رئیس جهاد دانشگاهی خبرداد:

رونمایی از قطار متروی ملی در آینده ای نزدیك

رونمایی از قطار متروی ملی در آینده ای نزدیك

رئیس جهاد دانشگاهی از رونمایی قطار متروی ملی در آینده ای نزدیک آگاهی داد و اظهار داشت: با اجرای این پروژه دانش بومی طراحی و ساخت آن کسب شده است.به گزارش ایت بال به نقل از مهر، حمید رضا طیبی با اشاره به رونمایی از قطار مترو ملی در آینده ای نزدیک اظهار داشت: طراحی و تولید سیستم رانش که به لحاظ فناوری پیچیده ترین قسمت قطار مترو شمرده می شود و در صنعت مترو سازی از آن بعنوان مغز، قلب و ماهیچه های یک قطار نامبرده شده و حدود ۳۰ درصد قیمت یک قطار را تشکیل می دهد به بهترین شکل و با پیشرفته ترین فناوری توسط جهادگران جهاد دانشگاهی انجام گرفت.
وی افزود: به صورت طبیعی قطار ملی بر دوش فناوری تولید شده در جهاد دانشگاهی حرکت می کند و تمام تلاش ما این بوده و هست که این پروژه به بهترین شکل و با پیشرفته ترین فناوری صورت گیرد.
رئیس جهاد دانشگاهی اضافه کرد: پیشرفته بودن دانش طراحی و ساخت داخل واگن های مترو به سادگی قابل تعمیم به قطارهای پرسرعت بین شهری است.
وی با اجرای این پروژه دانش بومی طراحی و ساخت آن کسب شده است و با برنامه ریزی درست و تامین منابع مالی هزاران شغل به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهد شد.


منبع:

1399/12/20
11:22:16
0.0 / 5
1234
تگهای خبر: سیستم , صنعت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیلیارد