اثرات منفی كرونا بر رشته های ورزشی تیمی

اثرات منفی كرونا بر رشته های ورزشی تیمی

بهترین راهكارها و راهكارهای ممكن در دوران قرنطینه به علت شیوع كرونا برای ورزشكاران رشته های تیمی تشریح شد.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، بعد از شیوع کرونا در کشور چین و سرایت آن به سایر نقاط دنیا، دولت ها تن به قبول شرایط اخطار دادند و مجبور شدند محدودیت هایی همچون تعطیلی باشگاه ها و فعالیتهای ورزشی تیمی و حتی انفرادی را در دستور کار خود قرار دهند.
در نهایت هم قرنطینه باعث شد تا رقابت های سازمان یافته تعطیل شوند، امکان پرورش حضوری ورزشکاران نباشد، ارتباط حضوری بین ورزشکاران و مربیان قطع شود، شرایط مناسب آموزشی وجود نداشته باشد، امکانات تحرک آزادانه در دسترس نباشد و ورزشکاران به اندازه کافی در معرض نور قرار نگیرند.
بر طبق این مطلب که از جانب محمد خرمی مقدم تهیه شده و از جانب فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است: بر مبنای منابع علمی موجود هم سفارش می شود تا تشویق ورزشکار برای درک قرنطینه بعنوان یک فرصت جهت توسعه خصوصیت های آمادگی جسمی و روانی مدنظر قرار گیرد و فضای زندگی ورزشکاران دارای تجهیزات هوازی و مقاومتی باشد.
همینطور استفاده از تمرینات دایره ای بر پایه وزن بدن می تواند به بهبود آمادگی قلبی تنفسی منجر و تمرین مهارت های ورزشی بر پایه نیاز ورزشکاران طراحی شود. در عین حال باید تمرینات آماده سازی ورزشی باید بر پایه عملکرد عصبی-عضلانی تاکید داشته باشد و ورزشکاران هم آموزش های لازم را در مورد تغذیه پروتئین، ویتامین دی و آبرسانی ببینند.
مساله مهم دیگر هم اینکه راهبردهای کنترل بدنی باید به کار گرفته شوند و خستگی ذهنی پیشبینی شود و از نظر ذهنی کنترل صورت گیرد، همینطور باید راهکارهای ریکاوری در نظر گرفته شوند و نظارت روزانه بر تمرینات و شرایط ورزشکار انجام پذیرد.
منبع:

1399/07/19
11:01:47
5.0 / 5
1561
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیلیارد