سجادی:

فردی از تعویق بازی های آسیایی خوشحال نشد

فردی از تعویق بازی های آسیایی خوشحال نشد

به گزارش ایت بال وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: تعویق بازی های آسیایی هانگژو خبر مأیوس کننده ای بود و کسی را خوشحال نکرد اما باید این اتفاق را تبدیل به فرصت نماییم.


به گزارش ایت بال به نقل از خبرگزاری ایرنا، حمید سجادی امروز جمعه در حاشیه مسابقات دو صحرانوردی در باشگاه انقلاب، عنوان کرد: از بانیان این مسابقات تشکر می کنم. امروز شاهد جمع قابل توجهی از پیشکسوتان و علاقمندان برای تشویق افراد بودیم که فضای بسیار خوبی را درست کردند. این مسابقات برای ترویج فرهنگ دویدن بخصوص استقامتی بسیار مثبت بود. خودم هم بسیار مشوق بودم که این مسابقات برگزار گردد. خودم هم در اینجا دویدم و مسیر بسیار سختی است. این روزها هم مردم پس از دوران فروکش کردن کرونا نیاز دارند ورزش کنند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا دوست داشت در این مسابقات بِدَوَد، اظهار داشت: حقیقت این است که پشیمان شدم با لباس شخصی آمدم. اگر می دانستم با پیشکسوتان حتی برای دور همی که شده، می دویدم.
سجادی در مورد صحبت با پیشکسوتان بیان نمود: در مورد مباحث زیادی صحبت شد. همه در گوش من می گفتند که دو و میدانی استان ما را دریاب. صحبت هایی که پیشکسوتان کردند، حاکی از این است که دو و میدانی کشور خیلی کار دارد. ظاهرا یک سری اتفاقاتی در این مورد افتاده که سبب نگرانی آنها شده است. با رئیس فدراسیون دو و میدانی بارها جلساتی داشتم و نکاتی را هم به او گفتیم. در مورد امکانات، پیست ها و حتی کفش های میخی هم با من صحبت کردند. انتظار از من بالاست.
وزیر ورزش افزود: دو و میدانی باید به شهر و بین مردم بیاید. امکانات صحرانوردی در کشور ما خیلی موجود نیست و بیشتر از جاده میتوان استفاده نمود. بارها این مورد را تاکید کردم. دو و میدانی برای انواع تیپ های مردم رشته دارد. المپیک مدال های زیادی در این رشته دارد. این از خواص دو و میدانی است. جزو برنامه های مهم ما این است که دو و میدانی را در مردم رواج دهیم. زمینه همگانی شدن آن هم فوق العاده است.
وی اظهار داشت: از ناراحتی های پیشکسوتان اطلاع کافی دارم. آنها دوست دارند مسابقات بین المللی برگزار گردد. دونده ها پول کمی از این رشته بدست می آورند. باید نحوه برگزاری لیگ ها تغییر پیدا کند و دو و میدانی شناسانده شود.
سجادی در پاسخ به این پرسش که آیا تعویق بازی های آسیایی به نفع ورزش کشورمان شد یا نه، اظهار داشت: باید کارشناسی شود. فدراسیون ها برنامه ریزی کردند و حدودا کسی از شنیدن این خبر خوشحال نشده است. رئیس ستاد بازی های آسیایی و المپیک پاریس هستم و از جزئیات به صورت کامل خبر دارم. آمادگی کامل از نظر امکانات داشتیم. به نظر این یک شوک مأیوس کننده بود اما میزبان تصمیم به این کار گرفته و نمی توان کاری کرد. باید این تعویق را به فرصت تبدیل نماییم.منبع:

1401/02/23
12:34:51
5.0 / 5
213
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیلیارد