كشتی فرنگی قهرمانی جهان - اُسلو؛

راهیابی پشتام به مبارزه رده بندی

راهیابی پشتام به مبارزه رده بندی

ایت بال: پژمان پشتام نماینده وزن 82 کیلوگرم کشتی فرنگی در مرحله نیمه نهایی این وزن در مسابقه های قهرمانی جهان در نروژ برابر حریفی از ترکیه تن به شکست داد و از راهیابی به فینال بازماند.


به گزارش ایت بال به نقل از خبرگزاری ایرنا، رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی سال ۲۰۲۱ جهان از امروز (پنجشنبه) و از ساعت ۱۲ به وقت ایران با برگزاری مسابقات اوزان ۵۵، ۷۲، ۷۷ و ۸۲ کیلوگرم شروع شد و سجاد عباس پور، محمدرضا مختاری، محمدعلی گرایی و پژمان پشتام نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.
مبارزه های مرحله نیمه نهایی نیز از ساعت ۱۸: ۱۵ شروع شد.
پژمان پشتام در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۳ سینگ هارپریت از هند را مغلوب کرد. وی در دور بعد طارق عبدالسلام شبلی محمد از بلغارستان را با نتیجه ۷ بر ۲ از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. پشتام در این مرحله با نتیجه ۳ بر یک از سد رادیک کولی اف دارنده مدال نقره جهان از بلاروس گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب برهان آکبوداک از ترکیه شد و به دیدار رده بندی رفت.
حریف وی برنده دیدار کشتی میان تورگومیان از ارمنستان و زابو از مجارستان با پروویزور از آمریکا است.
محمدرضا مختاری نماینده وزن ۷۲ کیلوگرم کشورمان به دیدار رده بندی رفت و فردا برای کسب مدال برنز باید با برنده هاوارد جوریورگنسن از نروژ و کریستوپاس سلیوا از لیتوانی مبارزه کند.
محمدعلی گرایی دارنده ۲ مدال برنز نیز با فینالیست شدن رومن ولاسوف به جدول بازنده ها در وزن ۷۷ کیلوگرم رفت. وی در این گروه باید به مصاف برنده دیدار تمرلان شادوکایف از قزاقستان و دمیترو پیشکوف از اوکراین می رود و در صورت پیروزی بر این دیدار، در دیدار رده بندی مقابل تاماس لوای از مجارستان قرار می گیرد.
در وزن ۵۵ کیلوگرم نیز سجاد عباس پور در دور نخست با نتیجه با نتیجه ۱۰ بر یک مغلوب مکس نوری از آمریکا شد. مکس نوری لحظاتی پیش مغلوب نوریار هاخویان از ارمنستان شد. بدین سان عباس پور هم از دور پیکارها حذف شد.
اسامی فینالیست های چهار وزن نخست به شرح زیر است:
۵۵ کیلوگرم: امین صفرشایف (روسیه) – کن ماتسویی (ژاپن)
۷۲ کیلوگرم: مالخاز آمویان (ارمنستان) – سرگئی کوتوزوف (روسیه)
۷۷ کیلوگرم: رومن ولاسوف (روسیه) – سانان سلیمان اف (جمهوری آذربایجان)
۸۲ کیلوگرم: برهان آکبوداک (ترکیه) – رفیق حسین اف (جمهوری آذربایجان)


منبع:

1400/07/15
20:30:29
5.0 / 5
223
تگهای خبر: رقابت , قهرمانی , مسابقه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیلیارد