قایقرانی، امید ورزش همدان برای تصاحب سهمیه المپیك

قایقرانی، امید ورزش همدان برای تصاحب سهمیه المپیك

ایرنا- رشته قایقرانی را می توان بعنوان تنها امید اصلی ورزش همدان برای تصاحب سهمیه بازی های المپیك توكیو دانست.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا بعد از ناکامی در کشتی و مشخص نشدن تکلیف شانس مجدد برای تنها شانس تیراندازی همدان برای رسیدن به سهمیه المپیک، ورزش همدان در حالی مسیر المپیک توکیو را ناموفق طی می کند که الان امیدها برای کسب سهمیه به رشته قایقرانی معطوف شده است.
رشته قایقرانی این استان با سابقه ای درخشان در میادین بین المللی به خصوص آسیایی، جهانی و المپیک همیشه جزو رشته های موفق بشمار می رود اما این دفعه مسیر دشواری را برای رسیدن به المپیک در پیش دارد.
افزایش سطح آیتم های کسب سهمیه المپیک به لحاظ سرعت و امتیازگیری سبب شده تا قایقرانان ملی پوش همدانی برای رسیدن به این مهم فراتر از رکوردهای آسیایی به میدان بروند.
همچنین بر طبق ارزیابی کادر فنی تیم ملی، رکوردها باید مطابق با مسابقات جهانی به ثبت برسد تا بتوانند سهمیه المپیک را کسب کنند.

بانوان قایقران تنها شانس المپیک
هر چند روزگاری قایقرانی همدان در بخش پسران جزو بهترین های کشور به شمار می رفت اما بانوان خیلی زود گوی و میدان را از آقایان گرفتند و حالا تمام امیدها به دختران قایقران است.
هم اینک همدان با ۲ قایقران همچنان امیدوار به کسب سهمیه المپیک توکیو ژاپن است و «کیمیا زارعی و آرزو حکیمی» قایقرانی هستند که برای کسب سهمیه المپیک در اردوهای تیم ملی شرکت می کنند.
کیمیا زارعی ملی پوش رشته رویینگ است که در مسابقات اخیر قهرمانی آسیا توانست ۲ نشان برنز کسب کند و آرزو حکیمی نیز بعنوان پرافتخارترین قایقران همدانی حاضر در اردوی تیم ملی است که در رشته آب های آرام فعالیت دارد.
کیمیا زارعی ملی پوش رشته رویینگ است که در مسابقات اخیر قهرمانی آسیا توانست ۲ نشان برنز کسب کند و آرزو حکیمی نیز بعنوان پرافتخارترین قایقران همدانی حاضر در اردوی تیم ملی است که در رشته آب های آرام فعالیت دارد.
هر ۲ قایقران امید اصلی کسب سهمیه المپیک برای استان همدان به شمار می روند
زارعی در اردوی تیم ملی
اردوی تیم ملی روئینگ با هدف حضور در مسابقات انتخابی المپیک از ۲۶ آبان ماه در بخش بانوان و آقایان در دریاچه آزادی در حال برگزاری است.
۸ پاروزن در بخش بانوان و آقایان برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۱ توکیو به اردو دعوت شدند تا تمرینات خودرا در قالب مرحله نخست اردوی آمادگی پس همه گیری ویروس کرونا در دریاچه آزادی آغاز کنند.
این اردو از ۲۶ آبان ماه آغاز و تا ۱۶ آذرماه ادامه پیدا خواهدنمود.
نازنین ملایی از گیلان، بهمن نصیری و زینب نوروزی از زنجان، کیمیا زارعی از همدان و شکیبا وقوفی، نگار نگهدار، حمیدرضا رضوانی و آریا سلیمان پور از تهران پاروزنان دعوت شده به اردو هستند.
افشین فرزام، فرزین رضایی، سولماز عباسی و هما خاتمی کادر فنی تیم ملی روئینگ هدایت قایقرانان را در این مرحله از اردو برعهده دارند.


شانس سهمیه داریم
مربی قایقرانی همدان نیز با اشاره به وضعیت قایقرانان این استان اظهار داشت: آرزو حکیمی همچنان شانس کسب سهمیه المپیک توکیو را دارد.
مهدی صمدی گفت: آرزو حکیمی بارها در رقابتهای آسیایی خوش درخشیده و مدال کسب کرده و اطمینان داریم به سهمیه المپیک خواهد رسید.
وی اشاره کرد: این ملی پوش قایقرانی همدان فرصت آماده سازی دارد و بطور قطع شانس کشورمان برای کسب سهمیه است.
مربی قایقرانی همدان با اشاره به وضعیت کیمیا زارعی نیز اظهار داشت: زارعی باتوجه به تجربه و موفقیت در عرصه های بین المللی خصوصاً آسیایی، شانس برای رسیدن به سهمیه را دارد.
وی افزود: زارعی در مسابقات سال قبل قهرمانی آسیا توانست ۲ نشان برنز کسب کند و یکی از شانس های اصلی برای کسب سهمیه المپیک نیز بشمار می رود.
صمدی اشاره کرد: در سالهای اخیر همیشه جزو مدال آوران قایقرانی کشور در میادین بین المللی بوده ایم و تلاش ما کسب سهمیه المپیک است.
در سالهای اخیر همیشه جزو مدال آوران قایقرانی کشور در میادین بین المللی بوده ایم و تلاش ما کسب سهمیه المپیک است.
وی اضافه کرد: حضور در المپیک مهمترین افتخار یک ورزشکار بشمار می رود و توقع داریم قایقرانان همدانی برای کسب این موفقیت مهم تلاش مضاعف داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه زمینه های لازم برای موفقیت قایقرانان مستعد و نخبه همدان در حد توان مهیا شده، ابراز امیدواری کرد: برای سال آینده سهمیه المپیک را در اختیار داشته باشیم.


1399/09/04
15:16:58
5.0 / 5
1115
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بیلیارد