محسن ربانی:

استعداد داریم اما برنامه کوتاه مدت دردی از دوومیدانی دوا نمی کند

استعداد داریم اما برنامه کوتاه مدت دردی از دوومیدانی دوا نمی کند

ایت بال: قهرمان سابق و مربی دوومیدانی می گوید فدراسیون باید گلخانه ای عمل کردن را کنار بگذارد و برای نوجوانانی که در قهرمانی آسیا مدال کسب کردند برنامه ریزی بلندمدت انجام بدهد.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، تیم ملی دوومیدانی نوجوانان ایران با ترکیب ۱۶ ورزشکار در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرد و هفت مدال شامل دو طلا، سه نقره و دو برنز به دست آورد.

محسن ربانی، مربی دوومیدانی در گفت و گو با ایسنا به عملکرد تیم اعزامی به تاشکند اشاره و بیان کرد: دوومیدانی رشته ای رکوردی است و کسی نمی تواند نظرش را دخیل کند. برخی از بچه ها خوب بودند و رکورد زدند اما تعدادی هم نتوانستند خوب ظاهر شوند. فدراسیون هم نسبت به دور قبل نفرات کمتری را اعزام کرد، در نتیجه تعداد مدال هایمان هم کمتر شد.

او در مورد حضور نداشتن چین و ژاپن در این مسابقات اظهار داشت: قبول دارم برخی کشورها ورود نمی کنند اما به هر حال مدالی که در این مسابقات می دهند، مدال قهرمانی آسیاست. مثل این که بگوییم روسیه در مسابقات کشتی قهرمانی جهان شرکت نکرده و ایران اول می شود. دیدید که روسیه نیامد و ایران هم اول نشد. در هر صورت این مسابقات هم قهرمانی آسیا بود.

او در این مورد اضافه کرد: قبول دارم چین و ژاپن کشورهای توسعه یافته تر و صاحب دوومیدانی هستند اما به هر حال شرکت نکردند. از طرفی رقابت در رده پایه خیلی جدی نیست و نباید وضعیت دوومیدانی یک کشور را با این رده سنجید و قضاوت کرد.

ربانی به ضرورت برنامه ریزی بلندمدت برای دوومیدانی اشاره و بیان کرد: هرچند نتایج این رده ملاک قضاوت نیست اما این نوید را می دهد که استعداد داریم. در بخش استعدادیابی ابتر و ضعیف هستیم اما حالا قهرمانانی در نوجوانان و جوانان داریم که باید برایشان برنامه ریزی نماییم.

او در این مورد اضافه کرد: تا آن زمان که برای پنج سال دیگر برنامه ریزی نکنیم، پیشرفت نخواهیم کرد. برنامه کوتاه مدت دردی از ما دوا نمی نماید. هرچند گاهی باید گلخانه ای عمل کرد اما ما خیلی گلخانه ای عمل می نماییم. به این صورت که روی یک قهرمان تمرکز داریم و به دیگران توجه نمی نماییم. باید یک روزی در راه درست قرار بگیریم و برنامه ریزی بلندمدتی انجام بدهیم.
1402/02/16
13:13:01
5.0 / 5
372
تگهای خبر: تیم , تیم ملی , رقابت , قهرمانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیلیارد