سرمربی مقاومت البرز:

نقشه راه خودرا در ادامه لیگ فوتسال تغییر می دهیم

نقشه راه خودرا در ادامه لیگ فوتسال تغییر می دهیم

به گزارش ایت بال سرمربی تیم فوتسال مقاومت البرز، اظهار داشت: در دیدار با گیتی پسند بازیکنانمان با مصدومیت های شدیدی مواجه گشتند و ما مجبور هستیم برای ادامه لیگ، نقشه راه خودرا تغییر دهیم.


«فرهاد کشاورز» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا درباب عملکرد تیم مقاومت البرز، گفت: در فصل ۹۸ - ۹۷ توانستیم با این تیم در رده هشتم جدول لیگ برتر قرار بگیریم که بهترین نتیجه برای این باشگاه از بدو تاسیس بود. امسال توانستیم نتایج بسیار ارزشمندی کسب نماییم و تیم های بزرگ لیگ را نیز شکست دهیم و بهترین رتبه در ادوار تاریخ باشگاه را بدست آوریم.
وی افزود: این نتایج باتوجه به میانگین سنی ۲۲ سال بدست آمد که باید به این نکته توجه گردد. جوانترین تیم واقعی لیگ هستیم که همه بازیکنان آن بازی می کنند نه فقط در تیم حضور داشته باشند. چهار بازیکن اول ما با میانگین ۲۲ و چهار بازیکن دوم با میانگین ۱۹ سال هستند. بازیکنان بسیار باارزش و آینده داری داریم.
رویایی ترین نتایج را بدست آوردیم
او اضافه کرد: در این فصل توانستیم در بدترین روزهای باشگاه مقاومت، بهترین اتفاقات را برای استان البرز رقم بزنیم. دو سال محدودیت در جذب بازیکن داشتیم و همه بازیکنان پیشین خود جز سه بازیکن را از دست دادیم. همه بازیکنان تازه به جمع ما اضافه شده اند. باتوجه به شرایط کرونائی بهترین و رویایی ترین نتایج را گرفتیم.
سرمربی تیم مقاومت البرز درباب دور دوم لیگ برتر فوتسال، اظهار داشت: کار برای ما تمام نشده است. البته باتوجه به اتفاقات دیدار مقابل گیتی پسند، شرایط برای تیممان تغییر کرده است. در بازی با گیتی پسند پنج بازیکن ما مصدوم شدند که سه بازیکن گرفتار شکستگی شدند. این بازی اهمیت بالایی در جدول نداشت و دو تیم به مرحله بعد صعود کرده بودند اما متاسفانه بازی درگیرانه ای بود و موجب شد نقشه راه ما برای ادامه لیگ تغییر پیدا کند چونکه ما هم اکنون ۱۳ بازیکن داریم.


شمسایی برند فوتسال ایران است
وی اشاره کرد: بازی سنگینی پشت سر گذاشتیم. گیتی پسند تیم کوچکی نیست. در بازی رفت آنها را برده بودیم و می خواستند آن نتیجه را جبران کنند. تیمی که «وحید شمسایی» مربی آنست هیچوقت دوست ندارد در دیداری بازنده باشد، حتی بازی دوستانه. من با وحید رفاقت ۲۰ ساله دارم و او را به خوبی می شناسم و افتخار می کنم که او بزرگ و برند فوتسال ایران است. البته این را باید بگویم که نخستین نفری که برای دلجویی و انگیزه دادن به بازیکنان جوان و مصدوم ما در انتهای بازی آمد، شمسایی بود.
دوست دارم به زمان زنده یاد «بابک معصومی» برگردیم
کشاورز همین طور درباب حمایت استان البرز از تیم مقاومت، اذعان داشت: در مقطعی در فوتبال حضور پیدا کردم و چند سالی بود که در فوتسال نبودم اما با توجه به این که رئیس کانون مربیان استان البرز هستم، همیشه اهتمام کردم آرزوهایی که برای فوتسال دارم را عملی کنم. همیشه دوست داشتم به زمان زنده یاد «بابک معصومی» برگردیم که رفاقت و یکدلی در فوتسال البرز وجود داشت.
او اضافه کرد: آدم ها کوتاه نظر هیچوقت از جامعه کم نشده و از بین رفتنی نیستند اما هم اکنون فضای اکثریت شهر ما رفاقت و دوستی است. استان ما یک تیم فوتسال دیگر در لیگ یک به نام مبل کریمی دارد و تلاش می نماییم که این تیم هم لیگ برتری شود. اما با این وجود انسان های مریضی هم هستند که فکر می کنند با یک دفعه به تیم ملی رفتن، صاحب فوتسال می شوند.
سرمربی تیم فوتسال مقاومت البرز، گفت: فوتسال البرز جای این آلودگی ها نیست. باید اتحاد و دوستی بیشتری به وجود بیاید. این استان همیشه به نوع دوستی و معرفت معروف بوده است. فوتسال ما بزرگانی مانند معصومی و ابراهیم مسعودی داشته است. کسی گلزنی یا بازی معصومی را یاد نمی کند بلکه همه معرفت او را به یاد می آورند. ما نیز می خواهیم مسیر او را ادامه دهیم.
وی در مورد کیفیت لیگ برتر فوتسال، عنوان کرد: به سبب اینکه لیگ ۱۴ ماه تعطیل بود، یک مقدار زمان برد تا تیم ها به کیفیت مطلوب برسند. همه دیدند که تیم اهورا در هفته های اول بالای جدول بود ولی حالا به پلی آف بازنده ها رفته است. فوتسال هرچه زنده تر باشد، رشد تیم ملی و بازیکنان جوان نیز بیشتر می شود.


کشاورز بیان داشت: شعر من این است، کار، کار، کار. کار به همراه دانش فنی موجب می شود که خروجی بهتری داشته باشیم. البته فرآیند فنی زمان بر است. هم اکنون از مربیان جوانِ باتجربه در لیگ، زیاد داریم. این مربیان رو به کارهای نوین در فوتسال آورده اند. شما گیتی پسند را ببینید که شمسایی همراه با کادر بسیار با تجربه و با دانش مشغول به فعالیت است. یا در راگا «محمد کشاورز» با کادر بسیار با تجربه اش کار می کند.
فوتسال در کرونا رشد بیشتری داشت
او اضافه کرد: شک نکنید در دور دوم لیگ برتر فوتسال شاهد بازی های بسیار باکیفیتی هستید و ثمره این لیگ پویا را تیم ملی خواهد دید. ما و همکاران در تیم های مختلف نسلی بسیار جوان و با کیفیت برای تیم ملی آماده کرده ایم. اسم هایی می شنوید که اصلا آنها را نمی شناختید. فوتسال در کرونا برعکس رشته های دیگر رشد داشته است.
سرمربی تیم فوتسال مقاومت البرز در مورد پیش بینی خود از نتیجه تیمش در مرحله دوم لیگ برتر، اظهار داشت: لیگ ایران غیرقابل پیش بینی است. در روز آخر مرحله گروهی همه شاهد نتایج عجیبی بودند. در گذشته می گفتند که یک تیم به سبب وجود ملی پوشان زیاد اول می شود ولی حالا اینطور نیست. این مساله یک پیام دارد. این مساله به ما می گوید که فوتسال در حال پرورش است. هر تیمی که از اتفاقات به سود خود استفاده نماید، قهرمان می شود.
قول سکو رفتن در سال آینده را می دهم
وی افزود: تیم ما اگر مصدومان زیادی نداشت، شرایط بهتری پیدا می کرد ولی حالا باید نقشه خودرا تغییر دهیم. توحید لطفی را از دست دادیم که سرمایه فوتسال ایران است. نداشتن همچین بازیکنانی در ادامه لیگ به ما لطمه می زند. طبق جلساتی که با مسئولان باشگاه داشتیم، اعلام کردیم که امسال سال سازندگی مقاومت است اما به هواداران تیم و مردم خوب البرز قول می دهم که اگر سال بعد باشم، این تیم را روی سکوی لیگ برتر می برم. امسال پایه تیم را ساختیم و سال دیگر با اضافه شدن چند بازیکن دیگر شرایط بسیار خوبی پیدا خواهیم کرد.
کشاورز در آخر عنوان کرد: جا دارد از مهرداد لطفی، عرفان خزایی، مجتبی محمود زاده، محمد کیانی، مجتبی جود، میلاد مردانی و حمید روستایی بعنوان کادر تیم مقاومت تشکر کنم. همین طور از «ابراهیم ثوری» مدیر تیم و رحیم اسفندیاری مدیر عامل باشگاه هم تشکر و قدردانی کنم که این موفقیت را مرهون زحمات آنها هستیم. می خواهم موفقیت امسال تیم را نیز به روح پاک شهید مهدی عسکری، شهید مهدی نعمایی و شهید حجت الله کشاورز که افتخار ما هستند، تقدیم کنم.


منبع:

1399/12/18
11:12:25
0.0 / 5
858
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بیلیارد