مرگ كاپیتان فیورنتینا پزشك خاطی به یك سال حبس محكوم شد

مرگ كاپیتان فیورنتینا پزشك خاطی به یك سال حبس محكوم شد

به گزارش ایت بال برپایه تایید دادستانی ایتالیا، پزشک «داوید آستوری» کاپیتان فقید باشگاه فیورنتینا به یک سال حبس محکوم شد.به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، دادستانی ایتالیا حکم پروفسور «جورجیو گالانتی» را که به قصور پزشکی منجر به مرگ آستوری متهم شده بود، صادر کرد.

بدن بی جان کاپیتان فقید بنفش پوشان بامداد روز چهارم مارس سال ۲۰۱۸ (۱۳اسفندماه ۹۶) در اتاق هتل محل اقامتش در آستانه دیدار فیورنتینا برابر اودینزه در اودین یعنی جایی که به همراه تیم فیورنتینا در آن حضور داشت، پیدا شد.

گالانتی که در زمان مرگ آستوری، مدیر پزشکان دانشگاه و بیمارستان علوم ورزشی کارِگی واقع در فلورانس بود، بعنوان تنها متهم پرونده به قتل غیرعمد به علت صدور دو گواهی موید آمادگی بدنی آستوری متهم شده بود.

تحقیقات صورت گرفته در مورد این پرونده، صدور دو گواهی مختلف از جانب گالانتی در خصوص تایید آمادگی بدنی آستوری برای بازی کردن را مورد مناقشه قرار داده است؛ دو گواهی که یک مرتبه در جولای ۲۰۱۶ و دیگری در جولای ۲۰۱۷ صادر گردیده است.

دادستانی این گونه استدلال کرده است که آستوری به علت عدم تشخیص آریتمی قلبی(وجود اختلال در ریتم ضربان قلب) توسط پزشک جان خویش را از دست داده است.

نتیجه مشاوره تخصصی انجام شده توسط کارشناسان به نیابت از دادستانی از آن حکایت می کند که دو گواهی مذکور برغم وجود علایم آریتمی قلبی در تست های استرس صادر شده است؛ موضوعی که در صورت تشخیص توسط پزشک باید وی را نسبت به انجام معاینات تشخیصی عمقی مجاب می کرد.در صورتی که معاینات ثانویه انجام می شد، از فعالیتهای ورزشی و رقابتی آستوری جلوگیری به عمل می آمد و متعاقبا با تجویز دارو روند بیماری کُند می شد.

براساس حکم صادر شده، گالانتی به یک سال حبس تعلیقی و پرداخت غرامت یک میلیون ۹۰ هزار یورویی به خانواده آستوری محکوم شده است.

آستوری عمده دوران فوتبالی خویش را در کالیاری و فیورنتینا سپری نمود و علاوه بر این فصل ۲۰۱۳- ۲۰۱۴ را به صورت قرضی در آ. اس رم گذراند و ۱۴ بار هم پیراهن تیم ملی ایتالیا را بر تن کرد.


1400/02/13
19:09:37
5.0 / 5
962
تگهای خبر: بازی , باشگاه , بیماری , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بیلیارد