سلطانی فر:

بازگشت المپیكی ها به شرایط اولیه فرآیند خاصی را می طلبد

بازگشت المپیكی ها به شرایط اولیه فرآیند خاصی را می طلبد

به گزارش ایت بال وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: ورزشکاران ما سال گذشته سهمیه های المپیکی خوبی را بدست آوردند اما با عنایت به وقفه ناشی از پاندمی کرونا بازگشت آنان را به شرایط اولیه فرایند خاص خویش را می طلبد. ما با تأمین بودجه لازم زمینه حضور مقتدرانه کاروان ورزش ایران را فراهم می نماییم.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، مسعود سلطانی فر در جلسه وبیناری با مدیران کل استانی که قبل از ظهر امروز(دوشنبه) با حضور معاونین این وزارتخانه برگزار شد، از تلاش مدافعان سلامت در خط مقدم مقابله با کرونا به نیکی یاد کرد و عنوان کرد: تلاش مجموعه نظام، با محوریت ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست رئیس جمهوری و هدایت مقام معظم رهبری معطوف به حل مشکلات معیشتی مردم بخصوص به اقشار صدمه پذیر در زمان انتشار ویروس کوید ۱۹ است.
وی افزود: دولت هم با عنایت به منابع موجود، تلاش می کند تا با پشتیبانی از اقشار صدمه پذیر، این دوران حساس با حل مشکلات مختلف سپری شود و رئیس جمهوری هم در این بین با حساسیت ویژه ای مسایل مختلف را دنبال می کند.
وزیر ورزش و جوانان ضمن اشاره به فعالیت دولت در ماه های پایانی، اهمیت استمرار در اجرای طرح های ورزشی و تکمیل پروژه های نیمه تمام را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: همه دست اندرکاران باید همچنان با جدیت به تلاش خود در جهت تحقق اهداف بخش ورزش و جوانان حرکت کنند تا مسئولیت خویش را با کارنامه بهتری بعنوان سوابق دوران خدمت به پایان برسانند.
سلطانی فر اهمیت تکمیل پروژه های ورزشی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: در این حوزه باید پروژه های با پیشرفت فیزیکی بیشتر و پروژه های اولویت دار برای جامعه ورزش مورد توجه و تمرکز بیشتری قرار گیرند و از سویی طرح های ورزشی در ابعاد قهرمانی، همگانی، روستایی و بانوان با قدرت اجرا شود.
او با تکیه بر رفع مشکلات بعضی از استان ها در حوزه جوانان با همگرایی داخلی عنوان کرد: برخی مسائل مطرح شده در وزارتخانه با جلسات معاونین با یکدیگر قابل حل است و برخی هم احتیاج به تعامل با دیگر دستگاه ها دارد که باید این تعامل و هم افزایی ها به وجود آید.
وزیر ورزش و جوانان افزود: برای ایجاد فرصت بیشتر و بهتر برای استان ها از این پس در جلسات شورای معاونین، هر هفته امکان حضور آنلاین یک مدیرکل استانی بوجود می اید تا مسائل به صورت گسترده مطرح و راهکارهای بهتر برای رفع موانع عرضه شود.
وزیر ورزش و جوانان ضمن اشاره به شیوع کرونا و تحت تأثیر قرار دادن فعالیتهای ورزش کشور اظهار داشت: در این راستا دولت تسهیلاتی را برای بخش خصوصی ورزش که متحمل ضرر و زیان شدند به وجود آورده است که باید مورد حمایت قرار گیرد، چون که بخش خصوصی در ورزش زمینه اشتغال زایی و سرمایه گذاری های بسیاری را به وجود آورده است.
سلطانی فر در بخشی از صحبت هایش، آخر دوران کرونا را نامعلوم دانست و به تلاش گسترده دولت برای تهیه واکسن این ویروس اشاره نمود و اظهار داشت: در دولت با تاکید جدی و مستمر رئیس جمهوری همه بخش ها مشغول هستند تا بهترین و مطمئن ترین منبع برای واکسن مردم فراهم گردد.
وی رویداد المپیک را بزرگترین آوردگاه ورزش قهرمانی دنیا عنوان نمود و عنوان کرد: با اینکه المپیک توکیو با یک سال تاخیر برگزار می گردد اما کمیته بین المللی المپیک و دولت ژاپن تلاش حداکثری برای برگزاری این رویداد به کار بسته اند.
او افزود: آنچه مسلم است ورزشکاران کشورمان سال قبل سهمیه های خوبی را برای حضور در المپیک بدست آوردند و در آن مقطع آمادگی بسیار خوبی برای حضور قدرتمندانه در بازی ها داشتند اما با وقفه ای که بدلیل پاندمی کرونا رخ داد بازگشت ان ها به شرایط اولیه، فرایند خاص خویش را می طلبد.
وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: دراین شرایط فدراسیون ها وارد فاز برنامه ریزی و اجرا برای برگزاری اردو و مسابقات شده اند تا زمینه حضور مقتدرانه ورزشکاران را برای المپیک ۲۰۲۰ فراهم نمایند و برای تحقق این هدف ادارات کل استانی هم باید حمایت لازم را از ورزشکارانی که کسب سهمیه کردند یا در آستانه کسب سهمیه قرار دارند، انجام دهند.
سلطانی فر یکی از اتفاقات خوب ورزش کشور را تصویب قانون ورزش در مجلس شورای اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: این اتفاق با پیگیری های مجدانه بین مجلس، دولت و شورای نگهبان همراه شد و با برگزاری جلسات مختلف قانون ورزش بعد از ۴۹ سال ضمن بازبینی و به روز رسانی، به صورت جامع ابلاغ گردید که این قانون بعنوان سند بالادستی مبنای اقدامات و شکل گیری برنامه های پنج ساله و قوانین بودجه خواهد شد.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه تصویب این قانون در این دوره اقدام مهمی بود، عنوان کرد: با تصویب قانون وزارت ورزش و جوانان وظایف اصلی، نحوه تعاملات با دستگاههای اجرایی و استفاده از ظرفیت دیگر دستگاه ها تبیین و تفسیر شده و مشکلاتی که در حیطه اختیارات و وظایف و مأموریت ها وجود داشت مرتفع شد.
سلطانی فر راه اندازی خانه های ورزش روستایی و زمین های چمن مینی فوتبال را که از سه سال پیش در وزارت ورزش و جوانان شروع شده بسیار مثبت ارزیابی کرد و ضمن اشاره به کمبود زیر ساخت های ورزشی در نقاط محروم و مرزی، بهترین چاره را راه اندازی زمین های چمن مصنوعی مینی فوتبال و تجهیز خانه های ورزش روستایی دانست.
وی با موثر خواندن توسعه زمین های چمن مینی فوتبال برای توسعه ورزش در بخش های مختلف کشور این مهم را بسیار پرارزش توصیف کرد و عنوان کرد: تا آخر سال جاری یا نهایتا اردیبهشت ماه سال آینده تعداد زمین های مینی فوتبال را به مرز ۲ هزار در کشور می رسانیم و خوشحالیم که در مناطق روستایی و کوچک زمینه مناسبی برای ورزش کردن مردم به وجود آمده است.
سلطانی فر با اشاره به اینکه تعداد خانه های ورزش روستایی تا آخر سال جاری به ۶۱۵۰ می رسد توضیح داد که این اماکن کانون خوبی برای توسعه ورزش روستاییان به حساب می آید.
وزیر ورزش و جوانان با بیان این مطلب که در فصل بودجه ۱۴۰۰ هستیم اظهار داشت: با عنایت به این که سال آینده بازی های المپیک و پارالمپیک برگزار می گردد با تأمین بودجه لازم زمینه حضور مقتدرانه کاروان ورزش ایران را فراهم می نماییم.
وی در ادامه با تکیه بر اهتمام ویژه مدیران کل استان ها جهت رفع مشکلات ایثارگران بیان کرد ابن عزیزان باید تمامی نیازهایشان مورد توجه قرار گرفته و در حل آن ها تلاش شایسته صورت گیرد.
سلطانی فر همینطور بهره مندی از پتانسیل نیروهای جوان در بدنه مدیریتی، تصمیم سازی و برنامه ریزی در بدنه ادارات کل ورزش و جوانان استان های سراسر کشور را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: تغییر نسل مدیریتی در وزارت ورزش و جوانان به خوبی انجام شده و بازخورد مثبتی را به دنبال داشته که امیدوارم استمرار یابد.منبع:

1399/10/01
18:12:49
5.0 / 5
957
تگهای خبر: آنلاین , بازی , تیم , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیلیارد