خرمی:

با رسمی شدن MMA تب و تاب بازی های زیرزمینی از بین می رود

با رسمی شدن MMA تب و تاب بازی های زیرزمینی از بین می رود

به گزارش ایت بال دبیر انجمن هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) ایران اظهار داشت: رسمی شدن رشته MMA در ایران، تب و تاب بازی های زیرزمینی را از بین می برد و همه چیز قانونمند می شود.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، «سیامک خرمی» روز جمعه درباره فعالیت این انجمن عنوان کرد: انجمن MMA ایران چند ماهی است زیر نظر فدراسیون ورزش های رزمی مشغول فعالیت شده است. امروز نخستین کنفرانس خبری و همایش این انجمن در قالب ورزش های رزمی برگزار شد.
وی در ادامه اضافه کرد: مجوز لازم از جانب وزارت ورزش و جوانان دریافت شده و به فدراسیون ورزش های رزمی ارسال شده است. «یوسف بهتری» بعنوان رئیس فدراسیون نظارت کامل روی امور اجرایی دارد. مسابقات آتی با هماهنگی فدراسیون برای نخستین بار در ایران برگزار می گردد.
دبیر انجمن MMA درباره این رشته ورزشی اظهار داشت: مسابقات ورزش هنرهای رزمی، تلفیقی از جودو، کیک بوکسینگ وجوجیتسو است. در ایران هم طبق قوانین فدراسیون جهانی آنرا برگزار می نماییم. برگزاری در قفس در خصوص موافقت فدراسیون و ریاست انجمن خواهد بود.
وی همینطور تصریح کرد: در واقع رشته MMA در دنیا به شکلی حلال مابقی رشته ها است. در ایران تب و مشتاقان زیادی داشت. این انجمن در قالب قانون و با مدیریت آقای حقیقی به سمت و سویی می رود که رقابت های منظمی را هر سه ماه یک مرتبه برگزار نماییم. تمام تلاشمان بر این است تا انجمن MMA ایران خارج از قوانین داخلی و خارجی عمل نکند. اگر در دنیا فنی مورد تایید است یا خیر باید طبق همان عملیاتی شود.
خرمی درباره همکاری با نیروهای انتظامی و ارتش اذعان داشت: نیروهای نظامی و ارتش خیلی از کشورها در رشته هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) کار می کنند. بسیاری از پلیس ها به خاطر تمام و عیار بودن MMA در مبارزه که تمام خصوصیت های لازم را داراست بسیار مورداستقبال قرار می دهند. لازمه یک ارتش و نیروی انتظامی قوی یاد گرفتن همین رشته است.
وی درباره حضور زنان در همایش و میزان فعالیت آنها خاطرنشان کرد: خانمهایی که امروز حضور داشتند از هر استان ۲ نفر بودند تا در نخستین همایش انجمن حضور داشته باشند و از اهداف ما آگاه بشوند. هنوز تصمیم قطعی در اینباره گرفته نشده و این منوط بر سیاست های کلی فدراسیون و وزارت ورزش و انجمن MMA است.
انجمن هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) برای نخستین بار در اواسط فروردین ماه سال جاری در ایران، از وزارت ورزش و جوانان مجوز گرفت و فعالیت خویش را بزودی زیر نظر فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی آغاز می کند.
هنرهای رزمی تلفیقی از پرطرفدارترین ورزش های رزمی جهان به حساب می آید که درآمد بالای حضور در این مسابقات سبب شده تا رزمی کاران رشته های مختلف طی سالهای اخیر، استقبال خوبی از حضور در این مسابقات داشته باشند.
از ایران هم رزمی کاران گوناگونی طی سالیان اخیر در مسابقات MMA حضور یافته اند. مبارزات هنرهای رزمی ترکیبی در سطوح مختلف برگزار می گردد.منبع:

1400/04/25
21:54:38
5.0 / 5
1034
تگهای خبر: بازی , رقابت , فعالیت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیلیارد