چراغپور:

نباید هیچ حریفی را دست كم بگیریم كره و امارات هم مدعی هستند

نباید هیچ حریفی را دست كم بگیریم كره و امارات هم مدعی هستند

به گزارش ایت بال سرمربی اسبق تیم ملی ایران، اظهار داشت: علاوه بر تیم ملی کشورمان، کره جنوبی و امارات هم مدعی صعود به جام جهانی از گروه اول هستند.جلال چراغپور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباب همگروهی ایران با تیم های سوریه، عراق، کره جنوبی، لبنان و امارات، گفت: شاید این گروه نسبت به به گروه دیگر کمی در ظاهر آسان باشد اما به هیچ وجه نباید سایر تیم ها را دست کم گرفت. نمی توان تنها با نگاه به اسامی تیم ها آنها را قضاوت کرد.

وی اضافه کرد: ما بازی اول را باید برابر سوریه قرار بگیریم اما این دیدار ممکنست آنقدر انرژی از ما بگیرد که برای دیدار چهار روز بعد با عراق گرفتار مشکل شویم. باید خودمان را از همان دیدارهای ابتدایی عیار سنجی نماییم.

سرمربی اسبق تیم ملی ایران افزود: یکی از خصوصیت گروه ایران این است که شاید برخی تیم ها برای تیم دیگری بازی کنند. آنها می خواهند یک تیم از فوتبال کشورهای عربی به جام جهانی راه پیدا کند و همین موضوع ممکنست برای تیم های حاضر در گروه ما کار را سخت کند. باید هوشیار باشیم و به خوبی برای این مسابقات حساس آماده شویم.

چراغپور افزود: به نظرم سرمربی تیم ملی باید از الان کارش را برای آن دیدارها شروع کند. کادر فنی از الان باید دفتر استراتژی خود برای آن مسابقات را تهیه و راجب نحوه بازی، برنامه ها و حتی تعویض ها از الان برنامه ریزی کند. باید بدانیم که مقابل چه تیمی چگونه بازی نماییم و برنامه یک، دو و سه را برای هر بازی داشته باشیم. باید برنامه ریزی نماییم که از چه بازیکنانی در ترکیب تیم استفاده گردد تا در صورت لزوم اجرای برنامه دوم یا سوم در زمین، کمترین بازیکن در این تغییرات قربانی شود.

وی با اشاره به لزوم داشتن تیم دوم خوب روی نیمکت افزود: در مسابقات مقدماتی دیدم که در تعویض ها بازیکنان روی خلاقیت فردی خودشان بازی را پیش می بردند. ما باید این برنامه را داشته باشیم که این بازیکنان طبق الگوی تیم کار را پیش ببرند.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران اشاره کرد: ما از نظر تولید استعداد فوتبالی در آسیا حرف اول را می زنیم و استعدادهای فوتبال ایران در آسیا حرف اول را می زنند. امیدوارم بتوانیم با استفاده درست از این نفرات بهترین نمایش را داشته باشیم.

چراغپور در مورد این که چه تیم هایی از گروه ایران مدعی صعود هستند، افزود: به غیر از ایران، تیم های کره جنوبی و امارات را در این گروه مدعی می دانم. عراق از نظر بدنی تیمی نیست که بتواند در سطح یک مدعی ظاهر شود. اما در مجموع فوتبال قابل پیش بینی نیست.

تیم ملی فوتبال ایران در گروه اول رقابت های نهایی انتخابی جام جهانی، با تیم های کره جنوبی، لبنان، سوریه، عراق و امارات همگروه است.

دور سوم و نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از یازدهم شهریورماه سال جاری شروع می شود و تا نهم فروردین ماه سال ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.منبع:

1400/04/15
13:19:08
5.0 / 5
791
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیلیارد