دراز و نشست به روش جاندا بعلاوه فیلم

دراز و نشست به روش جاندا بعلاوه فیلم

ایت بال: جاندا نوعی از دراز و نشست است كه در آن كف پاها روی زمین قرار می گیرد و با زانوها زاویه ای حدود ۹۰ درجه ایجاد می كند، همین طور باید دست ها را به صورت ضربدری روی سینه یا كنار بدن قرار داد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، فعال سازی ماهیچه های همسترینگ، ماهیچه های شکمی را ناچار به کار سخت تر می کند و با اجرای این فعالیت، خم کننده های لگن با عنایت به مکانی که در آن قرار گرفته اند، در جریان تمرین های شکم درگیر و به کارگیری آنها محدود می شود.
با اجرای این کار، خم کننده های لگن شما (از راه درگیری ماهیچه های همسترینگ) و ماهیچه های شکمی بگونه ای بهتر، بعضی از فشارهای وارده بر بخش پایین ستون مهره ها را کم می کند. با استفاده از کش مقاومتی دورمچ پاها، ماهچیه های همسترینگ شما به سختی کارمی کند و این اتفاق سبب نگه داری باسن شما روی زمین می شود.
با بستن کش به یک جای محکم و همینطور انداختن آنها دور مچ پاها، می توان این تمرین را اجرا کرد. این کار سبب ایجاد تنش کافی برای محکم نگه داشتن شما در این وضعیت و کشش پاشنه های شما در مقابل مقاومت کش می شود.
در این مطلب که از جانب حوریه گلینی، متخصص پزشکی ورزشی تهیه شده و از جانب فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده است: همینطور باید درباره نزدیک کردن فضای بین دنده ها و لگن برای کوتاه کردن بیشینه تارهای ماهیچه های شکمی خود تامل کنید.
بازدم خویش را در هنگامی که به بالاترین وضعیت حرکت رسیدید به گونه کامل به بیرون بفرستید و ماهیچه های سرینی و همسترینگ خویش را در سراسر حرکت، سفت نگه دارید. بعد از آن به آهستگی به سمت پایین برگردید، این زمان می تواند ۲ تا سه ثانیه تا نزدیک شدن پشت شما به زمین طول بکشد.
می توانید ویدیوی مربوط به دراز نشست جاندا را در ادامه مشاهده کنید.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/06/31
13:30:00
5.0 / 5
1711
تگهای خبر: فعالیت , مقاوم , ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بیلیارد