ارزان ترین ورزش ها برای دوران كرونا

ارزان ترین ورزش ها برای دوران كرونا

ایت بال: در دوران شیوع كرونا می توان ورزش هایی را در خانه انجام داد كه قیمت آنها بسیار ارزان و حتی نزدیك به صفر است.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، حمید ملکشاهی نیا متخصص فیزیولوژی ورزشی با تهیه این مطلب که از جانب فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته است، در مورد نوع ورزش هایی که می توان در خانه انجام داد؟ اظهار داشت: در منزل و محیط های باز می توانیم ورزش های مختلفی مبتنی بر وزن بدن یا مبتنی بر وسایل ورزشی خانگی انجام دهیم.
ورزش های مبتنی بر وزن بدن
وی افزود: از ورزش های مبتنی بر وزن بدن می توان به تمرینات با وزن بدن (مثل شنای سوئدی، دراز نشست، لانگز و... )، تمرینات یوگا، تمرینات کششی، تمرینات ایزومتریک، تمرینات پیلاتس بدون وسیله و روی تشک (این نوع تمرینات هم بر بدن و هم بر ذهن افراد تاثیرات مفیدی دارد) اشاره نمود.
ورزش های مبتنی بر وسایل ورزشی خانگی
این متخصص فیزیولوژی ورزشی با اشاره به اینکه از ورزش های مبتنی بر وسایل ورزشی خانگی، می توان به دویدن روی تردمیل، دوچرخه سواری، تمرین با انواع کش­ های تمرینی مثل کش ­های تراباند اشاره نمود، اظهار داشت: پیلاتس و TRX، تمرین با انواع توپ ها مثل جیم بال و مدیسن بال، طناب زدن و تمرینات با وزنه به صورتی که شما می توانید با دو دمبل (یا استفاده از وسایل منزل به جای دمبل) انواع تمرین برای تقویت قسمت های مختلف بدن در خانه را انجام دهید.
ملکشاهی نیا افزود: همینطور می توانید از سیستم های تمرینی فول بادی یا دایره ای بهره برده و برای انجام بهتر تمرینات از مربی های آنلاین استفاده کنید، میزان خواب هم باید حداقل هفت ساعت باشد تا بدن تان در شرایط هورمونی مناسب قرار گیرد و سبب تقویت سیستم ایمنی بدن شود.1399/05/25
13:55:35
5.0 / 5
2027
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بیلیارد