اساسنامه صندوق پشتیبانی از قهرمانان و پیشكسوتان ورزش روی میز دولت

اساسنامه صندوق پشتیبانی از قهرمانان و پیشكسوتان ورزش روی میز دولت

ایت بال: وزارت ورزش و جوانان اساسنامه پیشنهادی صندوق پشتیبانی از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور را جهت بررسی و تصویب، به هیات دولت ارسال کرده است.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، به سبب ماده (۶) قانون اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان، صندوق پشتیبانی از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور با هدف تکریم و پشتیبانی از قهرمانان، پیشکسوتان، نابینایان و ناشنوایان، معلولان و جانبازان ورزشی دارای عناوین قهرمانی المپیک و پارالمپیک، جهانی، آسیایی، پاراآسیایی و ملی غیرشاغل و فاقد درآمد مستمر و مشخص، در لیست نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی با بهره گیری از منابع و امکانات موجود قرار گرفته است.
همچنین بر طبق ماده مذکور، مقرر شده اساسنامه صندوق توسط وزارت ورزش و جوانان تهیه و ظرف مدت ۶ ماه بعد از لازم الاجراء شدن قانون، به تصویب هیأت وزیران برسد.
هدف از تشکیل صندوق یاد شده، حمایت و پشتیبانی سازمان یافته موثر و مستمر از اعضا و نیز همه اشخاص تأثیرگذار در اعتلاء، توسعه و ترویج ورزش و همین طور ایجاد یکپارچگی و ساماندهی همه اقداماتی است که بعنوان حمایت و پشتیبانی از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی در امتداد حفظ و ارتقاء جایگاه اجتماعی و فرهنگی ایشان بوسیله کارهای اقتصادی، تجاری و ارائه تسهیلات مالی و بیمه ای و غیره صورت می گیرد.
بر این اساس و در اجرای ماده (۶) قانون اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان، این وزارتخانه اساسنامه پیشنهادی صندوق پشتیبانی از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور را برای مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارائه کرده است.منبع:

1399/12/20
18:21:55
0.0 / 5
1093
تگهای خبر: جت , قهرمانی , ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیلیارد