راندمان گلخانه ها با فناوری ارتقا می یابد

راندمان گلخانه ها با فناوری ارتقا می یابد

ایت بال: افزایش راندمان گلخانه ها موضوع نشستی میان معاونت علمی و فناوری، بخش خصوصی، موسسات تحقیقاتی و دستگاه های اجرائی گلخانه شد.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی و فناوری، بومی سازی فناوری های مختلف گلخانه ها همچون تجهیزات، سازه، نهاده ها و افزایش راندمان در این نوع واحدهای تولیدی؛ کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را برآن داشت تا سلسله نشست های تخصصی برگزار کند.
نشست هایی که مقرر است به افزایش راندمان گلخانه ها بیانجامد. سومین دوره این رویداد هم با موضوع بررسی وضعیت راندمان گلخانه ها، چالش ها و گلوگاه های این بخش از صنعت کشاورزی اجرا شد.
در این رویداد فناورانه آنلاین، جهانگیر پرهمت، قائم مقام کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به همراهی فعال متخصصان در راه بررسی جنبه های مختلف صنعت گلخانه، اظهار داشت: این مساله نشان دهنده عزم و توانمندی فناوران و پژوهشگران داخلی برای ارزان سازی محصولات و ارتقای راندمان گلخانه ها است.
وی اضافه کرد: جهت استفاده بهینه از منابع آب و خاک موجود، راهی جز ارتقای راندمان نداریم و افزایش راندمان گلخانه ها، ضرورتی است که با راه کارهای فناورانه و مدیریت مناسب سرعت می گیرد.
ارتقای راندمان و بومی سازی تجهیزات
پرهمت، همین طور اشاره کرد: کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در اولین فرصت، جمع بندی هر سه نشست برگزار شده را می دهد و اولویت ها و پیشنهادهای مطرح شده را در قالب بسته های پیشنهادی برای ارتقای راندمان و بومی سازی تجهیزات، فناوری ها و نهاده های گلخانه ارائه می کند.
به گفته وی، از شرکت های دانش بنیان هم دعوت می نماییم در امتداد توسعه فناوری و شتاب دهی به سایر بازیگران و فعالان صنعت گلخانه به این حوزه ورود کنند. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در ادامه ماموریت خود، حمایت هایش از مسیر توسعه فناوری را ادامه می دهد.


منبع:

1399/09/06
16:15:56
5.0 / 5
1154
تگهای خبر: آنلاین , بازی , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیلیارد