زارع پور خبر داد؛

آموزش بیش از ۱۰۰ جراح اندونزیایی جهت استفاده از ربات ایرانی

آموزش بیش از ۱۰۰ جراح اندونزیایی جهت استفاده از ربات ایرانی

به گزارش ایت بال، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: بیش از 100 جراح اندونزیایی جهت استفاده از ربات ایرانی آموزش دیده اند.به گزارش ایت بال به نقل از مهر، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارتباط تصویری با شبکه خبر پیرامون سفر رییس جمهوری به جاکارتا و امضای ۱۱ سند همکاری اقتصادی میان ایران و اندونزی اظهار داشت: هیأت دولت جهت استفاده ظرفیت همه دستگاه ها در گسترش روابط اقتصادی با کشورهای مختلف، مسئولیت کمیسیون مشترک اقتصادی کشورها، بین وزرا تقسیم شده است که مسؤولیت کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران با کشورهای مالزی، اندونزی و فیلیپین با وزارت ارتباطات است.
وی با اشاره به اینکه همکاران من در وزارت ارتباطات و وزارت امور خارجه دستگاههای که موضوع مشترک با کشور اندونزی داشته اند از ماه های قبل مشغول مذاکره بودند، اضافه کرد: از هفته گذشته گروههای مختلف مشغول نهایی سازی قراردادی بودند که امروز به امضا رسید.
زارع پور همکاری علمی و فناوری خصوصاً در زمینهٔ تجهیزات پزشکی را از موضوع های مورد تاکید دو طرف عنوان نمود، اظهار داشت: یکی از جلوه های آن یک ربات بسیار پیشرفته جراحی ساخت شرکت های دانش بنیان داخلی جمهوری اسلامی بود که امروز در دو شهر که ۵۰۰ کیلومتر با یکدیگر فاصله داشتند با استفاده از آن جراحی صورت گرفت.
وی افزود: بیش از ۱۰۰ جراح اندونزیایی جهت استفاده از این ربات آموزش دیدند چونکه برای کشوری که از بیش از ۶۰۰ جزیره تشکیل شده استفاده از این ابزار بسیار مهم و حیاتی می باشد.
رئیس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و مالزی با اشاره به اینکه روز چهارشنبه نیز نمایشگاهی از تجهیزات و توانمندی های حوزه پزشکی جمهوری اسلامی برگزار می شود، خاطرنشان کرد: علاوه بر آن جلسه ای نیز با تجار اندونزیایی جهت بررسی راه های ارتقای توسعه تجاری بین دو کشور برگزار می گردد.
زارع پور همین طور اظهار داشت: به زودی با تشکیل سیزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور در تهران مراحل اجرای تمام این تفاهمنامه ها را دنبال خواهیم کرد تا به آورده و ثمره برای کشور و ملت ایران و اندونزی تبدیل گردد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به امضای ۱۱ سند همکاری در عرصه های مختلف میان دو کشور، اظهار داشت: روابط ایران و اندونزی وارد مرحله جدیدی شد و حالا نوبت پیگیری اجرای این اسناد است تا ثمرات آن برای دو کشور نمایان شود.
وی اسناد همکاری امضا شده میان دو کشور را در عرصه های تجاری، انرژی، علمی، فناوری و فرهنگی دانست و اظهار نمود که به عنوان مسئول کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور این مساله را دنبال می کند.

1402/03/03
14:38:16
5.0 / 5
382
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیلیارد