چاپ سه بعدی محصولات الكترونیك ممكن می شود

چاپ سه بعدی محصولات الكترونیك ممكن می شود

پژوهشگران ژاپنی برای نخستین بار توانستند یك محصول تركیبی دارای پلاستیك و فلزات را به صورت هیبریدی با چاپگر سه بعدی طراحی و تولید كنند تا ساخت محصولات الكترونیكی به این شیوه ممكن شود.به گزارش ایت بال به نقل از نیواطلس، معمولاً چاپگرهای سه بعدی می توانند تولیدات خودرا با بهره گیری از تنها یک ماده تهیه و عرضه کنند. اما برای نخستین بار استفاده از دو ماده بطور همزمان برای ساخت و عرضه ماده ای با چاپگر سه بعدی ممکن شده است.
پلاستیک و فلز دو ماده ای هستند که پژوهشگران ژاپنی با ترکیب آن مواد هیبریدی مختلفی را ساخته اند. این موفقیت راه را برای تولید محصولات الکترونیک با بهره گیری از چاپگرهای سه بعدی هموار می سازد. برای اینکه بخش عمده ای از گوشیها، تبلت ها، کامپیوتر ها و غیره را پلاستیک و فلزات می سازند.
فناوری مورد استفاده پژوهشگران ژاپنی پوشاندن اقلام پلاستیکی با فلزات و بالعکس را ممکن می سازد. همین طور از این طریق می توان مواد پلاستیکی ترکیب شده با فلزات را با پالادیم پوشاند که نتیجه آن افزایش استواری و مقاومت پلاستیک است. استفاده از این روش صدمه ای به پلاستیک نمی رساند و موجب خوردگی و سست شدن آن نمی گردد.
برای تولید و چاپ سه بعدی مواد ترکیبی به این شیوه از دو نازل استفاده می شود که یکی پلاستیک ذوب شده را همراه با پالادیم و دیگری فلز ذوب شده را برای تولید ماده نهایی خارج می کند.

1399/07/17
14:17:31
5.0 / 5
1838
تگهای خبر: طراحی , كامپیوتر , مقاوم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیلیارد