زمان مسابقات جام جهانی از ۹۰ به ۱۰۰ دقیقه افزایش می یابد؟

زمان مسابقات جام جهانی از ۹۰ به ۱۰۰ دقیقه افزایش می یابد؟

به گزارش ایت بال فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) در نظر دارد تا زمان بازی های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را از ۹۰ به ۱۰۰ دقیقه افزایش دهد.


به گزارش ایت بال به نقل از خبرگزاری ایرنا، فیفا در ماه های اخیر بعد از آغاز بررسی و امکان سنجی برگزاری دو سال یک مرتبه جام جهانی، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.
از نظر خیلی از کشورها و هواداران، این کاهش زمان از ۴ به دو سال، خیلی زیاد است هرچند این ایده از جانب برخی کشورهای خاص که بدنبال فرصت های بیشتری برای حضور در جام جهانی هستند، مورد حمایت قرار گرفته
و حالا، نهاد جهانی اداره کننده فوتبال با بیان خبری در مورد بررسی افزایش زمان بازی از ۹۰ به ۱۰۰ دقیقه در جام جهانی نوامبر سالجاری، خویش را در معرض انتقادات بیشتری قرار داده است.
براساس گزارش کوریِره دلو اسپورت، فیفا بدنبال افزایش ۱۰ دقیقه ای زمان مسابقات و مقابله با اتلاف وقت است.
این طرح از آنجا نشات می گیرد که در بازی های فوتبال توپ به اندازه زمان واقعی بازی در جریان نیست.
براساس گزارش مرکز بین المللی مطالعات ورزشی، در مسابقات لیگ قهرمانان، توپ در ۶۴.۷ درصد از زمان بازی در جریان است و این رقم در لیگ برتر انگلیس به ۶۲ درصد کاسته می شود.
لیگ برتر جزیره پایین ترین میزان گردش توپ را در میان لیگ های برتر اروپایی در اختیار داشته و این در شرایطی است که این رقم برای لیگ دسته اول انگلیس(چمپیوشیپ) تنها ۵۷.۲ درصد است.
گفته می شود این ایده مستقیما از جانب «جیانی اینفانتینو» رئیس فیفا مطرح شده است؛ کسی که تا سال آینده ریاست این نهاد را برعهده خواهد داشت.
با این وجود، ۱۰ دقیقه زمان اضافی پیشنهادی باید به تایید هیات بین المللی فوتبال(ایفاب) برسد.
جام جهانی ۲۰۲۶ که به میزبانی مشترک آمریکا، کانادا و مکزیک برگزار می شود، مقرر است با حضور ۴۸ تیم برگزار گردد.منبع:

1401/01/17
22:08:24
5.0 / 5
516
تگهای خبر: بازی , تیم , فوتبال , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان ایت بال
بیلیارد