سپاهان – نساجی جنگ انگیزه ها برای صدرنشینی موقت

سپاهان – نساجی جنگ انگیزه ها برای صدرنشینی موقت

به گزارش ایت بال ساری هفته ششم لیگ برتر فوتبال کشور امروز جمعه با برگزاری یک مسابقه در اصفهان شروع می شود و نماینده مازندران در این رقابت ها، مقابل تیم فوتبال سپاهان قرار می گیرد تا با یک بازی کمتر نسبت به سایر تیم ها، برای حفظ موقعیت خود در جدول و صعود به رتبه های بالاتر رقابت کند.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، تیم فوتبال نساجی مازندران امروز از ساعت ۱۵ در اصفهان باید مقابل تیمی قرار بگیرد که همواره یکی از مدعیان لیگ شمرده می شود و در این فصل باتوجه به تغییر کادر فنی، هنوز نتایج دلخواه هواداران را کسب نکرده است. نساجی مازندران با ۷ امتیاز و به خاطر تفاضل گل بهتر در رتبه ششم جدول قرار دارد و سپاهان هم با همین امتیاز در پله دهم جدول ایستاده است. با این تفاوت که نساجی ۴ بازی انجام داده و سپاهان ۵ بازی را پشت سر گذاشت.
نساجی که در هفته پنجم رقابت ها به سبب به قرنطینه رفتن تیم پرسپولیس برای حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا، به میدان نرفت و الان یک بازی کمتر از سایر تیم ها دارد، امروز در شرایطی به مصاف سپاهان اصفهان می رود که بیشتر از این تیم استراحت کرده و بازی آخر خویش را هم بر خلاف میزبانش با پیروزی پشت سر گذاشت.
انگیزه های برد
نکته قابل توجه این که هر دو تیم ۷ امتیازی، آخرین دیدارشان در لیگ بیستم هم مقابل نفت مسجدسلیمان بود. نساجی دیدار هفته چهارم مقابل نفت مسجد سلیمان در قائمشهر را با تک گل حامد شیری از روی نقطه پنالتی پشت سر گذاشت و بعد از آن هم به سبب لغو بازی با پرسپولیس استراحت کرد و سپاهان هم در هفته پنجم میهمان نفت مسجدسلیمان شد و بازی را ۳ بر یک واگذار کرد. به عبارتی دیگر سپاهان در آخرین بازی خود از تیمی شکست خورد که نساجی در دیدار آخرش آنرا شکست داده بود و همین مبحث انگیزه این دو تیم هم امتیاز برای پیروزی در دیدار امروز را بیشتر می کند.
البته سپاهانی ها یک انگیزه مهم دیگر هم دارند. آخرین دیدار دو تیم ۱۶ مرداد سال جاری و در هفته بیست و هشتم لیگ نوزدهم به میزبانی سپاهان انجام شد که اصفهانی ها در آن دیدار با سوپرگل محمد میری بازی را واگذار کردند و همان شکست هم سبب شد از نایب قهرمانی دور بمانند و فصل را با ناکامی پشت سر بگذارند. ازاین رو سپاهانی ها برای برد در این دیدار چند انگیزه جدی دارند. کسب یک برد بعد از یک تساوی و یک شکست، سبقت گرفتن از تیم های ۷ و ۸ امتیازی و رسیدن به رده های بالای جدول و در نهایت هم انتقام شکست از نساجی در همین ورزشگاه.
دو تیم با تغییر کاملی در کادر فنی نسبت به بازی ۱۶ مرداد به مصاف هم می روند. در دیدار قبلی، محمود فکری و دستیارانش روی نیمکت نساجی نشسته بودند و هدایت سپاهان را هم امیر قلعه نویی به عهده داشت. عملکرد خوب بازیکنان نساجی در آن دیدار هم سبب شده بود که قلعه نویی بعد از پیوستن به گل گهر، برخی از بازیکنان نساجی همچون محمد میری و علیرضا حقیقی را به تیم جدید خودش یعنی گل گهر دعوت کند.
اما در این بازی دو سرمربی جوان که نخستین بارست سرمربیگری را تجربه می کنند مقابل یکدیگر قرار می گیرند. وحید فاضلی در نساجی و محرم نویدکیا در سپاهان، هر دو تا کنون ۷ امتیاز با تیم های خود گرفته اند و امید زیادی دارند که در دیدار امروز بتوانند با کسب یک پیروزی، جایگاه خویش را در جدول و بین مربیان جوان لیگ تثبیت کنند.
هشتمین تقابل
تیم های نساجی و سپاهان تا کنون در ۷ بازی رسمی و تدارکاتی مقابل هم قرار گرفته اند که حاصل آن سه تساوی، دو برد برای سپاهان و دو برد برای نساجی بود. بازی های این دو تیم در دو فصل اخیر چه در لیگ برتر و چه در جام حذفی همواره جذاب و دیدنی از آب در آمد. دیدار نیم فصل نخست فصل نوزدهم در قائمشهر با نتیجه ۲-۲ به اتمام رسید و در بازی برگشت هم نساجی حریفش را در اصفهان شکست داد و از کسب سهمیه دور کرد.
در لیگ هجدهم هم دو تیم تقابل های پرحاشیه ای داشتند. اشتباه های فاحش کوپال ناظمی در دیدار رفت لیگ هجدهم به میزبانی سپاهان و اعلام یک پنالتی اشتباه به سود سپاهان در دقیقه ۹۶ سبب شد که نتیجه تساوی ۲-۲ به پیروزی سپاهان منجر شود. نساجی دو هفته قبل از آن هم در همین ورزشگاه دیداری از مسابقات جام حذفی را مقابل سپاهان برگزار کرد که در وقت های قانونی و اضافه با تساوی یک بر یک به پایان رسید و در ضربات پنالتی، سپاهان پیروز شد.
محرم نویدکیا امروز برای شکست دادن نماینده مازندران از چند بازیکن شاخص مازندرانی هم بهره می برد. محمد نژادمهدی مدافع اهل بابل، محمد کریمی و دانیال اسماعیلی فر هافبک های اهل ساری و محمدرضا خلعتبری مهاجم رامسری بازیکنان شاخص سپاهان هستند که در بازی های اخیر نویدکیا از آنان در ترکیب تیم خود بهره گرفته است. ضمن این که رحمان احمدی اهل نوشهر، دروازه بان سابق سپاهان هم مربی دروازه بان های این تیم است.
نقاط ضعف و قوت
نساجی در دیدار قبلی خود مقابل نفت مسجدسلیمان با توجه به این که به پیروزی رسید، اما در خلق موقعیت ضعیف تر از بازی های قبلی عمل کرد و کمتر توانست مدیریت بازی را در اختیار داشته باشد. وحید فاضلی نساجی در بازی با نفت مسجدسلیمان تیمش را با یک تغییر نسبت به بازی با سایپا به زمین فرستاد و با بیرون نگه داشتن محمود قائدرحمتی، محمدمهدی نظری را از شروع بازی در ترکیب تیم قرار داد تا تهاجمی تر از بازی با تراکتور و سایپا مقابل حریفش قرار بگیرد. نظریِ باتجربه در این بازی نقش مهاجم کاذب را ایفا می کرد؛ یعنی هم باید پشت سر بایرامی در خط حمله قرار می گرفت و هم به بازیکنان خط میانی نساجی کمک می کرد.
فاضلی با این کار قصد داشت توان تهاجمی تیم را افزایش دهد، اما تصمیمش برای اضافه کردن نظری بعنوان مهاجم کاذب، باتوجه به خالی شدن جای قائدرحمتی در میانه میدان، سبب شد که نساجی مدیریت مرکز زمین را حدودا از دست بدهد. جنگندگی قائدرحمتی در کنار شاه علیدوست در بازی های قبلی سبب می شد که ایوب کلانتری موقعیت بیشتری برای طراحی حملات داشته باشد، اما خلاء حضور قائدرحمتی و جلو کشیدن نظری در بیشتر مواقع این بازی، فرصت مناسب را به کلانتری نمی داد. برای همین مسجدسلیمانی ها در نیمه اول بیشتر مدیریت میانه زمین را در اختیار داشتند.
فاضلی که از تاکتیک مد نظرش در نیمه اول نتیجه نگرفت، در نیمه دوم برای پر کردن خلاء مرکز زمین که به فرصتی برای نفت تبدیل گشته بود، نظری را بیرون کشید و قائدرحمتی را به مرکز میدان فرستاد ؛ تغییری که به مرور روی عملکرد نساجی تاثیرگذاشت. فاضلی با یک تغییر پست بین اسلامی و بایرامی، برای بازیکن باسابقه نوشهری نساجی موقعیت مناسبی فراهم نمود و اسلامی هم در نخستین فرصت با بهره گیری از تکنیک و قدرت حفظ و حمل توپش وارد حفره خط دفاع نفت شد و یک پنالتی باارزش به دست آورد که منجر به گل پیروزی بخش نساجی شد.
بنابراین باتوجه به توان بازیکنان سپاهان در مرکز زمین، در صورتیکه فاضلی روی حفظ مرکز زمین متمرکز نشود و برنامه ریزی نکند ممکنست نساجی در دیدار فردا با چالش مواجه شود. اما نقطه قوت نساجی در دیدارهای اخیر خط دفاعی این تیم و توان حفظ توپ بود که تا کنون سبب شده این تیم عملکرد راضی کننده ای داشته باشد و با یک بازی کمتر، بالاتر از تیم هایی مانند سپاهان، تراکتور، شهرخودرو، فولاد و سایپا داشته باشد.
نساجی در صورتیکه دیدار امروز را با برد پشت سر بگذارد، در اولین روز هفته ششم می تواند باردیگر به بالای جدول برگردد و با خیالی راحت منتظر برگزاری بازی های این هفته در ایام شنبه و یکشنبه بماند. با این وجود و باتوجه به یک بازی کمتر نساجی نسبت به سایر تیم ها، تساوی در دیدار مقابل سپاهان هم برای نساجی می تواند نتیجه ای پرارزش باشد.
دیدار امروز سپاهان و نساجی را امیر عرب براقی قضاوت می کند و علیرضا ایلدروم، براتعلی مولوی و وحید صالحی در این قضاوت او را همراهی خواهند کرد.منبع:

1399/09/21
15:03:35
5.0 / 5
1084
تگهای خبر: بازی , تیم , خودرو , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیلیارد