معنای جدید چاقی

معنای جدید چاقی

به گزارش ایت بال، امروزه تعریف چاقی دستخوش تغییر شده و افرادی چاق به شمار می روند که میزان چربی آنها بیشتر از مقدار نرمال باشد. همینطور در مورد میزان چربی افراد نباید صرفاً به وزن و ترازو اکتفا کرد، بلکه باید از دستگاههای سنجش ترکیب بدی (بادی کامپوزیشن) بهره برد.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، افراد و ورزشکاران بسیاری نسبت به کاهش یا اضافه وزن خود حساس هستند و در مورد آن به کارشناسان و افراد متخصص رجوع می کنند تا نسبت به وزن ایده آل به نتیجه گیری برسند و بتوانند در راه درست حرکت کنند.

موضوع کاهش یا اضافه وزن به صورت عادی به وسیله ای تحت عنوان ترازو بازمی گردد. ترازو صرفاً و به تنهایی کافی نیست و امکان دارد بر مبنای فرمول های در ارتباط با وزن مناسب فردی دارای شرایط مناسب باشد اما زمانی که ترکیب بدنی اش سنجیده شد، متوجه می شود درصد خیلی از بدنش چربی است و عضله اش کمتر از میزان نرمال می باشد.

همچنین برخی افراد دارای اضافه وزن یا شاید در ظاهر چاق اند اما زمانی که تست می دهند، متوجه می شوند نسبت عضله و چربی آنها بگونه ای است که بیشتر از عضله تشکیل شده یا در عین حال افراد لاغری وجود دارند که با کمبود وزن مواجه اند و بر مبنای پیشنهادها از جانب اطرافیان باید هر چه می توانند، بخورند اما زمانی که از این فرد لاغر تست گرفته، متوجه می شود درصد خیلی از وزنش چربی است و عضله اش کمتر از میزان نرمال است! ازاین رو او باید بر مبنای برنامه ریزی مناسب غذایی و ورزشی پیش برود و شرایط ترکیب بدنی خویش را تنظیم کند تا شاهد افزایش عضله و کاهش چربی باشد.

بر اساس این مطلب که از جانب امیر روحبخش، کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی، تهیه شده و توسط فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است: در مورد چاق یا لاغربودن افراد نباید نباید صرفاً به ترازو اکتفا کرد؛ چونکه به تنهایی پاسخگو نیست و باید از دستگاههای سنجش ترکیب بدی (بادی کامپوزیشن) بهره برد.

در مورد تعریف چاقی هم باید عنوان نمود در گذشته و گاها امروز چاق بودن به معنای افزایش وزن افراد است در حالیکه این تعریف صحیح نیست و امروزه سازمان جهانی بهداشت اعلام نموده افرادی که میزان چربی آنها بیشتر از عدد نرمال باشد، چاق به شمار می روند.

منبع:

1402/01/27
09:25:50
5.0 / 5
364
تگهای خبر: شنا , متخصص , ورزش , ورزشكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان ایت بال
بیلیارد