واترپلوی ایران قبل از بازی های آسیایی

7 ساعت تمرین روزانه و رویای فینال پسران آبی

7 ساعت تمرین روزانه و رویای فینال پسران آبی

ایت بال: بازیکنان تیم ملی واترپلوی ایران بعد از آنکه در دوره قبل بازی های آسیایی جاکارتا با چیروی صربستانی موفق شدند به مدال برنز دست یابند اینبار با سرمربی ایرانی رویای حضور در فینال بازی های آسیایی را در سر می پرورانند.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، اردوی تیم ملی واترپلوی ایران اینروزها مشکل تر و پرفشار تر از همیشه دنبال می شود و بازیکنان تیم ملی در کوران دوران آماده سازی هستند. روزانه هفت تا هشت ساعت تمرین می کنند؛ از بدنسازی گرفته تا تمرین در استخرهای روباز و سربسته. در این دوره خبری از چیریچ صربستانی نیست و بعد از آنکه هشت بازیکن ملی پوشی که در دوره قبل بازی های آسیایی موفق شدند به مدال برنز دست یابند از همراهی تیم ملی انصراف دادند، چهار بازیکن به جمع ملی پوشان اضافه شدند و در کنار سایرین تمرینات خودرا دنبال می کنند. همین طور مقرر است یک مربی صربستانی نیز به کادر فنی تیم ملی اضافه شود و کمک حال کادر ایرانی تیم ملی باشد.
ببینید ویدیو/ حاشیه و متن تیم ملی واترپلو پیش از بازی های آسیایی
به اردوی تیم ملی واترپلوی ایران در مجموعه شیرودی رفتیم و با بازیکنان و سرمربی تیم ملی در مورد مسائل مختلفی به گفت و گو نشستیم و آخرین وضعیت تیم ملی را جویا شدیم که در ادامه مشروح کامل آن آمده است:

نیما خوشبخت، بازیکن تیم ملی واترپلو

تمرینات خودرا بیش از یک ماه است که آغاز نموده ایم. اردوی بسیار فشرده و سنگینی را پشت سر می گذاریم و درحال آماده سازی هستیم و فشار تمرینات بیشتر هم خواهد شد. انگیزه بسیار بالایی برای رسیدن به مدال داریم و با تمریناتی که در پیش داریم، اگر خدا به خیر بگذارند، مدال را به دست خواهیم آورد و از همین جا قول می دهیم که برای واترپلو و ایران به مدال نائل شویم. باید تمرینات را پشت سر بگذاریم و دوام بیاوریم تا به هدف مان برسیم. بامداد و عصر حدود ۷ تا ۸ ساعت تمرین می نماییم. بامداد ها بدنسازی و شنا و عصرها نیز کار با توپ و کارهای تکنیکی و تاکتیکی را دنبال می نماییم. سه حریف دیرینه و قدیمی داریم. قزاقستان، چین و ژاپن حریفان اصلی ایران هستند. ژاپن از سایر تیم ها یک سر و گردن جلوتر است اما می توانیم با قزاقستان و چین رقابت نماییم. امید ما به فینال بازی های آسیایی است.کار بسیار سختی داشتم که طی ۶ تا ۷ سال قبل بتوانم از نظر میزان آمادگی سطح خودرا حفظ کنم. کادر فنی باردیگر به من اعتماد کردند و بعد از نمایش من در لیگ برتر باردیگر به تیم ملی دعوت شدم. در زمان «چیرو» سه ماه با آقایان رضایی و چیرو کار کردم، نظم آنها بسیار عالی بود و تمرینات به روز داشتند اما از نظر اخلاقی و رفتاری به هم نزدیک نبودیم. قسمتی از تیم ملی فعلی را نیز مدیون کادر فنی قبلی هستیم اما واترپلو ایران جمعیت زیادی ندارد و نمی توانیم حصار بکشیم که کسی نیاید، بلکه باید دروازه تیم ملی را باز بگذاریم تا جوانان به تیم ملی اضافه شوند. امیدوار هستم کادر فنی فعلی تیم ملی نتایج مطلوبی کسب کند و چشممان روشن است.

مهدی یزدان خواه، بازیکن تیم ملی واترپلو

در دو هفته اول اردوی تیم ملی به سبب شرایط و مسائلی که داشتم، همراه تیم ملی واترپلو نبودم. حدود ۴ هفته است که با تیم ملی تمرین می کنم و شرایط خیلی خوب است. تمرینات خیلی سنگین است و با توجه به این که زمان کمی تا شروع بازی های آسیایی باقی مانده است مجبور هستیم پر فشار تمرین نماییم. در دوران آمادگی هستیم و مقرر است یک مربی خارجی به کادر فنی تیم ملی اضافه شود. همین طور مقرر است اردوی مشترکی با تیم دوم صربستان داشته باشیم. فعلا شرایط اردو خوب است. در دوره قبل شرایط خیلی بهتر بود و بجای سه ماه، هشت ماه اردوی تدارکاتی داشتیم و مسابقات مختلفی را برگزار کردیم. اما در اردوی فعلی تیم ملی، انگیزه ها بسیار بالا است تا باردیگر بتوانیم مدال کسب نماییم و به شخصه نیز خیلی علاقمند هستم به فینال بازی های آسیایی برسیم چونکه مدال برنز این مسابقات را در کارنامه دارم. هم اکنون شرایط بد نیست اما با سختی هایی روبرو می باشیم.شهریور سال قبل به صربستان رفتم و لژیونر شدم. شرایط این کشور برای من بسیار عالی بود و در لیگ اروپا حضور داشتیم و این اتفاق برای ارتقای سطح یک ورزشکار بسیار عالی است. نیم فصل را با آنها بودم اما باشگاه از نظر مالی گرفتار مشکل شد و دو ماه حقوقم را پرداخت نکردند و از جمع آنها جدا شدم. از نظر سطح، بین لیگ صربستان و ایران اختلاف وجود دارد و امکانات باشگاه ها، اسپانسرها و شرایط آنها مطلوب است. بعد از آن که به ایران آمدم با تیم نوفلاح به قهرمانی دست یافتیم.

بنده پیش از اردو نسبت به شرایط و فدراسیون راضی نبودم و تصور می کردم برخی مسائل برای فدراسیون اهمیتی ندارد و با هفت بازیکن دیگر تصمیم گرفتیم از حضور در بازی های آسیایی هانگژو انصراف دهیم. دلیلهای بازیکنان مختلف بود. به شخصه با مربی تیم ملی و رئیس فدراسیون صحبت کردم و بعد از آن به اردوی تیم ملی بازگشتم. علاوه بر من با سه بازیکن دیگر نیز صحبت شد که به اردوی تیم ملی بازگشتند. به طور قطع با چهار بازیکنان نیز صحبت شده است؛ شاید شرایط برای آنها فراهم نشده که به اردوی تیم ملی بیایند. جای همه بازیکنان خالی است و به همه آنها نیاز داریم چونکه هر چهار بازیکن سابقه کسب مدال برنز بازی های آسیایی را در کارنامه دارند و در پست خود از بهترین بازیکنان ایران هستند.مهدی برزگری، بازیکن تیم ملی واترپلو

تمرینات خیلی مشکل و پرفشار است. به جهت اینکه بتوانیم در بازی های آسیایی نتیجه مطلوبی کسب نماییم باید بتوانیم از پس این تمرینات پر فشار برآییم. بامداد ها ساعت ۹ تا ۱۰: ۳۰ به بدنسازی می رویم. سپس به آب می زنیم تا ساعت ۱۲: ۴۵ تمرین می نماییم. عصرها نیز ساعت ۱۷: ۴۵ تا ۲۰: ۴۵ تمرین می نماییم. تمرین در فضای روباز خیلی کمک می نماید چونکه اکسیژن بیشتری وجود دارد و کمتر خسته می شویم. در بازی های آسیایی مسابقات در سالن های سربسته برگزار می گردد و حضور ما در استخر روباز برای تمرینات آماده سازی است. در مجموع فقط آفتاب اذیت می کند اما باید تحمل نماییم و تمرینات را پشت سر بگذاریم.در دوره گذشته بازی های آسیایی از روز اول برگزاری اردوها در کنار بازیکنان بودم اما با توجه به این که سن کمتری داشتم توقع داشتم که برای بازی های آسیایی خط بخورم. یک سال بعد از آن باردیگر همراه با چیریچ در اردوهای تیم ملی حضور یافتم اما بنابر دلایلی بنده نیز حدود ۳ سال از تیم ملی دور بودم. خوشبختانه باردیگر پنج ماه است به اردوی تیم ملی دعوت شده ام و به مسابقات قهرمانی آسیا سنگاپور رفتیم و توانستیم به مدال نقره برسیم. در این دوره از بازی های آسیایی تمام تلاش خودرا می نماییم که به فینال مسابقات برسیم. هدف ما فقط کسب مدال نیست و می خواهیم به فینال برسیم و حتی با ژاپن که با سایر تیم های آسیا از نظر کیفی فاصله گرفته است رقابت خوبی داشته باشیم. اهداف بزرگی در سر دارم و امیدوار هستم در بازی های آسیای جزو بازیکنان موثر باشم و بتوانیم یک مدال خوش رنگ کسب نماییم و با موفقیت تیم ملی، موفقیت شخصی نیز داشته باشیم و بتوانم لژیونر شوم.

