امنیت مجتمع های مسكونی با محصولات دانش بنیان ارتقا یافت

امنیت مجتمع های مسكونی با محصولات دانش بنیان ارتقا یافت

ایت بال: یک شرکت دانش بنیان با فعالیت در حوزه اینترنت اشیاء توانسته است محصولات جدیدی برای ارتقاء امنیت اماکن مختلف عرضه نماید.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی و فناوری، سید علی امیر احمدی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این شرکت کارهای اصلی خودرا در دو حوزه سخت افزاری و نرم افزاری در زمینه اینترنت اشیا و طراحی راهکارهای کامپیوتری متمرکز کرده است. در حوزه نرم افزاری یک سامانه cms توسط این نهاد تدوین شده است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان افزود: این سامانه این امکان را به کاربر می دهد تا با یک دانش اولیه و چند ساعت دوره آموزشی بتواند قالب های یک سایت را طراحی کند و در آن محتوا بارگذاری کند. این سامانه از امکانات مختلفی برخوردارست و کاربر استفاده کننده از این سیستم در مقابل خدمات دریافتی مبلغی را به شرکت پرداخت می کند.
این فعال دانش بنیان در ادامه ضمن توضیح بیشتر در مورد محصولات و خدمات این شرکت، اضافه کرد: یکی دیگر از محصولات شرکت، حسگرهای ایمنی درب های آسانسور است. این سنسورها می توانند ضمن شناسایی بار و شخص، زمان بندی و ممانعت لازم را ایجاد کنند. بعنوان مثال در صورت وجود مانع از بسته شدن در خودداری کند و یا در صورت وجود وزن اضافه آنرا اعلام کند و از حرکت آسانسور جلوگیری کند.
امیراحمدی بیان کرد: یکی دیگر از محصولات این شرکت تلفن های اینترنتی موسوم به ویپ است که امکان برقراری تماس رایگان در یک مجموعه را فراهم می آورد. در صورتیکه یک سازمان یا یک شرکت چند ساختمان در سطح شهر داشته باشد و نمایندگی های در شهرهای دیگر و خارج از کشور نیز داشته باشد. با راه اندازی این سیستم می توانند به صورت رایگان و داخلی با یکدیگر در تلفن های ثابت یا موبایل صحبت کنند. تنها کافی است که از اینترنت برخوردار باشند.
به گفته وی، یکی دیگر از محصولات شرکت در حوزه امنیت است که مراحل تحقیقاتی خودرا گذرانده و امیدوار هستیم بعد از اتمام کار و تجاری سازی به بازار ارائه شود. این دستگاه به صورت بسیار ساده بر روی درب، پنجره یا بالکن متصل می شود و ورود یا خروج را به اطلاع نگهبان و کاربر دستگاه می رساند.
امیراحمدی همین طور بیان کرد: برای مثال ممکنست که اهالی یک مجتمع بزرگ مسکونی به مسافرت رفته باشند. نگهبان بوسیله این دستگاه می توانند تمام درها، ورودی ها، پنجره ها و حتی بالکن های واحدهای مسکونی را تحت نظر داشته باشد و مانع از انجام سرقت شود. این دستگاه نسبت به دوربین های مدار بسته گرانقیمت که حریم خصوصی داخل خانه ها را نیز نقض می کنند و نمی توان آنها را در هر جای نصب کرد، از مزیت های بسیاری برخوردارست.


منبع:

1399/11/28
14:32:15
0.0 / 5
503
تگهای خبر: آموزش , ایمنی , اینترنت , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بیلیارد