سهراب مرادی در اندیشه توكیو

سهراب مرادی در اندیشه توكیو

ایت بال: غیبت «سهراب مرادی» در لیگ برتر وزنه برداری و رکوردگیری نشان از آن دارد که دارنده مدال طلا بازی های آسیایی به دنبال حضور قدرتمند در مسابقات قهرمانی آسیا است.به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، اردو تیم ملی وزنه بردرای مردان ایران از دهم آبان ماه سال جاری آغاز و روز گذشته با رکوردگیری وزنه برداران به انتها رسید. در این اردو که به مدت ۴۰ روز در سالن وزنه برداری مجموعه ورزشی آزادی انجام شد حافظ قشقایی، حسین سلطانی، محمد زارعی، علی میری، صالح چراغی، کیانوش رستمی، سهراب مرادی، رسول معتمدی، سیدایوب موسوی، علی هاشمی، کیا قدمی و علی داودی زیر نظر محمد حسین برخواه به تمرین پرداختند. این تمرین اولین اردو گروهی بعد از شیوع ویروس کرونا در ایران بود.

در اختتام این اردو اوت کردن کیانوش رستمی، غیبت سهراب مرادی و رسیدن علی داودی به ۲۰۵ کیلوگرم در یک ضرب مهمترین اتفاقات رکورد گیری بود. هر چند که اوت کردن کیانوش رستمی مدعی حضور در توکیو برای دوستداران این رشته تعجب برانگیز نبود اما عدم شرکت سهراب مرادی در رکوردگیری این سوالات زیادی را در ذهن مخاطبان ایجاد کرد سوالاتی که برخی دلیل آنرا مصدومیت و برخی دیگر ذخیره انرژی برای مسابقات قهرمانی آسیا در فروردین ماه تلقی می کنند.

اما واقعیت چیست؟ سهراب مرادی که خردادماه سال ۱۳۹۸ در اردو آماده سازی تیم ملی از ناحیه کتف مصدوم شده بود بعد از چند دوره مداوا در جهل تمرینات خودرا دنبال می کند و حتی در گزینشی المپیک نیز شرکت کرد تا با زدن وزنه های سبک بتواند امتیاز این تورنمنت را کسب کند. هر چند که اخبار دقیقی از میزان آمادگی اطلاعی در دست نیست اما بی ترید مرادی در حال آماده سازی خود برای حضور قدرتمند در المپیک توکیو است.

او به ۲ دلیل در رکوردگیری تیم ملی شرکت نکرد. دلیل نخست اینکه این رکورد برای ورزشکاران حاضر در لیگ برتر وزنه برداری بعنوان رکورد رسمی محسوب می شد و مرادی حالا عضو هیچ تیمی نیست و در لیگ برتر امسال حضور ندارد. بنا بگفته «محسن بیرانوند» رکورد تمرینات تیم ملی برای ورزشکاران عضو تیم های مختلف محاسبه می گردد.

دلیل دوم برای حضور نیافتن مرادی در رکوردگیری ذخیره نیرو برای مسابقات قهرمانی آسیا بود این مسابقات یکی از مهمترین گزینشی های المپیک در قاره کهن بشمار می رود و سطح آن نیز طلایی است سطحی که اگر نمایندگان ایران بتوانند در آن موفق باشند بدون شک گام بلند در جهت حضور مرادی یا رستمی در توکیو است. مرادی با علم به اهمیت این مسابقات و ترس از مصدومیت مجدد در رکوردگیری شرکت نکرد تا بتوانند مانند گذشته با آمادگی کامل در آوردگاه ازبکستان حاضر شود. مسابقاتی که فرودین ما سال ۱۴۰۰ انجام خواهد شد.

مرادی در این تورنمنت رقیبان بزرگی مانند تائو تیان چینی، ابراهیم الباخ قطری و کیانوش رستمی از ایران دارد. وی در دسته ۹۶ کیلوگرم عنوان دار بشمار می رود و تا مدتی پیش رکورد یک ضرب، دوضرب و مجموع جهان را در اختیار داشت. وی در مسابقات وزنه برداری قهرمانی ۲۰۱۸ جهان که در عشق آباد ترکمنستان انجام شد با مهار وزنه ۱۸۶ کیلوگرم در یک ضرب و ۲۳۰ کیلوگرم در دوضرب توانست تمام رکوردهای مجموع این دسته را از آن خود کند.

البته تیرماه سال قبل تیان تائو با مهار ۲۳۱ کیلوگرم رکورد دوضرب ۹۶ کیلوگرم را از آن خود کرد. مرادی ۲ مدال طلا مسابقات قهرمانی جهان (آناهیم ۲۰۱۷ و عشق آباد ۲۰۱۸) و یک مدال طلا المپیک ۲۰۱۶ ریو را در کارنامه دارد. مرادی در المپیک ۲۰۱۲ لندن در دسته ۸۵ کیلوگرم حضور داشت که نبا سه بار اوت کردن از گردونه مسابقات حذف شد.منبع:

1399/09/16
13:03:59
5.0 / 5
1126
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , سالن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بیلیارد