سرپرست معاونت فناوری وزارت علوم:

نسبت اعتبارات پژوهش و فناوری به تولید ناخالص داخلی 0

نسبت اعتبارات پژوهش و فناوری به تولید ناخالص داخلی 0

به گزارش ایت بال، سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم با اشاره به این که نسبت اعتبارات پژوهش و فناوری به تولید ناخالص داخلی 0/68 درصد است، اشاره کرد: باید این رقم را افزایش دهیم.به گزارش ایت بال به نقل از وزارت علوم، امید رضایی فر در اجلاس معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و فناوری سراسر کشور که در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار گردید، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر مصطفی چمران و روز بزرگداشت بسیج اساتید، اظهار داشت: شهید چمران الگوی بی بدیل علم و عمل بود.
سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم با اشاره به اهمیت توسعه فناوری در کشور اظهار داشت: باید در یک فضای مشترک، توسعه علمی، فناوری و اقتصادی را به هم اتصال دهیم.
رضایی فر با اشاره به این که نسبت اعتبارات پژوهش و فناوری به تولید ناخالص داخلی ۰/۶۸ درصد است، اشاره کرد: باید این رقم را افزایش دهیم، هر کشوری که این بخش را تقویت کرده به توسعه رسیده است.
وی با اعلان اینکه چرا بین رتبه علمی و رتبه نوآوری در ایران تناسب وجود ندارد اظهار داشت: اقتصاد دانش بنیان نیاز به حکمرانی و سیاست گذاری دانش بنیان دارد.
سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم اشاره کرد: مرجعیت علمی و فناوری با پیروی از سایر کشورها به دست نمی آید برای حرکت در لبه علمی نیاز داریم مرزهای دانش رشد پیدا کند.
رضایی فر اظهار داشت: مسیر نوآوری و توسعه لبه فناوری را با پیروی دنبال نکنیم، چونکه در این صورت از رقابت های جهانی عقب می مانیم. باید بدنبال خلق مسیرهای جدید در فناوری باشیم.


منبع:

1402/04/03
10:51:52
5.0 / 5
399
تگهای خبر: آموزش , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بیلیارد