شهرداری آستارا همه را شگفت زده كرد، ملوان دوربرگشت نتایج بهتری می گیرد

شهرداری آستارا همه را شگفت زده كرد، ملوان دوربرگشت نتایج بهتری می گیرد

در دور رفت رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور، تیم شهرداری بندر آستارا همه را شگفت زده کرد، اما تیم های ملوان و چوکا در دور برگشت نتایج بهتری را کسب می کنند.


دور رفت رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور هفته گذشته به اتمام رسید که در نهایت تیم شهرداری بندر آستارا عنوان قهرمانی نیم فصل را به دست آورد اما تیم های ملوان بندرانزلی و چوکا تالش نتوانستند انتظارات را برآورده کنند.
در آخر دور رفت این رقابت ها، تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا از ۱۷ بازی، ۹ پیروزی، چهار تساوی و چهار شکست به دست آورد و با مجموع ۳۱ امتیاز در بالای جدول قرار گرفت و عنوان قهرمانی نیم فصل را به خود اختصاص داد.
این در حالی است که تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا در دور رفت رقابت های لیگ دسته اول، ۱۹ گل به ثمر رساند و در نقطه مقابل هم ۱۳ گل دریافت کرد تا تفاضل گل این تیم در انتها دور رفت به عدد ۶ برسد که تیم شهرداری بندرآستارا توانست بیشترین پیروزی، کمترین شکست، بیشترین گل زده و کمترین گل خورده را در میان نمایندگان گیلان کسب کند.
اما تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در انتها دور رفت رقابت های لیگ دسته اول، پنج پیروزی، هفت تساوی و پنج شکست به دست آورد تا با مجموع ۲۲ امتیاز، در رتبه یازدهم جدول رده بندی قرار گیرد و این در شرایطی است که این تیم در دور رفت ۱۳ گل به ثمر رساند و همینطور ۱۵ گل هم دریافت کرد.
همچنین تیم فوتبال چوکا تالش که بین نمایندگان گیلان ضعیف ترین نتایج را در دور رفت به دست آورد، از مجموع ۱۷ بازی، چهار پیروزی، ۶ تساوی و هفت شکست به دست آورد تا با ۱۸ امتیاز در رتبه پانزدهم جدول رده بندی قرار گیرد و این تیم هم در این بازی ها، ۱۷ گل به ثمر رساند و ۲۴ گل هم دریافت کرد.
اما کارشناسان فوتبال استان گیلان در مورد نتایج کسب شده نمایندگان گیلان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا، نتایج خوب تیم شهرداری بندر آستارا را، هدایت صحیح مربیان و تلاش بازیکنان این تیم عنوان کردند و معتقدند که تیم های ملوان و چوکا هم نیاز به فرصت بیشتری دارند.
شهرداری بندر آستارا اعجاب انگیز ظاهر شد
یکی از پیشکسوتان و مربیان صاحب نام فوتبال استان گیلان در مورد نتایج کسب شده توسط نمایندگان گیلان در لیگ دسته اول در مصاحبه با ایرنا عنوان کرد: نتایج کسب شده توسط شهرداری بندرآستارا اعجاب انگیز بود و هیچ کس فکر نمی کرد که این تیم بتواند قهرمان نیم فصل شود.
امید هرندی اضافه کرد: خوشبختانه تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا نتایج خیلی خوب و درخشانی را به دست آورد و همه کارشناسان فوتبال را شگفت زده کرد و میان همه تیم های قدرتمند و مدعی، توانست عنوان قهرمانی نیم فصل را تصاحب کند.
وی که بعنوان سرمربی سالها در تیمهای مختلف گیلانی حضور داشت، افزود: از یک سو تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا کارهای تاکتیکی بسیار خوبی را در بازی ها به نمایش می گذاشت و از طرفی بازیکنان این تیم هم تلاش و کوشش زیادی را انجام دادند تا سرانجام در انتها نیم فصل، بالای جدول را در اختیار خود قرار دادند.
وی بیان نمود: البته هدایت و مدیریت خوب مربیان این تیم هم یکی از عاملهای مهم موفقیت شهرداری بندر آستارا در نیم فصل اول بود چون حسن اشجاری و آخر رافت زحمات زیادی کشیدند تا این موفقیت حاصل شد.
این کارشناس فوتبال گیلان افزود: حسن اشجاری که از آغاز فصل هدایت این تیم را برعهده داشت، به علت سابقه سرمربیگری در این تیم، به خوبی به نقاط قوت و ضعف تیمش آشنایی داشت و بازی های بسیار خوبی را نیز، به نمایش می گذاشتند اما متاسفانه این تیم اوایل فصل نتایج خوبی را کسب نکرد.
هرندی خاطرنشان کرد: بعد از جدایی حسن اشجاری از سرمربیگری، آخر رافت هدایت این تیم را بر عهده گرفت که وی نشان داد یک مربی بسیار فهیم است که می تواند ارتباط خوبی را با بازیکنان و سایر عوامل تیم و باشگاه ایجاد نماید و از طرفی آخر رافت یکی از بازیکنان بنام این شهر بود.
وی اظهار نمود: بهرحال کار آخر رافت در شهرداری بندر آستارا بسیار مثبت بوده و نتایج ارزشمند ای را هم به دست آورد و با عنایت به پتانسیل موجود، لیاقت این تیم خیلی بیشتر است و انتظار همه طرفداران این تیم و همینطور ورزش دوستان فوتبال، حمایت مسؤلان از تیم شهرداری بندر آستارا است.
وی اضافه کرد: این تیم احتیاج به کمک و حمایت بیشتری دارد تا در ادامه مسابقات و در دور برگشت هم نتایج خوبی را کسب کند البته نباید از شهرداری بندر آستارا انتظار قهرمانی داشت و باید مشکلات این تیم را برطرف کرد.
کادر فنی ملوان جوان و احتیاج به تجربه دارند
وی در ادامه به تیم فوتبال ملوان بندرانزلی هم اشاره و بیان نمود: با وجود سابقه و اسمی که تیم ملوان بندرانزلی در فوتبال کشور دارد، در نیم فصل اول نتوانست نتایج قایل قبولی را کسب کند اما باید به کادرفنی و بازیکنان این تیم فرصت بیشتری داد.
این مربی باسابقه فوتبال گیلان افزود: کادرفنی فعلی تیم فوتبال ملوان بندرانزلی از بازیکنان سابق ملوان تشکیل شده که سابقه حضور در تیم های ملی را دارند و از فوتبالیست های بزرگ و باتجربه هستند اما در کار مربیگری هنوز جوان هستند.
وی در ادامه اظهار داشت: از طرفی اغلب بازیکنان این تیم هم جوان هستند و هنوز هارمونی و هماهنگی لازم را کسب نکردند و هواداران ملوان باید فرصت بدهند تا این بازیکنان جوان به تجربه و هماهنگی بیشتری دست یابند.
هرندی تصریح کرد: این در شرایطی است که بطور حتم هواداران ملوان بندرانزلی انتظارات زیادی را از تیم خود دارند اما باید یک فرصت یکساله به آنان داد و اگر ملوان بتوانددر آخر فصل، در میانه جدول قرار گیرد، نتیجه اش مثبت است.
وی خاطرنشان کرد: باید فرصت داد تا مربیان بومی این تیم تجربه بیشتری را کسب کنند و همینطور بازیکنان جوان هم هماهنگی بیشتری با هم داشته باشند اما برای سال آینده باید از این تیم توقع قهرمانی و صعود به لیگ برتر را داشت.
چوکا تالش به فرصت بیشتری نیاز دارد
امید هرندی به تیم فوتبال چوکا تالش هم اشاره نمود و اظهار داشت: وضعیت تیم چوکا هم همین گونه است اما هنوز مردم و طرفداران این تیم از چوکا توقع دورانی که این تیم به قلعه عقابها مشهور شده بود، را دارند اما هم اینک شرایط این تیم با آن دوران متفاوت می باشد.
این مربی پیشکسوت افزود: هم اینک کادرفنی و اغلب بازیکنان چوکا، غیربومی هستند و هنوز به هماهنگی لازم دست نیافتند و باید به این تیم هم فرصت بیشتری داد و هدف آنان باید حفظ سهمیه باشد تا سال آینده با تجربه بیشتر در لیگ دسته اول حضور یابند.
وی افزود: همینطور اگر کادر فنی تیم فوتبال چوکا تالش ماندگار شد، باید به بازیکنان بومی مستعد، بهای بیشتری بدهند تا با جذب چند بازیکن بومی مطرح و همینطور بازیکنان خوب و مستعد فعلی، این تیم بتواند برای فصل آینده یک تیم قدرتمند را روانه مسابقات کند.
امید هرندی در خاتمه ضمن آرزوی موفقیت برای همه نمایندگان فوتبال گیلان اظهار نمود: با عنایت به شرایط موجود، در نیم فصل دوم کار برای شهرداری بندر آستارا سخت تر خواهد شد و این تیم مشکلات بیشتری خواهد داشت چون هم اینک شهرداری بندر آستارا در بالای جدول قرار دارد اما انتظار می رود که تیم های ملوان بندرانزلی و چوکا تالش در نیم فصل دوم نتایج بهتری را نسبت به دور رفت کسب کنند.
اعتماد مسؤلان شهرداری آستارا به داشته های خود
محسن عبدنصرالهی یکی دیگر از کارشناسان و مربیان فوتبال گیلان در مورد نتایج تیمهای گیلانی در دور رفت لیگ دسته اول کشور در مصاحبه با ایرنا اظهار نمود: ابتدا باید به مسؤلان، کادرفنی و بازیکنان تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا تبریک بگویم که موفق به کسب عنوان قهرمانی نیم فصل شدند.
وی اضافه کرد: انتخاب آخر رافت بعنوان سرمربی هم یکی از کارهای خیلی خوب و پسندیده مدیریت این باشگاه بود چون مسؤلان باشگاه به داشته های خود اطمینان و اعتماد کردند و از یک مربی خوب بومی برای هدایت تیم استفاده کردند.
وی که بعنوان سرمربی، تیم سپیدرود رشت را در لیگ برتر هدایت می کرد، افزود: از طرفی رافت هم نشان داد که مربی خیلی خوب و توانمندی است و از نظر روحی روانی با بازیکنان کار کرد و سرانجام هم نتایج خیلی خوب و درخشانی به دست آورد.
این کارشناس و مربی فوتبال بیان نمود: شخصیت مربی در فوتبال و حتی در سایر رشته های ورزشی بسیار مهم می باشد اما برخی از تیمها این امر را رعایت نکردند و در نتیجه ضرر دیدند و این در شرایطی است که باید از وجود مربیانی که با تیمها آشنایی بیشتری دارند، استفاده گردد چون از نظر روحی روانی می توانند بسیار مثمرثمر و اثرگذار باشند.
عبدنصرالهی افزود: گرچه تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا قهرمانی نیم فصل را کسب کرده اما این تیم با مشکلات مالی مواجه می باشد و اگر این مشکل حل و برطرف نشود، بطور حتم این تیم در نیم فصل دوم ضربه خواهد خورد.
وی تصریح کرد: از طرفی از تیم شهرداری بندر آستارا هم نباید توقع زیادی داشت و اگر این تیم بتواند جزو تیمهای بالانشین باشد، حاصل کار و نتیجه آن خیلی خوب خواهد بود و از طرفی، هم اینک همه تیمها روی شهرداری بندر آستارا حساب ویژه ای باز کرده اند که این امر کار این تیم را دور برگشت مشکل تر خواهد نمود.
ملوان نیم فصل دوم نتیجه بهتری می گیرد
وی در ادامه اظهار داشت: اما تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده گیلان در لیگ دسته اول در حال پوست اندازی است و بطور حتم این تیم با عنایت به سابقه ای که در فوتبال کشور دارد، در نیم فصل دوم نتایج بهتری را کسب خواهد نمود.
عبدنصراللهی اضافه کرد: از طرفی گرچه مازیار زارع سرمربی این تیم یک فرد بومی است که سابقه بازی و کاپیتانی در ملوان را طی سالیان طولانی در کارنامه ورزشی خود دارد، اما وی احتیاج به تجربه بیشتری دارد و با وجود اینکه ملوان کنونی، تیم جوانی است و احتیاج به کار بیشتر دارد.
وی تصریح کرد: البته نباید این امر را فراموش نماییم که یکی از نقاط قوت تیم فوتبال ملوان بندرانزلی، تماشاگران و هواداران این تیم هستند که هم اینک به علت کرونا، ملوانان قادر به همراهی تماشاگران خود نیستند.
این مربی و کارشناس فوتبال گیلان خاطرنشان کرد: گرچه عدم حضور تماشاگر برای تیم هایی همچون ملوان یک معضل بشمار می رود، اما این تیم می تواند با تجربیاتی که در دور رفت اندوخته، در دور برگشت نتایج بهتری را به دست بیاورد و در نهایت جایگاه خوبی را کسب کند.
انتخاب کادرفنی نامناسب به چوکا لطمه زد
وی همینطور به وضعیت تیم فوتبال چوکا تالش دیگر نماینده استان گیلان در لیگ دسته اول اشاره و اظهار نمود: عدم انتخاب مربی مناسب سبب شد تا این تیم نتایج ضعیفی را کسب کند که این امر به این تیم شایسته لطمات زیادی را وارد کرد.
عبدنصرالهی اظهار داشت: مسؤلان باشگاه چوکا در انتخاب مربی، ضعیف عمل کردند و در طول مسابقات هم شاهد بودیم که چوکا خوب هدایت نشد و اگر این تیم درست هدایت شود، بطور حتم نتایج خوبی را کسب خواهد نمود و اگر این تیم توسط مربیان باتجربه تری هدایت می شد بخصوص مربیان بومی که دارای کارنامه مشخصی هستند، هم اینک این تیم می توانست همانند تیم شهرداری بندر آستارا نتایج درخشانی را کسب کند.
این کارشناس فوتبال در خاتمه خاطرنشان کرد: این در شرایطی است که تیم فوتبال چوکا تالش با عنایت به بازیکنانی که دارد و همینطور سابقه ای که از این تیم در ذهن فوتبال دوستان نقش بسته، با هدایت خوب می تواند در نیم فصل دوم نتایج ارزشمند ای را کسب کند که امیدوارم این امر تحقق یابد چون این پتانسیل در چوکا وجود دارد.
منبع:

1399/12/27
11:42:49
0.0 / 5
842
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیلیارد