوماهه در فرانسه داشت و ویتنام هم اردوی سنگینی را پشت سر گذاشته بود. بازی با عربستان برای ما حیثیتی بود چون سال قبل به این تیم باخته بودیم. الان هم که به گروه دو صعود کردیم، شرایط دشوار است چون تیم ها با شرایط خوبی می آیند و احتیاج به برنامه ریزی و بودجه خاص دارد که بتوانیم خودمان را در گروه دو حفظ نماییم.


تنیس باید در هانگژو باشد
رییس فدراسیون در پاسخ به این پرسش که فکر می کند ستاد عالی بازی ها سهمیه مردان به تنیس ایران در بازی های آسیایی بدهد، اشاره کرد: از کشورهای حاضر در گروه سه سوال کردم که در بازی های آسیایی هستند یا خیر و تمام تیم ها اعلام نمودند در بازی های آسیایی هانگژو شرکت می کنند. نمی توانم دلیل قانع کننده برای بازیکنانم بیاورم که علت حضورنداشتن تنیس مردان در بازی های آسیایی صرفه جویی مالی است. امیدوار هستم ستاد عالی بازی ها عملکرد بازیکنان تنیس را دیده باشد و تصمیم مجددی بگیرد و دو دختر و دو پسر داشته باشیم. تنیس باید در بازی های آسیایی حضور داشته باشد و اگر حضور نداشته باشد، ما به ستاد عالی بازی ها می بازیم.
برادرم تهران بود
عزیزی در مورد این شایعه که گفته می شود برادرش نیز همراه وی در مسابقات دیویس کاپ بوده است، اظهار داشت: در شورای برون مرزی تعداد نفرات اعزامی مشخص است. برادران من در تهران و سر کار خود هستند و تیم ملی با ترکیبی که در اختیار وزارت ورزش است، در مسابقات دیویس کاپ شرکت کرد.


همکاری مقطعی با مربی خارجی و کوشش برای ماندن در گروه دو
عزیزی در پاسخ به این پرسش که فدراسیون چه برنامه ای دارد تا تنیس ایران در گروه دو باقی بماند، اشاره کرد: حضور اسپانسر در کنار تیم می تواند موثر باشد. درحال مذاکره با اسپانسر هستیم تا چهار، پنج فیوچرز در ایران برگزار نماییم. همین طور در کنار مربی خوب ایرانی، یک مربی خارجی نیز بیاوریم. اگر میزبانی را بگیریم (بستگی به قرعه کشی دارد)، فکر می کنم بتوانیم در گروه دو بمانیم.

رییس فدراسیون تنیس در مورد ادامه همکاری با مربی خارجی اظهار داشت: همکاری ما مقطعی بود. او دو هفته در کنار تیم بود و نقش موثری داشت. بدنبال این هستیم همکاری را با این فرد ادامه دهیم. شرایط مالی ما با کشورهای همسایه فرق می کند و مجبوریم بصورت مقطعی با او همکاری داشته باشیم.
1402/05/09
07:51:06
5.0 / 5
465
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیلیارد