اسبقیان:

اعضای کاروان سردار دل ها پیام آور شادی و افتخار خواهند بود

اعضای کاروان سردار دل ها پیام آور شادی و افتخار خواهند بود

رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین با اعلان اینکه کاروان اعزامی ایران به بازی های پارالمپیک توکیو می توانند عملکرد شایان توجهی در سرزمین آفتاب داشته باشد، اظهار داشت: اعضای کاروان «سردار دل ها» به دنبال ثبت بهترین افتخارات در توکیو هستند.


به گزارش ایت بال به نقل از خبرگزاری ایرنا، شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک توکیو از روز دوم شهریور ماه به میزبانی شهر توکیو در کشور ژاپن انجام خواهد شد. قرار بود این دوره از بازی ها در سال ۲۰۲۰ میلادی اجرا شود که به خاطر شیوع و فراگیری ویروس کرونا در سطح جهان به سال ۲۰۲۱ موکول شد.
کاروان ورزشکاران پارالمپیکی ایران در این دوره با ۶۲ ورزشکار به توکیو خواهند رفت. سرپرست این کاوران هادی رضایی و سرپرست نمادین آن نیز «کونیکو یامامورا» مادر شهید بابایی از شهدای جنگ تحمیلی است.
کاروان ورزشی ایران به یاد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و به نام سردار دل ها نام گذاری شده است.
«سیدمحمدشروین اسبقیان» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تشریح شرایط کاوران اعزامی ایران به توکیو گفت: تعداد زیادی از نفرات اعزامی کاروان ایران به پارالمپیک توکیو زیر نظر فدراسیون جانبازان و معلولین فعالیت دارند. پس از بازی های پارآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا برنامه های زیادی برای موفقیت ورزشکاران در دستور کار قرار گرفت و قرار بود تا در تابستان ۲۰۲۰ قهرمانان پارالمپیکی ما به توکیو اعزام شوند اما شیوع و فراگیری ویروس کرونا نه فقط المپیک را با تعویق یک ساله مواجه کرد بلکه مسیر تمرینات و اردوهای ورزشکاران ما را نیز سخت کرد.
وی اضافه کرد: خیلی از ورزشکاران مجبور بودند انفرادی و در خانه تمرین کنند و این راحت نبود برای اینکه رشته هایی مانند والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر یا پاراوزنه برداری شرایط سختی برای تمرین انفرادی دارند. همین طور تمرینات رشته ای مانند دوومیدانی که ورزش رکوردی و پرتابی محسوب می شوند در محیط خانه و بصورت انفرادی سخت می باشد.
اسبقیات افزود: تدابیری که کمیته ملی پارالمپیک و وزارت ورزش و وجوانان برای قهرمانان ملی را در دستور کار قرار داد سبب شد تا در حدود ۹ ماه ورزشکاران در سطحی از آمادگی باشند. این تنها برای ورزشکاران پارالمپیکی نبود بلکه ورزشکاران المپیکی ما نیز در دستور کار قرار گرفت.
وی اضافه کرد: همین طور تمام دستورالعمل های بهداشتی به بهترین شکل ممکن رعایت شد تا سلامت ورزشکاران تامین گردد. وزارت ورزش در شروع سال ۱۴۰۰ با واکیسنه کردن تمام ورزشکاران اعزامی دغدغه آنان و خانواده ها را برطرف کرد و این سبب شد تا آنان در مقابل موج های سخت کرونا در کشور تا حدودی ایمن باشند.
اسبقیان با اعلان اینکه با برنامه های انجام شده امید زیادی به موفقیت کاروان ایران در پارالمپیک توکیو دارم اظهار داشت: چندین ورزشکار زیر مجموعه فدراسیون جانبازان امید کسب مدال و حتی مدال طلا هستند. ما در بخش دوومیدانی رکوردارانی داریم که می توانند طلا بگیرند. والیبال نشسته ایران همیشه مدعی است و کسب ۶ مدال طلا ادوار پارالمپیک این ادعای من را ثبت می کند.
وی اضافه کرد: در پاراوزنه برداری پنج قهرمان اعزام خواهند شد که در زمره مدعیان هستند و تیم با تمرینات خوب «علی اصغر رواسی» سرمربی بهترین شرایط را دارد. در تیراندازی «ساره جوانمردی» با کسب ۲ مدال طلا پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو تاریخ ساز ورزش ایران است و می تواند در توکیو قدرت خودرا به رخ حریفان بکشد. ورزشکاران دیگر ما نیز توانایی رسیدن به سکو را دارند. اجرای سیاست کیفی گرایی در کاروان اعزامی باعث شده تا ما به نتایج ورزشکاران امیدوار باشیم.
رییس فدراسیون ورزش جانبازان و معلولین در آخر اشاره کرد: تدابیر و برنامه های وزارت ورزش و کمیته ملی پارالمپیک این امید را به وجود آورده تا کاروان ایران که مزین به نام سردار دل ها است بتواند از سرزمین آفتاب پیام وار شادی برای ایران اسلامی باشد.

1400/05/25
13:52:38
5.0 / 5
222
تگهای خبر: بازی , تیم , سلامت , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بیلیارد