از سوی فناوران كشور؛

سامانه های شبیه ساز ناوبری شناورهای نظامی بومی سازی شد

سامانه های شبیه ساز ناوبری شناورهای نظامی بومی سازی شد

به گزارش ایت بال، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان از ساخت شبیه ساز ناوبری شناورهای نظامی در داخل کشور با یک سوم هزینه نمونه خارجی اطلاع داد.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، حبیب توکلی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به نقش محوری سامانه های شبیه ساز ناوبری شناورهای نظامی در آموزش اظهار داشت: سامانه شبیه ساز محیطی است که فراگیران دوره های ناوبری در آن قرار می گیرند و تا در محیط واقعی شبیه سازی شده، آموزش های لازم در زمینه هدایت شناور را فراگیر خواهند گرفت.
وی از این سامانه بعنوان بزرگترین سامانه شبیه سازی در سطح خاورمیانه یاد کرد و خاطرنشان کرد: این سامانه مهم ترین وسیله برای آموزش ناوبری در جهان است که حتی افسران نظامی هم می توانند از آن استفاده و بعد از آموزش، گواهی انتهای دوره دریافت نمایند.
توکلی با اشاره به اینکه اولین نمونه از این سامانه با کمک معاونت علمی ریاست جمهوری در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر به راه افتاده است، افزود: این سامانه شامل یک پل محوری ۲۷۰ درجه و ۶ پل فرعی ۱۸۰ درجه است. این سامانه قابلیت شبیه سازی ۴۰ بندر و ۳۸ شناور سبک و سنگین را دارد و این فضا را بوجود آورده است تا فراگیران، شرایط مختلف را تجربه کنند.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با تکیه بر این که قبل از پیاده سازی این سامانه، فراگیران برای آموزش با صرف هزینه های بالا به خارج از کشور اعزام می شدند، اظهار نمود: قبل از تحریم ها هم این سامانه با صرف هزینه زیاد و بدون خدمات پشتیبانی، وارد کشور می شد که این مانع هم امروز برداشته شده و تمامی مراکز آموزشی کشور می توانند از این سامانه و پشتیبانی آن استفاده نمایند.
وی تصریح کرد: سامانه شبیه ساز ایران ساخت یک سوم نمونه خارجی قیمت دارد اما از همان کیفیت برخوردار بوده و حتی در بعضی بخش ها، امکانات بیشتری نسبت به نمونه خارجی دارد.
توکلی خاطرنشان کرد: الان در هنرستان آموزش ناوبری بوشهر هم این سامانه به راه افتاده است و این فضا را مهیا کرده است تا فراگیران از رده های پایین، آموزش های تخصصی را تجربه کنند.

1402/03/01
14:00:41
5.0 / 5
127
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شنا , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بیلیارد