استكی:

تجارب ارزشمندی از حضور در كمپ ازبكستان به دست آوردیم

تجارب ارزشمندی از حضور در كمپ ازبكستان به دست آوردیم

سرمربی تیم ملی بوکس ایران، اظهار داشت: از حضور در کمپ تمرینی مشترک با ازبکستان تجارب ارزشمندی به دست آوردیم و بوکسورهای ایران فهمیدند که چیزی از آنها کم ندارند.«علیرضا استکی» روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا در مورد حضور تیم ملی بوکس ایران در اردوی مشترک با ازبکستان، عنوان کرد: آخرین جلسه تمرینی را روز گذشته (یکشنبه) با ازبکستان برگزار کردیم و امروز راهی تهران خواهیم شد.

وی اضافه کرد: در مجموع ۹ روز و ۱۶ جلسه تمرین داشتیم که ۱۰ جلسه با آن با ازبک ها بود. سه بار (دو مرتبه با تیم دوم و یک بار با تیم المپیکی) ازبکستان بوکس داشتیم که بسیار مفید بود.

سرمربی تیم ملی ایران افزود: همینطور با تیم ملی الجزایر هم تمرین کردیم. قزاقستان هم با وجود اعلام آمادگی، در کمپ حاضر نشد. تیم ملی جمهوری آذربایجان هم اخیرا وارد این کمپ شد و دیگر زمانی برای تمرین با آنان نداشتیم.

وی اظهار داشت: از سال ها قبل وقتی برابر ازبک ها و قزاق ها روی رینگ می رفتیم، یک مرتبه که به برتری می رسیدم در چها یا پنج مبارزه، نتیجه را واگذر می کردیم که این به علت مسائل روحی و ترس ناشی از رویارویی با آنان بود.

استکی با اشاره به اینکه تمرین مشترک با ازبک ها باعث شد تا بوکسورهای ایران به خودباوری برسند، توضیح داد: از لحاظ تمرین عالی هستیم اما مبارزه در روی رینگ بسیار متفاوت می باشد. خوشبختانه ملی پوشان ما به چشم دیدند که چیزی از آنها کم ندارند.

وی ضمن اشاره به امکانات عالی ازبکستان، اظهار داشت: کمپ ملی بوکس آنها در کوهستان است و حدود ۱۰۰ بوکسور در رده های سنی مختلف در این کمپ مستقر هستند. بوکس ورزش اول این کشور است و آنها نظم و درآمد دلاری بسیار بالایی شامل مربیان و بوکسورها دارند. ما هم نظم بالایی داریم اما از لحاظ درآمد، قابل مقایسه نیستیم.

سرمربی تیم ملی اضافه کرد: ازبک ها برای بوکس هزینه می کنند و نتیجه هم می خواهند. شاید یکی از تفاوت های ما همین نگاه حرفه ای به بوکس باشد. نکته ای را در این کمپ دیدم که بسیار جالب بود. تیم ملی بوکس بزرگسلان ازبکستان، ۱۶ مربی در بخش های مختلف دارد.

وی اظهار داشت: مسائل فنی جای خودش را دارد. ما باید مباحث مختلف را از این کشورها یاد بگیریم. در نهایت باید بگویم که فدراسیون ایران با فراهم کردن شرایط حضور در این کمپ، اقدام بزرگی انجام داد و اگر حضور در اردوهای سطح بالای بین المللی ادامه داشته باشد، ثمره آنرا در ۲ سال خواهیم دید.

استکی در مورد برنامه های تیم ملی در فاصله کوتاه تا مسابقات قهرمانی آسیا، اظهار داشت: از چهارشنبه تمرینات را در تهران پیگیری خواهیم کرد و در هشت وزن راهی پیکارهای آسیایی امارات خواهیم شد.

وی در پاسخ به این سؤال که حضور بوکسورهای المپیکی ایران (شاهین موسوی و دانیال شه بخش) در پیکارهای آسیایی ریسک نخواهد بود؟ توضیح داد: زمان کافی تا بازی های المپیک باقی مانده و حضور در قهرمانی آسیا محک خوبی برای موسوی و شه بخش است. سایر کشورها همچون ازبکستان و قزاقستان هم با بوکسورهای المپیکی در این رویداد روی رینگ می روند.


1400/02/20
11:16:00
5.0 / 5
1106
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , قهرمانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بیلیارد