انتقاد دین محمدی از دیاباته:

به او بگویید اینجا استقلال است

به او بگویید اینجا استقلال است

پیشکسوت استقلال اظهار داشت: «شیخ دیاباته» باید توجیه شود که پیراهن استقلال را پوشیده و باید بداند در تیمی عضویت دارد که 40 میلیون هوادار دارد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، «سیروس دین محمدی» سال ها در خط میانی استقلال به میدان رفت و یکی از نفرات موثر و شاخص این تیم بود. پیشکسوت امروز استقلال روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره دیدار با صنعت نفت آبادان حرف زد و از «شیخ دیاباته» انتقادات تندی کرد. او اعتقاد دارد بازیکن اهل مالیایی استقلال باید بداند پیراهن چه تیمی را پوشیده است و باید برای حل مشکلاتش صبورتر باشد.
مشروح این گفت و گو را در زیر می خوانیم.
استقلال سه امتیاز باارزش را مقابل صنعت نفت آبادان به دست آورد.
استقلال در دیدار با صنعت نفت آبادان عملکرد خیلی خوبی داشت، این تیم در نیمه دوم توپ و میدان را در اختیار گرفت و قدرت خودرا به حریف دیکته کرد. یک نکته مهم در بازی استقلال وجود داشت.
چه نکته ای؟
اینکه استقلال در آن هوای گرم و شرایط جوی توپ و میدان را در اختیار گرفت. این که در آبادان بتوانید حریف را تحت تاثیر قرار دهید اتفاق بزرگی را رقم زده اید. این سه امتیاز از نان شب برای آبی پوشان تهرانی واجب تر شد.


استقلال در این جدال می توانست بیشتر از یک گل بزند.
من نمی خواهم به امور داوری ورود کنم، کارشناس داوری نیستم و اگر حرفی می زنم بعنوان یک فوتبالی است، به نظر من گل مهدی قایدی درست بود و در صحنه ای که داور بازیکن حریف را از زمین اخراج کرد می توانست آوانتاژ بدهد و اجازه بدهد فرشید اسماعیلی به توپ ضربه بزند. یک پنالتی نیز به نظر من برای استقلال گرفته نشد. می دانید مشکل داوری فوتبال ایران چیست.
چیست؟
تا زمانی که سیستم وی ای آر ( کمک داور ویدئویی) در لیگ ایران راه اندازی نشود این مشکلات پا برجاست و باید شاهد اشتباهات داوری باشیم. به نظر من هر چه سریعتر باید این سیستم وارد شود. الان در همه جای دنیا وی ای آر وجود دارد و اشتباهات داوری به حداقل رسیده است.
خط دفاع استقلال اشتباه نکرد، این اتفاق خوبی برای آبی پوشان شمرده می شود.
استقلال با سه دفاع بازی کرد، عارف غلامی، محمد حسین مرادمند و سیاوش یزدانی در خط دفاعی به میدان رفتند این موجب شد فضاها را در اختیار گرفته و پوشش مناسبی یکدیگر را دهند. مدافعان آبی پوشان در این جدال بیرون از خانه نمره قبولی می گیرند.


هافبک ها را چگونه دیدید؟
برای این که به خط هافبک نمره قبولی بدهیم باید ببینیم در زمین مسابقه دو شاخص مهم و اساسی را رعایت کرده اند یا خیر؟ باید توپ را با سرعت در زمین به چرخش درآورند و در انتقال فاز تهاجمی جایگیری ها را رعایت نمایند که نفرات خط میانی آبی پوشان این کارها را انجام دادند. فرشید اسماعیلی، آرش رضاوند و مسعود ریگی وظایفی را که به دوششان گذاشته بود به خوبی در زمین پیاده کردند و موجب شدند تا حریف نتواند کار خاصی را انجام دهد. این نفراتی که از آنها اسم بردم چه در کارهای هجومی و چه در کارهای دفاعی موفق عمل کردند. هر وقت هافبک های استقلال خوب بوده اند، این تیم نتیجه خوبی گرفته و هر وقت نتوانسته اند در این منطقه خوب باشند، تیم شرایط خوبی را تجربه نکرده است. من یک ایراد می توانم به خط میانی استقلال بگیرم.
چه ایرادی؟
نمی دانم چرا بازیکنان میانی استقلال شوت نمی زنند، همیشه و در تمام سالهای قبل استقلال بازیکنان شوت زنی داشته که از این راه گل های زیادی را زده بود و باید در تمرینات بیشتر روی این تاکتیک کار کنند.
استقلال در تیم ملی یک سهمیه دارد، نظرتان چیست؟
اگرچه باید به تصمیم و سلیقه مربیان تیم ملی احترام بگذاریم اما حق استقلال بیشتر از یک سهمیه در تیم ملی بود، فرشید اسماعیلی این روزها در بهترین شرایط جسمانی و روحی قرار دارد و یکی از بهترین هافبک های ایران است و جایش در لیست تیم ملی خالی است. به جر او نفرات دیگری نیز هستند که شایسته و استحقاق حضور در تیم را داشتند.


به عنوان سوال آخر، این روزها از شیخ دیاباته انتقاداتی می شود، بازیکنی که در لیگ بیستم هیچ شباهتی به مهاجم ممتاز فصل گذشته ندارد.
من اگر حرف می زنم دلم برای استقلال می سوزد و این تیم را دوست دارم، شیخ دیاباته باید توجیه شود که پیراهن استقلال را پوشیده است، او باید بداند در تیمی عضویت دارد که ۴۰ میلیون هوادار دارد و قبل از او امثال سیروس دین محمدی ها نه چهار ماه بلکه سال ها پول نگرفتند اما لحظه ای کم نگذاشتند و با جان و دل برایش بازی کردند. این که چهار ماه حقوق نمی گیرد، زود به زود مصدوم می شود و مدام تقاضای مرخصی برای خروج از کشور می کند اتفاق خوبی نیست او بازیکن خوبی است و فصل گذشته عالی عمل کرد اما باید توجه گردد که استقلال هوادارانی دارد که با برد این تیم می خندند و با شکست هایش اشک می ریزند. شاید برخی ها از حرف های من ناراحت شوند اما باز هم می گویم دیاباته باید توجه گردد که استقلال با هیچ تیمی در دنیا قابل مقایسه نیست و باید با همه وجود برایش بازی کند.


1400/03/05
11:34:24
5.0 / 5
965
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیلیارد