اثرات منفی كرونا بر رشته های ورزشی تیمی

اثرات منفی كرونا بر رشته های ورزشی تیمی

ایت بال: بهترین راهكارها و راهكارهای ممكن در دوران قرنطینه به سبب شیوع ویروس كرونا برای ورزشكاران رشته های تیمی تشریح شد.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور چین و سرایت آن به سایر نقاط دنیا، دولت ها تن به قبول شرایط هشدار دادند و مجبور شدند محدودیت هایی همچون تعطیلی باشگاه ها و کارهای ورزشی تیمی و حتی انفرادی را در دستور کار خود قرار دهند.
در نهایت نیز قرنطینه سبب شد تا رقابت های سازمان یافته تعطیل شوند، امکان پرورش حضوری ورزشکاران نباشد، ارتباط حضوری بین ورزشکاران و مربیان قطع شود، شرایط مناسب آموزشی وجود نداشته باشد، امکانات تحرک آزادانه در دسترس نباشد و ورزشکاران به اندازه کافی در معرض نور قرار نگیرند.
بر طبق این مطلب که از طرف محمد خرمی مقدم تهیه شده و از طرف فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است: برمبنای منابع علمی موجود نیز سفارش می شود تا تشویق ورزشکار برای درک قرنطینه بعنوان یک فرصت جهت توسعه خاصیت های آمادگی جسمی و روانی مدنظر قرار گیرد و فضای زندگی ورزشکاران دارای تجهیزات هوازی و مقاومتی باشد.
همین طور استفاده از تمرینات دایره ای بر پایه وزن بدن می تواند به بهبود آمادگی قلبی تنفسی منجر و تمرین مهارت های ورزشی بر پایه نیاز ورزشکاران طراحی شود. در عین حال باید تمرینات آماده سازی ورزشی باید بر پایه عملکرد عصبی-عضلانی تاکید داشته باشد و ورزشکاران نیز آموزش های لازم را در مورد تغذیه پروتئین، ویتامین دی و آبرسانی ببینند.
مسئله مهم دیگر نیز اینکه راهبردهای کنترل بدنی باید به کار گرفته شوند و خستگی ذهنی پیش بینی شود و از نظر ذهنی کنترل صورت گیرد، همین طور باید راهکارهای ریکاوری در نظر گرفته شوند و نظارت روزانه بر تمرینات و شرایط ورزشکار انجام پذیرد.
منبع:

1399/07/09
21:42:05
5.0 / 5
1973
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیلیارد