تجلیل از مدال آوران تیراندازی بدون حضور مسؤلان

تجلیل از مدال آوران تیراندازی بدون حضور مسؤلان

ایت بال: مراسم تجلیل از تیراندازان مدال آور تنها با حضور مسئولان فدراسیون تیراندازی برگزار گردید.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، مراسم تجلیل از مدال آوران مسابقات جام جهانی باکو و آلماتی قزاقستان امروز برگزار گردید. این مراسم قرار بود با حضور خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک و پولادگر معاون قهرمانی وزارت کشور برگزار گردد که اعلام گردید به علت موضوعات پیش آمده در مورد فدراسیون کشتی، آنها به این مراسم نخواهند آمد.

مرتضی قربانی در مراسم تجلیل از تیراندازان مدال آور اظهار داشت: تیراندازان ما تابحال ۱۳ مقام و نخستین سهمیه المپیکی ایران را گرفته اند. آنها در دو سال گذشته به صورت دائم در اردو و تمرین بودند و امیدواریم نتایج خوبی هم در ادامه بگیرند.

در این مراسم از هانیه رستمیان که نقره تپانچه ۲۵ متر، سجاد فروغی که طلای ۱۰ متر بادی جام جهانی باکو و خواهر و برادر پرورش نیا که مدال برنز تیمی اهداف پروازی جام جهانی آلماتی را گرفته بودند تجلیل شد. همینطور از مربیان و بعضی از تیراندازانی که عملکرد خوبی داشتند هم تجلیل شد.

قربانی در ادامه این مراسم در رابطه با تفاوت پاداش های ورزشکاران و فوتبالیست ها اظهار داشت: به لطف خدا، محبت کارکنان، مربیان و ورزشکاران تجلیل مان هم خودکفاست. ماشین خارجی و امکانات خارجی نمی دهیم و از بودجه ناچیزی که داریم اختصاص می دهیم. ورزشکاران ما خیلی زحمت می کشند. آنها چند ماه کار می کنند و از زندگی خود می گذرند که روی سکو بروند. ما به ورزشکاران حقوق می دهیم و تنها فدراسیونی هستیم که حقوق اختصاص داده ایم.

او در ادامه در واکنش به این سؤال که دبیر در فدراسیون کشتی هم حقوق می دهد، اظهار داشت: دبیر وضعش خوب است. احترام به ورزشکار و مربی گذاشتیم و حقوق می دهیم. می خواهیم با این اقدامات این ورزش دینی که ۱۴۰ مدال دارد را رشد دهیم و مدال ها را جارو نماییم. چرا باید چین، آمریکا و فرانسه مدال ها را ببرند. تیراندازی را رشته شرعی می دانیم. افتخار می کنم این عزیزان کار می کنند و تلاش می کنند و حیف است که سکوی تیراندازی ارتقا پیدا نکند.

او در پاسخ به این سؤال که فرق پاداش وزارت برای فوتبال و سایر رشته ها اظهار داشت: به نظر من وزارت ورزش باید عدالت محوری را سرلوحه قرار دهد. تیراندازی در همه رشته هایش به ابزار نیاز دارد. یک عدد اسلحه تپانچه یا تفنگ ۲۰۰ میلیون تومان قیمت دارد. بشقاب و ساچمه و فشنگ قیمت دارند. این رشته تجهیزات محور و سنگین است. ازاین رو از وزارت ورزش تقاضا داریم که فدراسیون های مدال آور را بخوانند و ببینند که هر کدام به چقدر بودجه احتیاج داریم. ۳۰ نفر را آماده کردیم که به هند بفرستیم یا باید تیم به آلمان می رفت اما به خاطر همین مشکلات نرفتیم.

او در پاسخ به این سؤال که اگر حواله یک خوردو به این رشته بدهیم مشکل تیراندازی حل می شود اظهار داشت: حواله ۱۰ تا از آن خودرو ها را به ما بدهند مشکل یک سال ما حل می شود. این رشته آرامشبخش است از ۷ ساله تا ۷۰ ساله می توانند در آن حضور داشته باشند.

او اضافه کرد: ما یک دستورالعمل به دست وزیر رساندیم که بخشی از مشکلات ما حل شود. تجهیزات دیگر کشورها را تیراندازان ما ندارند و تجهیزات ما با استانداردهای جهانی جور درنمی آید. باید وزارت ورزش در تأمین سلاح ها و تجهیزات به روز به ما کمک نماید.

او در انتها در رابطه با حضور پیدانکردن مسؤلان وزارت و کمیته اظهار داشت: برنامه ای برای کشتی پیش آمده بود نیامدند. گرفتار شدند نیامدند.

منبع:

1402/04/21
20:46:56
5.0 / 5
261
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان ایت بال
بیلیارد