نگرانی بنا از تعویق بازی های آسیایی

نگرانی بنا از تعویق بازی های آسیایی

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با ابراز نگرانی از همزمانی بازی های آسیایی با پیکارهای جهانی سال 2023 اظهار داشت: در آن شرایط اولویت ما قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک است.


محمد بنا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: تعویق این رویداد به سال آینده و از سویی با مسابقات جهانی همزمان است. باتوجه به کسب سهمیه المپیک در پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۳ این همزمانی سخت و شرایط بدی را پیش روی ما قرار خواهد داد. در آن شرایط به طور قطع اولویت ما مسابقات قهرمانی جهان است به طور قطع ۶ نفر برتر در اوزان المپیک را برای کسب سهمیه المپیک راهی جهانی سال ۲۰۲۳ خواهیم کرد.
وی افزود: در وزن ۹۷ کیلوگرم باتوجه به همزمانی بازی های آسیایی و جهانی و البته قبل از تعویق بازی های آسیایی قصد داشتیم که از مهدی بالی و محمد هادی ساروی در این ۲ رویدادها بهره ببریم اما حالا حضور بهترین نفر در رقابت های جهانی ۲۰۲۲ صربستان مدنظر است.
آقای خاص کشتی ایران تصریح کرد: با تعویق بازی های آسیایی و این که احتمال برگزاری این رویداد سال آینده وجود دارد و باتوجه به اهمیت پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۳ نمی دانم در بازی های آسیایی شرکت نماییم یا نکنیم با این وجود تابع مقررات هستیم. در این خصوص شورای المپیک آسیا باتوجه به تعویق بازی ها می بایست اتحادیه جهانی کشتی را مجاب کند تا این رویداد را به زمان دیگر بگذارد.
بنا درباب وضعیت و لطمه دیدگی محمد علی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم اشاره نمود و اظهار داشت: در گفت و گویی با پزشک، اعلام نمود که وضعیت این کشتی گیر نگران کننده نیست و سه تا چهار هفته آتی به تمرین تیم ملی باز خواهد گشت.
وی همین طور به تغییر وزن سه کشتی گیر در تورنمنت قزاقستان اشاره نمود و اظهار داشت: در این تورنمنت محمدرضا گرایی، میثم دلیخانی و محمدرضا مختاری در یک وزن بالاتر و علیرضا نجاتی، پژمان پشتام، مهدی فلاح، رامین طاهری و علی شریفی بدون تغییر در وزن خود شرکت می کنند.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی اعلام نمود که در تورنمنت ایتالیا نیز ترکیب تیم مشخص خواهد شد.
رقابت های بین المللی کشتی رنکینگ اتحادیه جهانی جام بولات تورلیخانوف روزهای ۱۲ تا ۱۵ خردادماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می گردد.


1401/03/04
11:02:31
5.0 / 5
183
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیلیارد