تولید رنگ چسبناك و مقاوم در مقابل آب با فناوری نانو

تولید رنگ چسبناك و مقاوم در مقابل آب با فناوری نانو

به گزارش ایت بال محققان آمریكایی و انگلیسی با همكاری یكدیگر و با استفاده از نانوذرات، نوع جدیدی از رنگ ساختمانی را تولید كرده اند كه هم چسبناك تر است و هم در مقابل آب مقاومت بیشتری دارد.به گزارش ایت بال به نقل از نیواطلس، نانوذرات جدید به دو سوی رنگ ساختمانی اضافه می شود تا مقاومت رنگ در مقابل نفوذ آب بیشتر شود و از طرفی چسبناکی رنگ در زمان کشیده شدن به سطوح گوناگون بیشتر شود.
نانوذرات مورد اشاره می توانند کارکردهای متنوعی پیدا کنند و همچون برای تولید مواد ضد باکتری هم مورد استفاده قرار بگیرند. چونکه با استفاده از آنها می توان جلوی نفوذ مواد آلوده و مضر را به اشیای مختلف گرفت.
محققان پیش از این در زمینه پیوند برقرار کردن میان این نانوذرات جهت استفاده از آنها در مقیاس وسیع و سطوح گسترده گرفتار مشکل بودند. اما سرانجام توانستند راهی برای به کارگیری نانوذرات مورد اشاره در چارچوب پوشش های وسیع و همگون بیابند.
نانوذرات مذکور خاصیت آب گریزی و چسبناکی خویش را به خوبی به رنگ های ساختمانی منتقل می کنند، امری که تا پیش از این چندان میسر نبوده است. محققان امیدوارند ظرف ماه های آینده بتوانند نمونه های اولیه این رنگ های نانو را برای ورود به بازار آماده کنند.

1399/06/07
13:42:56
5.0 / 5
1811
تگهای خبر: مقاوم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیلیارد