شبكه خدمات آزمایشگاهی در پارك فناوری پردیس افتتاح شد

شبكه خدمات آزمایشگاهی در پارك فناوری پردیس افتتاح شد

به گزارش ایت بال شبکه خدمات آزمایشگاهی در پارک فناوری پردیس در جهت عرضه خدمات آنلاین افتتاح شد.به گزارش ایت بال به نقل از مهر، بامداد امروز برنامه های راهبردی در حوزه پژوهش و ترویج با حضور مسؤلان پارک فناوری پردیس و صندوق نوآوری و شکوفایی در محل پارک رونمایی گردید. در این مراسم پلت فرم شبکه خدمات آزمایشگاهی ناحیه نوآوری پردیس افتتاح شد و در ادامه جشنواره پژوهش های مساله محور(ریتکس)آغاز به کار کرد.
راه اندازی پلت فرم شبکه آزمایشگاهی
بهروز حسینی نسب مجری راه اندازی پلت فرم شبکه خدمات آزمایشگاهی ناحیه نوآوری پردیس با اشاره به اینکه همواره شکاف استفاده از خدمات آنلاین در ارائه خدمات آزمایشگاهی وجود داشته است، اظهار داشت: ما با راه اندازی این شبکه تلاش داریم که این شکاف را از بین ببریم.
وی اظهار داشت: در راه اندازی این پلت فرم در اولین مرحله تلاش شده تا بستری برای معرفی محصولات و خدمات شرکتهای داخل پارک باشد و شرکت ها بتوانند محصولات و خدمات خویش را به دیگر شرکتهای مستقر در پارک معرفی کنند. تلاش شده با ایجاد این پلت فرم واحد، شرکت ها همه کالاها و خدمات خویش را از راه آن معرفی کنند.
جشنواره پژوهش های مساله محور شروع به کار کرد
رسول رجایی کارشناس پژوهش فناوری پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه جشنواره پژوهش های مساله محور (ریتکس) برای توسعه و پشتیبانی از پژوهش های کاربردی و مساله محور دانشگاهیان توسط پارک فناوری پردیس طراحی شده است اظهار داشت: این جشنواره در ادامه مأموریت راهبری رساله های دانشگاهی و پشتیبانی از پژوهش شرکت ها که باید هر دو در یک روندپیاده سازی شود از امروز اغاز به کار می کند.
وی با تکیه بر اینکه ریتکس بستری برای جریان سازی پژوهش های دانشگاهی و شرکتهای دانش بنیان است، افزود: ایجاد بستر تسهیل گری واسط پیوند نظام مند پژوهش های علمی و زیست بوم فناوری و نواوری کشور، جریان سازی شتاب بخشی و رونق گفتمان « پژوهش های مسئله محور»، ایجاد بستر تسهیل گری پژوهش های علمی کشور در جهت مهارت افزایی و تحقق کسب و کارهای دانش بنیان، ایجاد پویایی پژوهشی در توسعه نسل های نوین دانشگاهی هم جوار پارک های فناوری و توجه کلان و همه جانبه نگر به تمامی مقوله های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، فناورانه و مردمی زیست بوم نوآوری در کشور از اهداف این جشنواره است.
به گفته کارشناس پارک پردیس، این جشنواره در چهار فاز هدایت گری و توانمندسازی، مهارت های عمومی، بوتکمپ های پژوهش مساله مور، پژوهش های دانشگاهی مساله محور، مهارت افزایی و تجاری سازی تخصصی و ورود به زیست بوم فناوری طراحی شده است. توانمندسازی هسته های پژوهشی در شرکت ها، پشتیبانی از تحقیق و توسعه شرکت ها، پشتیبانی از نمونه سازی و تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی، امکان جذب و استقرار در مرکز رشد نخبگان وتسهیلات خدمات آزمایشگاهی از موضوعاتی است که در پلت فرم پشتیبانی از پژوهش های مساله محور حمایت می شود.

1399/09/28
12:48:42
5.0 / 5
1034
تگهای خبر: آنلاین , جت , خدمات , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیلیارد