ورزش كودكان در زمان شیوع ویروس كرونا

ورزش كودكان در زمان شیوع ویروس كرونا

در زمان شیوع ویروس كرونا كودكان می توانند با انجام كارهای بدنی وضعیت مناسب سیستم ایمنی بدن خودرا حفظ كنند و تا حد ممكن مانع از شیوع ویروس كرونا شوند.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، مدارس و باشگاه ها هم اکنون به سبب شیوع ویروس کرونا تعطیل بوده و کودکان در طول روز خانه هستند و اینکه والدین چگونه می توانند فرزندان خودرا در طول شیوع ویروس کووید۱۹ فعال نگاه دارند و سلامت آنها را حفظ کنند موضوعی است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردارست.
باید بدانیم فعال بودن موجب تقویت سیستم ایمنی بدن، سلامتی و تسکین استرس می شود و می تواند مشکلات رفتاری را در کودکان کاهش داده و به آنها کمک نماید تا بهتر روی کارهای خود تمرکز کنند.
سن ۳ تا ۵ سال
بر طبق این مطلب که از طرف فدراسیون پزشکی ورزشی تهیه شده و در اختیار ایسنا قرار گرفته است، کودکان در سنین پیش دبستانی باید روزانه در مجموع سه ساعت با شدت های مختلف سبک، متوسط یا شدید فعالیت بدنی داشته باشند.
سن ۶ تا ۱۲ سال
در این بازه سنی نیز هر روز ۶۰ دقیقه فعالیت بدنی برای تقویت قلب، عضله و استخوان نیاز است و کودکان می توانند سه روز در هفته فعالیت کنند و چند بار در روز به صورت پنج تا ۱۰ دقیقه و یا یک تا ۲ بار در روز به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بازی کنند.
خارج از منزل
راه رفتن و دویدن و مسابقه های کوتاه، بازی کردن، دوچرخه سواری یا بازی با اسکیت و اسکوتر، تمرین مهارت های ورزشی با رعایت ایمنی، جهت یابی در پارک ها و بازی های گروهی با رعایت فاصله اجتمای همچون کارهای بدنی است که می تواند در خارج از منزل هم مدنظر قرار گیرد.
داخل منزل
بازی کردن با اشیا درون منزل، انجام بسکتبال داخل منزل با سبد، بدمینتون با کاغذ مچاله شده، هنرهای رزمی و بازی هایی که بیشترین تحرک را دارند نیز همچون ورزش های مناسب برای داخل منزل هستند.
توصیه های کلی
بطور کلی سفارش می شود رعایت فاصله اجتماعی، عدم به اشتراک گذاشتن وسایل بازی، قرنطینه شدن و عدم مشارکت کودکان بیمار و نیز رعایت اصول ایمنی از طرف والدین و کودکان مدنظر قرار گیرد تا مانع از انتقال و شیوع ویروس کرونا تا حد ممکن شود.1399/05/31
21:23:14
5.0 / 5
1749
تگهای خبر: ایمنی , بازی , باشگاه , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بیلیارد