حسینی:

نخستین استادیوم راگبی را در ایران می سازیم

نخستین استادیوم راگبی را در ایران می سازیم

به گزارش ایت بال، سرپرست فدراسیون راگبی بعد از دریافت حکمش از وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: راه اندازی نخستین استادیوم راگبی در ایران بزرگ ترین آرزوی من است که اهتمام دارم سال آینده این امر تحقق پیدا کند.


میرمهدی حسینی بعد از تبدیل شدن ورزش راگبی به فدراسیون از طرف وزارت و ورزش، در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: راگبی ورزشی المپیکی و پارالمپیکی است که جزو 10 ورزش برتر و پرطرفدار جهان قرار می گیرد و کاملا ظرفیت فدراسیون شدن را داشت. البته در گذشته به مدت ۸ سال فدراسیون بود و سپس به دلایلی به انجمن تبدیل شد و پس از ۱۲ سال با پیگیری هایی که در این خصوص داشتم و همین طور با همراهی و استقبال کنفدراسیون آسیا بالاخره با دستور وزیر ورزش و جوانان باردیگر ساختار فدراسیون به خود گرفت. از این مساله خوشحالم و معتقدم تصمیم درستی بود.
وی درباره ی برنامه های خود پس از تبدیل انجمن راگبی به فدراسیون، اظهار داشت: برای تبدیل انجمن راگبی به فدراسیون در وزارت ورزش و جوانان کارگروهی تشکیل شده بود که پس از بررسی های انجام شده توسط این کارگروه چنین تصمیمی گرفته شد. هم اکنون که با حکم وزیر ورزش و جوانان راگبی ساختار فدراسیون پیدا کرده ابتدا اهتمام دارم کمیته های آموزش، داوران و مربیان را تشکیل دهم و با جذب اسپانسر بودجه تزریق کنم.
حسینی افزود: بیش از ۲ سال که مسئولیت انجمن راگبی را برعهده داشتم تلاش کردم با برگزاری مسابقات داخلی و اعزام ورزشکاران به تورنمنت های برون مرزی این رشته را مطرح کنم و حتی یک بازیکن به اسپانیا و مربی به عراق ترانسفر نماییم.
سرپرست انجمن راگبی همین طور از برگزاری مسابقات لیگ راگبی در دو بخش زنان و مردان آگاهی داد و اضافه کرد: رقابت های لیگ راگبی مردان با حضور ۱۴ تیم از چهارشنبه ۱۴ تیر به مدت سه روز در زمین شماره یک ورزشگاه شیرودی و لیگ بانوان هفته آتی در مشهد برگزار می گردد.
وی اظهار داشت: اهتمام دارم ساختار درستی مطابق با استانداردهای جهانی برای این رشته تعریف نماییم و هر چه سریعتر بخشنامه آنرا بنویسیم و کارگروه های تخصصی راگبی را تشکیل دهیم.
حسینی اظهار داشت: طی نشستی که با وزیر ورزش و جوانان داشتم قول دادند که زمین مناسبی به راگبی اختصاص دادند که امیدوار هستم این اتفاق رخ دهد.
وی همین طور از راه اندازی نخستین استادیوم راگبی در سال آینده آگاهی داد و اظهار داشت: یکی از بزرگ ترین آرزوهای من راه اندازی استادیوم راگبی در ایران است که برای تحقق این امر از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهم کرد تا سال آینده کلنگ این استادیوم را در ایران بزنیم.
حسینی در آخر از نامه رسمی تبریک کنفدراسیون آسیا به وزیر ورزش و جوانان آگاهی داد و اضافه کرد: امروز طی ایمیلی نامه تبریک کنفدراسیون آسیا به وزیر ورزش و جوانان برای تبدیل انجمن به فدراسیون را دریافت کردم که جای خوشی بود.

قدردانی رئیس کنفدراسیون راگبی آسیا از وزیر ورزش و جوانان ایران
قیس عبدالله الظلایی با ارسال نامه ای رسمی، از وزیر ورزش و جوانان برای ارتقای تشکیلات راگبی ایران به «فدراسیون» تقدیر کرد.
در این نامه خطاب به دکتر سید حمید سجادی آمده است: «از طرف کنفدراسیون راگبی آسیا از حمایت شما در صدور حکم اعطای وضعیت فدراسیون به راگبی ایران قدردانی می کنم و از اقدام سریع شما در پی درخواست رسمی بنده در تاریخ ۱۷ می ۲۰۲۳ سپاسگزارم. معتقدم این گام مثبت به فدراسیون راگبی ایران و همه راگبی بازان و مسئولان کمک می نماید تا به پیشرفت این رشته در تمام مناطق ایران ادامه دهند.
شعار ما در راگبی: "ما می توانیم بهتر انجام دهیم اما با هم"
منبع:

1402/04/13
13:07:44
5.0 / 5
293
تگهای خبر: آموزش , استاندارد , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان ایت بال
بیلیارد