مهدی پنام تاش، سرمربی تیم ملی واترپلو

با وجود آمادگی بدنی مناسب می توانیم به تاکتیک های مورد نظر تیم نزدیک شویم. بازیکنان باید از نظر بدنی بازیکنان به سطح مطلوب آمادگی برسند، با وجود آمادگی بدنی مناسب می توانیم به تاکتیک های مورد نظر تیم نزدیک شویم. روزهای زوج حدود ۴ ساعت بامداد و ۳ ساعت عصر تمرین می نماییم، همین طور روزهای فرد به مدت ۳.۵ ساعت تمرین و در مجموع بصورت هفتگی ۹ جلسه تمرین می نماییم. مقرر است تا ۱۵ جولای تیم دوم صربستان به ایران بیاید و حدود ۱۰ روز تمرین مشترک و مسابقه خواهیم داشت. همین طور یک ماه پس از حضور تیم دوم صربستان در ایران در صورت امکان به صربستان خواهیم رفت و اگر تدارکات لازم دیده شود در یک تورنمنت شرکت می نماییم و اگر زمان داشته باشیم در یک تورنمنت دیگر در شهریور ماه حضور پیدا خواهیم کرد.تیم ملی و فدراسیون تمام تلاش خودرا خواهیم کرد تا به بهترین نتیجه نائل شویم. خیلی اهل وعده دادن نیستم و تمام تمرکزم بر جدیت به خرج دادن است و با تمام وجود هر آن چه را که بلد هستیم انجام می دهیم تا به نتیجه مطلوب برسیم و اهتمام خواهیم کرد از بازی های آسیایی دوره قبل نتیجه بهتری کسب نماییم. تیم ملی ژاپن سال ها است که از مربی داخلی استفاده می نماید و به سبکی رسیده اند که تیم های اروپایی از سبک دفاعی آنها استفاده می نمایند و اگر بخواهیم با آنها رقابت نماییم نیاز به زمان داریم. چین و قزاقستان نیز تیم های بسیار خوبی هستند. چین حدود ۱۰ نفر را در کادر فنی خود دارد اما به نظر بنده ما از نظر ذهنی برتر هستیم، هر چند که حریفان ما از نظر بدنی و جسمی شرایط مطلوبی دارند. ما تمام تلاش خودرا به کار خواهیم بست تا مقابل دو حریف اصلی خود موفق ظاهر شویم.

ارشیا الماسی، بازیکن تیم ملی واترپلوی ایران

برخی مسائل وجود داشت که نمی توانیم در مورد بسیاری از آنها صحبت نماییم اما بیشتر دغدغه فنی بود و به عدم برنامه ریزی مربوط می شد. ما دوست داشتیم صدای خودرا برسانیم، چند وقت بود که درخواست هایی داشتیم اما توجهی به درخواست های بازیکنان نمی شد. بازیکنان در بیانیه خود به قسمتی از مشکلات اشاره کردند از پاداش ۵۰ دلاری در قهرمانی آسیا گرفته تا این که چرا چیریچ که این همه سال با تیم ملی کار کرد و از زیر و بم لیگ و بازیکنان خبر داشت، در جمع کادر فنی ماندگار نشد؟ علاوه بر این، دغدغه دیگر ملی پوشان این بود که آیا قرار نیست مربی خارجی به کادر فنی اضافه شود؟ همین طور فهرست بازیکنان دعوت شده در اردو جای بحث داشت و دوست داشتیم در مورد این مسائل با ما به عنوان بازیکنان قدیمی تر صحبت شود چونکه ما بازیکنانی بودیم که حداقل در بازی های آسیایی پس از ۴۴ سال مدال آوردیم و در قهرمانی آسیا موفق شدیم به مدال نقره نائل شویم.همه چیز به جدیت به خرج دادن مربوط می شود. همه چیز به خواستن مرتبط می باشد. اگر شما نخواهی و تلاش نکنی به اهدافت نمی رسی. باید صد در صد خودرا درون زمین نشان دهیم. در دوره زمانی به سر می بریم که به تیم های ملی چین و قزاقستان خیلی نزدیک هستیم. چهار مرتبه با قزاقستان از آبان سال قبل تا حالا بازی کرده ایم که یک بار آنرا پیروز شده ایم، یک دفعه در پنالتی بردیم و دو بار هم با نتیجه نزدیک بازی را واگذار کردیم. اگر تلاش نماییم و تمرینات جدی دنبال شود و تیم ملی یک دل باشد می توانیم بهترین نتیجه را بگیریم و حتی به فینال بازی های آسیایی برسیم. یاد گرفته ام که اگر یاعلی گفتم دیگر جا نزنم و بنا بر این چون تکلیفم معلوم نبود روزهای اول اضافه نشدم و پس از آن که شرایط مشخص شد، دست یاعلی دادم و تمرینات خودرا شروع کردم.

منبع:

1402/04/12
07:39:57
5.0 / 5
312
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بیلیارد