نشست خبری سرمربی تیم ملی فوتبال امید،

عنایتی: با کمیته المپیک اختلافی نداریم

عنایتی: با کمیته المپیک اختلافی نداریم

به گزارش ایت بال، سرمربی تیم ملی امید می گوید برای رسیدن به المپیک ˮباید همه دست به دست هم دهیم تا بتوانیم به سمت موفقیت برویم.ˮبه گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، رضا عنایتی در اولین نشست خبری اش در قامت سرمربی تیم ملی فوتبال امید، اظهار نمود: امیدوارم در کنار هم بتوانیم کار بزرگی انجام دهیم. تلاش می نماییم بهترین عملکرد را داشته باشیم. از روزی که این مسئولیت به من داده شد، تلاش کردم برنامه ریزی بهتری کنم. ۱۰، ۱۲ روز است که از هشت بامداد این جا (کمپ تیم های ملی) هستیم و تاحدودی موفق شدیم زمانیکه از دست دادیم را جبران نماییم. راه سختی را پیش رو داریم و امیدوارم با کمک همه به نتیجه خوبی برسیم.

برنامه لیگ برتر باید با تیم امید هماهنگ باشد

او افزود: مسؤلان عزمشان را جزم کردند تا به موفقیت برسیم. من هم تلاش می کنم که برنامه ریزی خوبی انجام دهم. راه سختی داریم. نزدیک به نیم قرن است که با تیم المپیک موفقیتی نداشته ایم. باید همه دست به دست هم دهیم تا بتوانیم به سمت موفقیت برویم. برنامه فشرده ای داریم و تا بازی های مقدماتی ازبکستان زمانی نداریم. میزبان ما با قدرت و برنامه ریزی کار کرده و کار سختی داریم. ما به عراق می رویم و این مسابقات (زیر ۲۳ سال غرب آسیا) بسیار به ما کمک می نماید تا با بازیکنان بیشتر آشنا شویم. از فردا در خدمت بازیکنان تیم هستیم و فهرست تیم ملی از ۳۵ نفر به ۲۵ و بعد به ۲۳ نفر کاسته می شود.
او افزود: در دوره های قبلی هم ناهماهنگی دیده بودیم. با صحبت هایی که با سهیل مهدی انجام دادیم برخی تغییرات در برنامه لیگ برتر باید صورت گیرد. برنامه هایمان را به دوستان دادیم. از شخص وزیر و مسؤلان قول دادند که کمک کنند. همه چالش هایمان زمانی بود که در نزدیک مسابقات بودیم. بین تیم ملی بزرگسالان و امید هماهنگی وجود دارد و آقای قلعه نویی هم کمک می نماید. چند بازیکن هم از فهرست بزرگسالان دارم که به ما کمک خواهند کرد.
اولین گزینه تیم ملی امید بودم
عنایتی در رابطه با چگونگی انتخابش اظهار داشت: من نباید در رابطه با چگونگی این انتخاب جواب بدهم اما نخستین گزینه تیم ملی امید بودم. نمی خواهم به عقب برگردم و به هر حال مسئولیتی قبول کردم که پر از چالش است. تمام فکرم را می گذارم که با کمک همه دوستان موفق شوم. در این خصوص فدراسیون بهتر پاسخ می دهد.
او افزود: ما چند باشگاه داریم که جوانان را خوب پرورش می دهند اما چالش بزرگ ما کم میدان دیدن بازیکنان در لیگ ایران است. باید انرژی را به لیگ بدهیم و بازیکنان جوان بیشتری در لیگ بازی کنند.
بین فدراسیون فوتبال و کمیته المپیک اختلافی نیست
او در رابطه با هماهنگی با کمیته ملی المپیک و امکانات لازم جهت حضور در المپیک اظهار داشت: جلسه بسیار خوبی با کمیته ملی المپیک داشتیم. اختلاف زیادی ندیدم و همه قول دادند که در این دوره کمک کنند. این دوره برای فوتبال ما حساس است و لازم است که همه همدل باشیم. نخستین بار است که چنین حساسیتی وجود دارد و همه می خواهیم به المپیک برویم. اختلاف کوچک و اختلاف نظر وجود دارد اما حل می شود تا با قدرت به المپیک برویم.
عنایتی در رابطه با تعامل تیم ملی بزرگسالان و المپیک اظهار داشت: من با آقای قلعه نویی تعامل دارم و یکی از مشاورهای من او است. به جایی رسیدیم که می بینیم هردوی ما چه مسئولیتی را قبول کردیم. امیدوارم این هماهنگی ادامه پیدا کند.
جنگجو نیاز داریم و به اسم ها کاری نداریم
او در رابطه با دعوت نکردن از لژیونرها برای مسابقات غرب آسیا بیان نمود: این تورنمنت خیلی سریع صورت گرفت. مجبور شدیم لیستی که در اختیار داشتیم را دعوت نماییم و فعلاً در این اردو از آنها استفاده نماییم. من با صیادمنش صحبت کردم و باید این حساسیت را درک کند. رستمی را در لهستان، حسین زاده را در بلژیک و چند بازیکن در ترکیه و دیگر کشورها داریم. باید از تمام ظرفیت هایمان استفاده نماییم. می توانیم از استعدادهای دیگر هم استفاده نماییم. با باشگاه ها و آکادمی های معروف صحبت کردیم و همه را بسیج کردیم که به ما کمک کنند. پس از عراق یا اردوی روسیه چند مینی کمپ برگزار خواهیم کرد. تمام توانمان را به کار می گیریم تا در فهرست نهایی از همه بازیکنان استفاده می نماییم. ما جنگجو نیاز داریم و به اسم ها نگاه نمی نماییم. باید تلاش نماییم که افتخار کسب نماییم.
خودم را رو به جلو می بینم
سرمربی تیم ملی امید در رابطه با مخالفانش بیان نمود: شما نمی توانید همه را راضی نگه دارید و امکان دارد مخالف داشته باشید. به همه مخالفانم احترام می گذارم. آنقدر تلاش می کنم تا به نتیجه برسم. خودم را رو به جلو می بینم. شاید نظرات مخالفانم را به نکات مثبت تبدیل کنم. دوران حضورم در خارج از ایران خیلی به من کمک می نماید. در چند ماه گذشته کلاس هایی رفتم که خیلی به من کمک می نماید. من رو به جلو حرکت می کنم و با عنایت به تکنولوژی می شود پیشرفت کرد.
مربیان قبلی هم کارنامه بین المللی نداشتند
او در رابطه با احتمال صعود تیم ملی به المپیک اظهار داشت: من دنبال بهانه نیستم. تیم امید ما ظرفیت خیلی بالایی دارد. بازیکنان باتجربه ای داریم. فقط درخواستی که از دوستان داریم اینست که همه دست به دست هم دهیم. چالش بزرگ ما شروع لیگ برتر خواهد بود. باید با بازی های دوستانه مختلف باید به هماهنگی برسیم. دوستانی که در گذشته مربی تیم ملی امید بودند، یادم نمی آید که کارنامه بین المللی داشته باشند. من تلاش می کنم تمام ظرفیت هایمان را به کار بگیرم.

ادامه دارد...


1402/03/11
13:29:53
5.0 / 5
260
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیلیارد