قدردانی مردم سراسر کشور از درخشش پارالمپیکی ها

قدردانی مردم سراسر کشور از درخشش پارالمپیکی ها

به گزارش ایت بال ایرنا- ورزشکاران ایرانی با قرار گرفتن در رتبه ۱۳ بازی های پارالمپیک توکیو در کنار قدرت نمایی در بالاترین سطوح قهرمانی جهان، نمادی از فرهنگ اسلامی و همت زنان و مردان این سرزمین را در معرض دید جهانیان قرار دادند که تحسین و قدردانی مسئولان و مردم را به دنبال داشت.


موفقیت ورزشکاران ایرانی در شرایط کرونایی و روزهایی که به علت جان باختن و ابتلای شمار زیادی کاممان را تلخ می کند، شادی، لبخند و غرور را برای ملت ایران به ارمغان آورد و آنان ثابت کردند با پشتکار و تلاش میتوان بر هر نوع معلولیت احاطه پیدا کرد.
جامعه ورزشی و مسئولان هم به پاس تشکر از این درخشش ضمن صدور پیام های تبریک، با حضور در فرودگاه و همینطور زادگاه این ورزشکاران، از آنها استقبال گرمی کردند و نشان دادند همواره قدردان افرادی هستند که پرچم ایران را با غرور و افتخار در مجامع بین المللی به اهتزاز درمی آوردند.
در مراسم استقبال از کاروان اعزامی ایران به پارالمپیک توکیو که عصر روز گذشته در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام شد، حمیدرضا سجادی وزیر ورزش و جوانان، محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک و سیدمحمدشروین اسبقیان رئیس فدراسیون جانبازان حضور داشتند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان وخانواده در این مراسم با تکیه بر این که یکی از برنامه های معاونت توسعه ورزش بانوان و الگوسازی از قهرمانان مدال آور ورزشی است، اظهار داشت: باید آینده ای سرشار از امید و روشنی برای ورزشکاران کشور رقم بزنیم.
دکتر انسیه خزعلی ضمن خیرمقدم به این قهرمانان عنوان کرد: امیدوارم با اقدامات و همکاریهای مجدانه دستگاههای اجرایی و سازمان های مربوطه بتوانیم آینده ای سرشار از امید و روشنی را برای ورزشکاران و قهرمانان ملی ایران زمین رقم بزنیم.
وی اضافه کرد: یکی از برنامه های معاونت امور زنان و خانواده، همکاری مضاعف با وزارت ورزش و جوانان در جهت توسعه ورزش بانوان و الگوسازی و مورد حمایت قراردادن مدال آوران ورزشکار است.
در کنار افتخارآفرینی این ورزشکاران برای کشورمان، اتفاقات ماندگاری هم رقم خورد همچون حضور ساره جوانمردی مدال آور طلایی تیراندازی با پوشش حجاب کامل و همراه داشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران در مراسم اختتامیه بود که این حرکت، شایسته دریافت هدیه معنوی کاروان فرهنگی ورزشی سردار دل ها شامل یک حلقه انگشتری ساخته شده از سنگ حرم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) شناخته شد.
همچنین کمیته پارالمپیک آسیا در گزارشی به حضور برترین زنان ورزشکار از قاره آسیا در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو اشاره نمود که نام ساره جوانمردی تیرانداز پر افتخار شیرازی از ایران بعنوان برترین زنان ارائه شد.از دیگر دستاوردهای رقابت توکیو در کنار کسب مدال های رنگارنگ کاروان ایران با نام سردار دل ها عضویت زهرا نعمتی ورزشکار از جزیره کیش در شورای ورزشکاران کمیته بین المللی پارالمپیک(IPC) بود. وی بعنوان نماینده تیراندازی با کمان ایران با پیروزی مقابل ورزشکاری از ایتالیا به سومین مدال طلای خود در بازی های پارالمپیک دست یافت.
کمیته بین المللی پارالمپیک ۶ عضو تازه انتخاب شده شورای ورزشکاران (۴ زن و ۲ مرد) IPC را معرفی نمود که این افراد با حضور زهرا نعمتی تا ۳ سال آینده و بازی های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ در این شورا فعالیت خواهند کرد.استقبال و قدردانی از ورزشکاران موفق در رقابت های پارالمپیک که برای چندمین بار قدرت و توانمندی ایرانی ها را به رخ کشیدند، تنها حرکت کوچکی بود در مقابل دریای خروشان صبر، استقامت، تلاش و همت افرادی که به معنای واقعی کلمه در توکیو خوش درخشیدند و برگ زرین دیگری از افتخارات خویش را در تاریخ این سرزمین ماندگار کردند.

افتخارآفرینی ورزشکاران مبین همت مردمان بزرگ فارس است
عنایت الله رحیمی استاندار فارس در پیامی ضمن تبریک به مهدی اولاد و ساره جوانمردی ورزشکاران این استان که موفق به کسب ۲ نشان طلا در رشته های پرتاب وزنه و تیراندازی با تپانچه در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو شدند، اظهار داشت: افتخار آفرینی این عزیزان مبین همت مردمان بزرگ فارس و دست اندرکاران ورزش این دیار و تلاشهای بی وقفه و پشتکار ورزشکاران آن است.
این پیام به دنبال موفقیت پنج ورزشکار شرکت کننده از استان فارس در مسابقات توکیو و کسب ۲ نشان طلا، یک نقره، یک مقام چهارم و یک نهمی صادر شد.
ساره جوانمردی از استان فارس، مدال آور طلایی تیراندازی پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ از جانب کمیته ملی پارالمپیک به خاطر قهرمانی همراه با حفظ حجاب مورد قدردانی قرار گرفت و بعنوان پرچمدار تیم جمهوری اسلامی ایران در اختتامیه این رقابت ها، این پرچم مقدس را پیشاپیش ورزشکاران کشورمان به اهتزاز درآورد.
جوانمردی با کسب مدال طلا، رکورد جهان و پارالمپیک را که در اختیار خودش بود شکست، رکورد پیشین ماده تپانچه بادی ۱۰ متر با ۲۳۸.۱ به نام ساره ثبت شده بود.
حرکت تحسین برانگیز ساره جوانمردی به هنگام قرار گرفتن روی سکوی قهرمانی این بود که در یک حرکت ارزشی، کم نظیر و فروتنانه خویش را هم قامت دو ورزشکار دیگر کرد و حرکتی ماندگار از خود برجای گذاشت.
این بانوی پرافتخار ایرانی پیش از این و در اقدامی دیگر نشان طلای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو خویش را به نفع هم وطنان زلزله زده اش در کرمانشاه به حراج گذاشته بود تا نشان دهد در امر خیر هم هدف گذاری می کند.
گنجینه افتخارات ساره جوانمردی تیرانداز، یک نشان طلا پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، ۲ نشان طلا ۲۰۱۶ ریو، یک برنز پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن، پنج طلا و ۲ نقره و یک برنز قهرمانی جهان، سه طلا و ۲نقره مسابقات جام جهانی، چهار طلا و یک نقره بازی های پارا آسیایی در تپانچه ۱۰ متر و ۵۰متر، ۲ بار عنوان برترین ورزشکارماه جهان، بهترین بانوی ورزشکار آسیا است.
جوانمردی همینطور در آئین پایانی مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو که با حجاب کامل پرچم کشورمان را حمل می کرد عنوان پرچمدار عفاف و جوانمردی لقب گرفت.
مهدی اولاد پرتابگر نابینای دیگر ورزشکار اهل استان فارس در این دوره از بازی ها بعد از کسب مدال طلا در پرتاب وزنه، در مرحله نهایی پرتاب دیسک با پرتابی به مسافت ۴۰ متر و ۶۰ سانتی متر بر سکوی دوم ایستاد و دومین مدال خویش را در این دوره از بازی ها بدست آورد و مرد اول کاروان ایران لقب گرفت.
همچنین اصغر جوانمردی دیگر ورزشکار شرکت کننده از این استان در ماده پرتاب وزنه با پرتاب ۱۵ متر و ۴۰ سانتی متر متر در مکان چهارم ایستاد و دستش از مدال کوتاه ماند.
مجتبی کمالی هم در این رقابت ها به همراه تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران در رده نهم قرار گرفت و سمیرا ارم هم در ماده تپانچه ۱۰ متر بادی نتوانست به مرحله نهایی صعود کند.اضافه شدن ۵ مدال تیمی و انفرادی به تاریخ ورزش مازندران
ورزشکاران مازندرانی حاضر در رقابت های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ بهترین عملکرد را نسبت به دوره های قبلی این مسابقات ثبت کردند و توانستند پنج مدال تیمی و انفرادی را به تاریخ ورزش مازندران اضافه کنند.
چهار مدال طلا و یک نقره حاصل تلاش ورزشکاران مازندرانی در رقابت های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ بود. مازندرانی ها با کسب ۳ طلا از والیبال، یک طلا در جودو و یک نقره در رشته تیراندازی با کمان سهم ورزش این استان در مدال آوری ایرانیان را بالا بردند.
رمضان بیابانی در تیراندازی با کمان، وحید سعادتی در بسکتبال با ویلچر و محمدرضا خیرالله زاده در جودو نابینایان و کم بینایان و مرتضی مهرزاد، رمضان صالحی و مجید لشکری در تیم ملی والیبال نشسته ورزشکاران مازندرانی حاضر در رقابت های پارالمپیک توکیو بودند.
تیم ملی والیبال نشسته ایران که یکی از قدرت های جهان در این رشته به حساب می آید با حضور سه والیبالیست شاخص مازندرانی توانست خوش بدرخشد و علاوه بر قهرمانی و کسب مدال طلا، یک رکورد را هم ثبت کند.
اما باسابقه ترین عضو کاروان ایران رمضان صالحی والیبالیست اهل بهشهر است که پنجمین پارالمپیک خویش را هم ثبت نمود و کسب یک مدال طلای دیگر از این رقابت ها را به کارنامه اش افزود.
مرتضی مهرزاد مرد محبوب ۲۴۶ سانتیمتری والیبال نشسته ایران بعد از کسب اولین مدال طلا در رقابت های پارالمپیک ریو و معرفی شدن به ورزش دنیا بعنوان یک پدیده در والیبال نشسته، در المپیک توکیو۲۰۲۰ با تجربه تر از گذشته ظاهر شد و سهم بسزایی در مهار حملات حریفان و همینطور امتیازگیری برای ایران داشت. والیبالیست چالوسی که حالا به یکی از چهره های محبوب والیبال نشسته دنیا تبدیل گشته، در کنار هم تیمی های خود علاوه بر اینکه یک مرتبه دیگر ایران را روی سکوی نخست والیبال نشسته مهم ترین رویداد ورزشی معلولان جهان قرار داد، دومین مدال پارالمپیکی خویش را هم به دست آورد تا حالا با تجربه تر از گذشته در عرصه های بین المللی زیر پرچم ایران به میدان برود.


مجید لشگری والیبالیست قائمشهری تیم ملی والبیال نشسته هم از ورزشکاران پرافتخار پارالمپیکی ایران به حساب می آید که در این دوره همراه با کاروان پارالمپیکی ایران در توکیو حضور یافت و با هم تیمی هایش خوش درخشید.
رمضان بیابانی تیرانداز ۴۲ ساله اهل ساری هم توانست با هدف گیری های دقیق و شکست دادن رقبایی قدرتمند یک مدال برای ایران به دست بیاورد و اولین مدال تاریخ کامپوند ایران در ادوار پارالمپیک را کسب کند.
در ادامه محمدرضا خیرالله زاده جودوکای ۲۶ ساله و کم بینای اهل بابل که سه سال پیش مدال نقره بازی های آسیایی جاکارتا را کسب کرده بود، در پارالمپیک توکیو۲۰۲۰ هم نماینده ایران برای وزن ۱۰۰+ کیلوگرم بود که توانست یک مدال طلا برای کاروان ایران به ارمغان بیاورد.
وحید سعادت پور بسکتبالیست آملی دیگر نماینده ورزش مازندران در رقابت های پارالمپیک توکیو۲۰۲۰ بود که با هم تیمی هایش نتوانست از مرحله مقدماتی صعود کند و در نهایت تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران رتبه نهم مسابقات را به دست آورد.
منصور پورمیرزایی جانشین سیامند رحمان در آغوش همشهری ها
منصور پورمیرزایی از رفسنجان، ملی پوش سنگین وزن تیم وزنه برداری در رقابت های دسته مثبت ۱۰۷ کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره رقابت های پارالمپیک ۲۰۲۰ شد.
او که جانشین مرحوم سیامند رحمان بود بعد از بازگشت از توکیو در شهر رفسنجان با استقبال پرشور مردم و مسئولان در ورزشگاه تختی روبرو شد و از مسئولان خواست نگاه خویش را نسبت به ورزش همگانی و حرفه ای متفات کنند چونکه این ورزش ها احتیاج به حمایت های معنوی و مادی دارد.
این ورزشکار رفسنجانی همینطور در واکنش به سخنان مجید کهنوجی شهردار منتخب رفسنجان که در پیام تبریک به وی خواستار نامگذاری یکی از خیابان های شهر رفسنجان به نام نایب قهرمان پارالمپیک شده بود، اظهار داشت: هیچ خیابانی به نام بنده نامگذاری نشود؛ بهتر است یکی از خیابان های شهر به نام " المپیک " نامگذاری شود.
از دیگر اتفاقاتی که در حاشیه استقبال و عرض ارادت مردم کرمان به پورمیرزایی شد این بود که سه هنرمند دارای معلولیت به نامهای بینایی بهروز اکبری، معین کردزاده و زهره یزدانی در کرمان قالیچه پارالمپیک بافتند و به این شکل علاقه خویش را به ورزشکاران ایرانی و کرمانی این عرصه نشان دادند.
همچنین سعید افروز ورزشکار اهل اسفندقه جیرفت کرمان دیگر نماینده ایران در پارالمپیک تابستانی ۲۰۲۰ در توکیو ژاپن در ماده F۳۴ پرتاب نیزه مردان ضمن کسب مدال طلا، رکورد جهان را هم جابه جا کرد.
به دنبال این موفقیت مراسم استقبال از وی با حضور تعدادی از مسئولان و جامعه ورزش استان کرمان همچون دادستان کرمان، مدیرکل بهزیستی و رئیس هیات جانبازان و معلولان استان در فرودگاه این شهر برگزار شد و مهدی نخعی رئیس هیات جانبازان و معلولان استان کرمان از اهدای ۵۰ سکه طلا به ورزشکاران طلایی و ۳۰ سکه طلا به ورزشکاران نقره ای اطلاع داد.حماسه آفرینی علی پیروج مایه غرور ملی همه ایرانی ها است
حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در پیامی حماسه آفرینی علی پیروج در مسابقات پارالمپیک توکیو را سبب غرورملی همه ایرانی ها عنوان نمود و اظهار داشت: این ورزشکار برای ایران و ایرانی سربلندی و برای استان عزیزمان نامی ماندگار در تاریخ پارالمپیک به ثبت رساند.
وی یادآورشد: یقینا حضور و درخشش کم نظیر علی پیروج قهرمان ملی پوش پرتاب نیزه درآوردگاه توکیو با رکورد ۶۴ متر و ۳۰ سانتی متر و ایستادن بر سکوی نایب قهرمانی پارالمپیک و به اهتزاز درآوردن پرچم سه رنگ و مقدس جمهوری اسلامی ایران مایه مباهات و موجبات شادمانی و شعف مردم غیور استان را فراهم نمود.
علی پیروج ملی پوش پرتاب با نیزه کشور بعد از کسب مدال نقره پارالمپیک توکیو، در فرودگاه شهدای یاسوج مورد استقبال مسئولان و تعدادی از ورزش دوستان قرار گرفت.حضور و کسب مدال نعمتی در مسابقات پارالمپیک باعث شادمانی گلستانی ها شد
نورمحمد آرخی در رشته پرتاب دیسک، محمد نعمتی در تیم والیبال نشسته و عبدالجلیل قرنجیک در تیم ملی بسکتبال با ویلچر سه نماینده گلستان در پارالمپیک توکیو بودند.
یک مدال طلا و ۲ مقام ششمی و یک جایگاه نهمی، نتیجه تلاش سه ورزشکار اعزامی گلستان به پارالمپیک توکیو بود تا چراغ افتخارآفرینی ورزشکاران این استان در بزرگترین رویداد ورزشی جانبازان و معلولان جهان همچنان روشن باقی بماند.
در این رقابت گلستان با محمد نعمتی در والیبال نشسته موفق به کسب مدال طلا شد اما نورمحمد آرخی در دوومیدانی نایبنایان و عبدالجلیل قرنجیک در بسکتبال با ویلچر به جایگاهی بهتر از ششم و نهم دست پیدا نکردند.
آرخی این ورزشکار گلستانی که مسئولیت پرچمداری کاروان ایران در مراسم افتتاحیه را به عهده داشت، بعد از ناکامی در کسب مدال پارالمپیک توکیو از مردم عذرخواهی نمود و اظهار داشت: متاسفانه خراب کردم. حتی نتوانستم رکورد خودم را بزنم. اگر رکورد خودم را پرتاب می کردم، مدال نقره می گرفتم.
عبدالجلیل قرنجیک ملی پوش گلستانی بسکتبال با ویلچر با وجود اعزام به توکیو به علت مبتلا شدن به کرونا در ترکیب تیم ملی قرار نگرفت
هادی حق شناس استاندار گلستان هم در پیامی قهرمانی تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی در مسابقات پارالمپیک توکیو با حضور ورزشکار این استان را تبریک گفت.
وی عنوان کرد: حضور محمد نعمتی جوان شایسته گلستانی در این تیم باعث شادمانی دوچندان گلستانی ها از این قهرمانی شد.متقیان با کسب مدال طلا افتخار دیگری برای کشور و استان خوزستان شد
قاسم سلیمانی دشتکی استاندار سابق خوزستان هم در پیامی ضمن تبریک قهرمانی بانوی ورزشکار خوزستانی در رقابت های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ اظهار داشت: مدال طلای "هاشمیه متقیان" در رشته پرتاب نیزه بانوان در مسابقات قهرمانی پارالمپیک توکیو، باعث شادی مردم و کسب افتخار دیگری برای کشور و استان خوزستان شد کسب این افتخار را به این بانوی پرکار و افتخارآفرین خوزستانی بخصوص بازیکنان و اعضای مدیریتی و کادر فنی تیم ملی تبریک می گویم.
هاشمیه متقیان در پرتاب نیزه کلاس ادغامی F۵۵ و F۵۶ با ثبت رکورد ۲۴ متر و ۵۰ سانتی متر به نشان طلا دست یافت و رکورد جهان در این رشته را هم ارتقا بخشید.
این بانوی قهرمان هم در بدو ورود به اهواز مورد استقبال مدیرکل ورزش و جوانان، نماینده مردم اهواز در مجلس، نماینده شورای شهر اهواز، مدیرعامل باشگاه ملی حفاری، رئیس هیات جانبازان و معلولان استان و تعدادی از ورزشکاران در فرودگاه بین المللی شهید قاسم سلیمانی قرار گرفت و با اهدای دسته گل از این ورزشکار و زهرا کرم زاده مربی او قدردانی گردید.

باخت در توکیو چیزی از توانمندی های ورزشکاران زنجانی کم نمی کند
۲ ورزشکار ملی پوش استان زنجان هم در بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو با وجود تجربه و شایستگی های بالای خودشان از رسیدن به مدال بازماندند اما مسئولان این استان ضمن دلجویی از این دو ورزشکار گفتند که به هر حال این باخت چیزی از توانمندی و شایستگی های این ورزشکار زنجانی کم نمی کند و با عنایت به سرمایه گذاری های صورت گرفته و همینطور رکوردهای به دست آورده در بازی های پارالمپیک توکیو، به حتم یکی از امیدهای ایران در بازی های پارآسیایی برای کسب نشان هستند.
مهدی محمدی که در مسابقات تایم تریل جاده و در ماده پیست تعقیبی انفرادی ۴ کیلومتر کلاس C۵ به نشان نرسیده بود، در ماده استقامت جاده کلاس C۴_۵ که در پیست فوجی و با حضور ۲۴ رکابزن دیگر برگزار شد متاسفانه به علت لغزنده بودن مسیر زمین خورد و نتوانست از خط آخر عبور کند.
رقیه شجاعی دیگر ورزشکار پارالمپیکی استان زنجان هم که از برترین های این رشته ورزشی کشور است در مسابقات تیراندازی ماده تفنگ بادی ۱۰ متر R۲ ایستاده در جایگاه ششم قرار گرفت و از کسب نشان در این دوره از بازی های پارالمپیک بازماند.یک قطعه زمین هدیه فرماندار گناوه به مدال آور طلای توکیو
غلامرضا مهرجو فرماندار گناوه هم به پاس قدردانی از زحمات و موفقیت امیر خسروانی ورزشکار دوومیدانی کار رده نابینایان و کم بینایان تیم ملی جمهوری اسلامی ایران از شهرستان گناوه، برنده مدال طلای مسابقات دوومیدانی پارالمپیک توکیو در ماده پرش طول، سند یک قطعه زمین را به وی اهدا کرد.
وی هنگام استقبال از این ورزشکار مدال آور با اهدای سند این قطعه زمین اظهار داشت: با این ورزشکار افتخار آفرین که شایسته بهترین تجلیل و خدمات است، پیش از اعزام در فرمانداری جلسه ای برگزاری شد و به وی قول دادیم که با افتخارآفرینی در پارالمپیک جبران خواهیم کرد و هدیه ناقابلی را که یک قطعه زمین است، درنظر گرفتیم.
وی اظهارداشت: ورزشکاران اعزامی مدال آور این شهرستان باحضور در رویداد مهم پارالمپیک سبب مباهات و افتخارآفرینی شد و الان وظیفه ما است که به آنها پاسخ دهیم.


کسب مدال طلای شاهرخی تا ابد بر سینه تاریخ لرستان می درخشد
حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد هم در پیامی ضمن تبریک کسب مدال طلای حامد امیری در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار داشت: کسب مدال طلای بازی های پارالمپیک توکیو توسط حامد امیری دلاور مرد لرستانی برگ زرین دیگری در دفتر افتخار آفرینی های استان است که تا ابد بر سینه تاریخ لرستان تلالو خواهد داشت.
وی عنوان کرد: یکی از عرصه های ابراز توان و غیرت اسلامی و ایرانی زمانی است که در مسیری دشوار باید گوی سبقت را از دیگران ربود.
همچنین سجاد محمدیان دیگر نماینده ایران از لرستان، در رقابت های دو و میدانی رشته پرتاب وزنه در کلاس F۶۳ با ثبت رکورد ۱۴.۸۸ به مدال نقره پارالمپیک ۲۰۲۰ رسید.رمضانی بر افتخارات قهرمانان دیار مینودری اضافه کرد
هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین هم با صدور پیامی کسب نشان طلای ورزشکار قزوینی به همراه تیم ملی والیبال نشسته را در پارالمپیک توکیو تبریک گفت.
وی اضافه کرد: تیم ملی والیبال نشسته میهن مان با حضور موثر مرتضی رمضانی فرزند شایسته دیار مینودری موفق شد با اقتدار و شایستگی به مقام پرارزش قهرمانی جهان برسد تا ضمن کسب این افتخار ارزشمند، استان قزوین را صاحب نخستین مدال طلای تاریخ پارالمپیک کند و افتخاری بر افتخارات قهرمانان شایسته دیار مینودری بیافزاید.
تیم والیبال نشسته ایران با برتری ۳ بر یک در دیدار نهایی مسابقات این رشته در پارالمپیک توکیو موفق به کسب مقام قهرمانی و دریافت نشان طلای این رقابت ها شد.
مرتضی رمضانی ملی پوش قزوینی در مسابقات والیبال نشسته کشورمان بعد از بازگشت افتخارآمیز از مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو روز گذشته با استقبال گرم مسؤولان وارد استان قزوین شد.
استاندار قزوین در این آئین اظهار داشت: ورزش قزوین و ورزشکاران این استان در مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو نشان داد که برای افتخارات بیشتر نیازمند سرمایه گذاری جدی هستیم.
جمالی پور اضافه کرد: این استان ظرفیت های بی شماری در ورزش دارد و اگر یک اشتباه ورزشی پیش نمی آمد ما هم اکنون بهمن عسگری را هم در میان قهرمانان مشاهده می کردیم.
وی افزود: مرتضی رمضانی با آگاهی و آمادگی برای کشور و استان آفتخار آفرید؛ مسؤولان و متولیان ورزش موظف می باشند این ظرفیت ها را شناسایی کرده و به توانمندی هرچه بیشتر ورزشکاران اقدام نمایند.
به گفته جمالی پور تقدیر و اهدای هدایا به مرتضی رمضانی در دستور کار قرار دارد و از مربی وی آقای عبادی هم به نحو مطلوب تجلیل خواهد شد.


دستان پر ورزشکاران گیلانی در مسابقات توکیو
ورزشکاران گیلانی با درخشش در مسابقات پارالمپیک توکیو هم سه مدال کسب کردند تا سبد ورزش گیلان از مدال های پارالمپیک پر و پیمان شود.
میثم علیپور در رشته والیبال نشسته، مهدی پوررهنما در رشته تکواندو و سامان رضی در رشته وزنه برداری قدرتی، سه ورزشکار گیلانی حاضر در رقابت های پارالمپیک توکیو بودند که سرانجام هر سه ورزشکار موفق به کسب مدال شدند.
میثم علیپور به همراه تیم ملی والیبال نشسته ایران موفق به کسب مدال طلا و عنوان قهرمانی شد، مهدی پوررهنما در رشته پاراتکواندو توانست مدال نقره را کسب کند، سامان رضی هم در رشته وزنه برداری قدرتی، موفق به کسب مدال برنز شد.
این ورزشکاران با درخشش و کسب مدال در این رقابت های مهم، با دستانی پر و با کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز به خاک میهن بازگشتند و انتظارات جامعه ورزش گیلان را برآورده کردند و مورد استقبال همشهرهای خودقرار گرفتند، گیلانی ها امیدوارند که توانمندی ورزشکارانشان در مسابقات داخلی و خارجی بیشتر از پیش به ظهور برسد و این استان ورزش دوست بیشتر از پیش به داشتن قهرمانان ورزشی خود ببالد.همچنین ۲ ورزشکار و سرپرست کاروان جمهوری اسلامی ایران در پارالمپیک در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد مورد استقبال تعدادی از مسئولان ورزش خراسان رضوی و ورزشکاران قرار گرفتند.
این افراد هادی رضایی سرپرست کاروان ایران در مسابقات پارالمپیک توکیو، مهدی بابادی عضو تیم ملی والیبال نشسته و حسن عبدی عضو تیم بسکتبال با ویلچر بودند که در بدو ورود به کشور با استقبال گرم ورزش دوستان روبرو شدند.

دیگر ورزشکاران پارالمپیک
وحید نوری فرزند شهرری ملی پوش جودو نابینایان کشور هم با غلبه بر رقیب انگلیسی خود توانست مقتدرانه به مدال طلای وزن منهای ۹۰ کیلوگرم پارالمپیک برسد.
اصغر عزیزی اقدم، ورزشکار میانه ای با غلبه بر حریف خود در پارالمپیک توکیو مدال طلا بر گردن آویخت.
اما وحید علی نجیمی تنها سهمیه ورزش همدان در پارالمپیک توکیو بود که نتوانست در مرحله مقدماتی دوی ۱۰۰ متر کلاس T۱۳ مجوز صعود به مرحله فینال برای دریافت مدال را کسب کند البته مسئولان و جامعه ورزشی استان همدان معتقدند همین که او موفق به کسب سهمیه شد مایه افتخار برای ورزش این استان است.
شهلا بهروزی راد قایقران پارالمپیکی ایران در رقابت های کانو انفرادی این دوره از بازی های توکیو در رده هفتم قرار گرفت و از رسیدن به مدال بازماند.
شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک توکیو از دوم تا چهاردهم شهریورماه در توکیو برگزارشد و کاروان ایران که با نام سردار دل ها شرکت داشت، با ۶۲ ورزشکار (۹ زن و ۵۳ مرد) در ۱۰ رشته جودو، قایقرانی، تکواندو، بسکتبال با ویلچر، دوچرخه سواری، والیبال نشسته، دوومیدانی، تیراندازی، تیروکمان و وزنه برداری در این رویداد حضور یافت.
کاروان ورزشی ایران در بازی های پارالمپیک توکیو با ۱۲ طلا، ۱۱ نقره و یک برنز با ۲ پله صعود نسبت به پارالمپیک ریو در رده سیزدهم قرار گرفت تا بهترین نتیجه تاریخ ایران در بازیهای پارالمپیک به ثبت برسد.
چین با با ۹۶ طلا، ۶۰ نقره و ۵۱ برنز در صدرجدول رده بندی پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو قرار گرفتٰ ٰانگلستان با ۴۱ طلا، ۳۸ نقره و ۴۵ نقره دوم شد و آمریکا با ۳۷ طلا، ۳۶ نقره و ۳۱ برنز در جای سوم قرار گرفت.منبع:

1400/06/17
11:59:46
5.0 / 5
185
تگهای خبر: افتتاحیه , بازی , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیلیارد